1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Dve správne odpovede - Opakov…

https://www.duolingo.com/profile/StefanJany

Dve správne odpovede - Opakované odpovede

Ja viem, že ste dobrovoľníci , klobúk dole, ale .. Prosím Vás, kto to vymyslel tie opakované odpovede, ktoré sa líšia slovíčkom the a that, resp. he a she ? Stačilo by jednu správnu odpoveď, veď to mi nič nedá, len sa rozčuľujem, ja robím na čas, len ma to zrdržuje.

Inak fajn, vďaka za celú prácu aj nový prístup, že ma to už nehádže na začiatok celého kurzu :), keď som napr. v buducnosti a urobim nulu, tak ako to bolo pred tym.

Ďakujem a pekný deň

Stenka

June 21, 2017

6 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Mně to něco dává.


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
  • 2309

Ono to člověka alespoň nutí si ty odpovědi pořádně přečíst. Hlavně když je ve větě rozdíl jen v písmenu, např. NO a NOT.


https://www.duolingo.com/profile/StefanJany

Suhlasim, mozem precitat vsetky a mozu sa velmi podobat, mozu tam byt chytaky, ale nech je len jedno spravne a nie dve, lebo cvicit ma na the a that je uz zbytocne, mne to nedava nic. Cvicenie na rychlost ma nuti mat tie vyrazy pohotovo pristupne, tak tam netreba do toho davat nic navyse. Ked nejdem na cas, tak mam cas preskumat kazdu vec.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Jestli si potřebujete jen postěžovat, nezdržujte se čtením mé odpovědi. Ostatním ale možná pomůže.

Mluvíte zřejmě o cvičení na zaškrtávání všech správných možností. My správci v takových cvičeních můžeme ovlivnit jen maximální počet správných možností a seznam správných možností. Špatné možnosti ale ovlivnit nemůžeme.

Máme tedy dostatečné pravomoci na to, abychom zaručili, že bude správně vždy přesně jedna odpověď. To ale neuděláme hned z více důvodů. Týkalo by se to zásahu do zhruba 15000 cvičení, tedy pro jednoho člověka mezi čtvrt a půl rokem práce při nasazení 2 hodiny denně, a to je nepraktické. Taky bychom se tím nezavděčili všem uživatelům. Někomu ta méně předvídatelná cvičení s jednou až třemi správnými možnostmi zřejmě něco dávají. A v neposlední řadě s plošným zavedením přesně jedné správné odpovědi současní správci prostě nesouhlasí.

Špatné možnosti naopak správci nemají možnost ovlivnit. Ty přidává jakýsi algoritmus z náhodně pobraných jiných slov a zřejmě i ze špatných odpovědí uživatelů na překladovou verzi cvičení. Asi by se rozpoznání správné odpovědi usnadnilo, kdyby zaručeně byla jen jedna, ale rozdíly mezi správnou možností a těmi špatnými budou nadále cokoliv, jedno písmeno, he/she, cokoliv.


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

To je škoda, že nesprávné odpovědi nemůžete ovlivnit. V 90 % případů, mi ty cvičení připadají lehké. Většinou se stačí podívat na slovíčka a vím, že když mám ve větě přeložit přeba týden nemůže to být přeloženo jako month...


https://www.duolingo.com/profile/widle

Jestli vám nesedí výběr konkrétních vět ve cvičení a jak jdou za sebou, tak bohužel, na to autoři českého kurzu nemají žádný vliv. To se všechno generuje automaticky a upravit to můžou akorát programátoři Duolinga.

Související diskuze

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.