1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Jak si mohu...

https://www.duolingo.com/profile/Kac-ka

Jak si mohu...

Jak si mohu nastavit že chci se učit víc jazyků??? Prosím oradu a pomoc. Děkuji moc.....

July 14, 2017

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Z češtiny se lze učit jen anglicky. Největší výběr byste měla z angličtiny jako výchozího jazyka.

Detaily závisejí na vašem zařízení a systému. Z prohlížeče (i mobilního) by měl být postup tento: Klepněte na vlaječku u svého avataru a zvolte "Přidat nový kurz". Pak u "Můj jazyk" vyberte z čeho se chcete učit, třeba "Angličtina". Pak stačí prohlédnout seznam, vybrat si, co vás zajímá, a nakonec "Přepnout na kurz".


https://www.duolingo.com/profile/OsobaMoje

S dovolením se připojím s mou otázkou: a plánuje se němčina, učená z češtiny?


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Mluvilo se o tom už hodněkrát, a asi ještě hodněkrát bude, než tady bude kurz němčiny pro české mluvčí: https://www.duolingo.com/comment/12103283.

Zatím kurz není ani ve vývoji. Co ve vývoji zrovna teď je se můžete v angličtině dočíst v cycklu Weekly Incubator Updates, nejčerstvěji zde: https://www.duolingo.com/comment/23559227.

Inkubační doba kurzu (jak dlouho se v tom Inkubátoru líhne) záleží na hrstce jedinců, kteří kurz tvoří (jejich znalostech, pečlivosti, výdrži a volném čase), a na složitosti jazykové kombinace. Čeština s němčinou by byly dost tuhá dvojka. Nedovedu si představit, že by vývoj trval méně než jeden rok, a nejspíš bych to viděl tak na 18 měsíců.

Zatím tedy kurz v Inkubároru není. Co si Duolingo do toho Inkubátoru umístí záleží jen na nich. Za posledních pár měsíců se vylíhlo bez náhrady několik kurzů, a do měsíce by se měly vylíhnout další dva. Něco se zřejmě brzy přidávat bude. Němčina pro Čechy by (po angličtině) byl asi uživatelsky nejpopulárnější kurz z češtiny, o tom není pochyb. Bohužel nelze čekat, že by to byl populárnější kurz než angličtina pro Bulhary, Srbochorvaty nebo Slováky, případně němčina pro Poláky, a to zůstávám u Slovanů. Popularita je tady asi klíčem ke všemu. Méně populární kurzy mají šanci jen tehdy, když z nich pro Duolingo plyne publicita, např. klingonština.


https://www.duolingo.com/profile/_betysa_

No stačí přece kliknout na ikonku přidat kury!! Je to jednoduché. (Ale já osobně jsem to nezkoušela.)


https://www.duolingo.com/profile/BorisMrzik

můžu si předplatit zmrazení řady na 3 dny?, jestli to jde tak jak? Děkuji. Boris.


https://www.duolingo.com/profile/OsobaMoje

Borisi, nejde to. Někdy se v pátek objeví nabídka na zmrazení celého víkendu, což je ten modrý amulet za 20 lingotů. Pokud jedeš někam, kde nebudeš mít internet, jediná možnost je někoho pověřit tím, aby se ti každý den přihlásil na účet a zmrazení zakoupil. Nic jiného mě nenapadá. Honza


https://www.duolingo.com/profile/BorisMrzik

Honzo díky moc.Rada super.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.