https://www.duolingo.com/profile/petra325797

Poslech

Dobrý den, jsem zde 5.den a jsem úplně nadšená, moc děkuji za Vaši aplikaci,moc mě to baví. Jen jsem chtěla poprosit - mám problém s částí -kdy mám opakovat větu anglicky řečenou v angličtině na mikrofon. Pravděpodobně dělám někde chybu- 8 z 10 případů mám špatně. Kdyby to bylo 10 z 10- pak mikrofon. Nemám dobrou výslovnost, ale zase mi nepřijde,že by až tak hroznou, není nějaký návod - jak správně použít- nebo nějaký výpis nejčastějších chyb. moc děkuji za pomoc. Petra (mail: sun25sun@seznam.cz)

June 29, 2017

4 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Zkus si nastavit pořádně mikrofon. Jestli máš wokna 10 tak postupně mačkej : pravým tlačítkem na start(bílé okénko vlevo dole), ovládací panely, hardware a zvuk, zvuk, spravovat zvuková zařízení, záznam.

Při zapnutém a připojeném mikrofonu si to vyzkoušej mluvit do toho, když ti tam nebude běhat u mikrofonu pořádně vysoký zelený sloupec(dobrá reakce mikrofonu), tak pravé tlačítko a v záložce upřesnit nebo úrovně si to nastav podle svých potřeb.

Ještě mě pro začátek napadá nezačít mluvit hned ale po kratičké odmlce. Mikrofon nemusí stačit zareagovat a jakoby spolkne začátek věty. Dej kdyžtak vědět jestli to pomohlo, možná se dá vymyslet ještě něco jiného. Zatím teda nevím.


https://www.duolingo.com/profile/petra325797

dík , musím se přiznat,že nevím zda 10. ale normálně používám skype- a všichni mě slyší - i já je. zkusím si napočítat v duchu do 5, asi to bude tím,že jsem moc hrr.


https://www.duolingo.com/profile/petra325797

ano, děkuju moc za radu, stačí chvíli počkat.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Není zač a rádo se stalo. Je asi potřeba počítat s tím, že živý člověk na skypu si dokáže domyslet ale program pro rozeznávání řeči zatím ne. Přeju hodně pokroků v učení.

Související diskuze

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.