1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo Mesaj Gönderme Özell…

https://www.duolingo.com/profile/sorenstein_

Duolingo Mesaj Gönderme Özelliği

Öğrenmeye çalıştığımız dili ana dili olarak konuşan insanlarla iletişime geçip, onlarla diyaloglar kurup daha kaliteli bir öğrenme gerçekleştirebiliriz. Tabii bu durumu suistimal edecek insanlar da olacaktır- ki onlar içinde 'engelle' butonu mevcut. :)

July 19, 2017

12 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/alibutik

Çöpçatan sitesi tarzında olmamak şartıyla insanların mesajlaşması gayet yararlı olacağını düşünüyorum


https://www.duolingo.com/profile/Kadircan_toktas

Mesajlaşma özelliği şu anda Duolingo Botları adıyla mevcut. Ancak ne yazık k şu anlık yalnızca ios üzerinde aktif. Gereken açıklama burada mevcut https://www.duolingo.com/comment/18155544 Android ve web sürümüne de geleceği açıklandı. Bu botlarda öğrenmekte olduğun bir dilin ana dili gibi konuşan bir insanmış gibi cevap veriyor sana. Ama facebook gibi gerçek bir mesajlaşma sisteminin maalesef ki olmayacağını çünkü zaten bunu gerçekleştiren başka uygulamalar olduğundan yapmak istemediklerini de açıkladılar.

Ayrıca botlar hakkında kısa bir bilgi veren sayfada var: http://bots.duolingo.com/

(Şimdi adını vermek istemediğim bir kişi ne kadarda olumsuzsun diye gelip bana laf atacak :) Ama ben demiyorum yukarıda belirttiğim gibi gayet açık bir şekilde "zaten başka uygulamalarda var biz yapmayacağız" denmiş. Eğer bu kişi gelip bir şey yazacak olursa kendisini rezil edecektir. Ayrıca bu lafım konuyu açan kişiye değildir.)


https://www.duolingo.com/profile/sorenstein_

anladım, teşekkürler :)


https://www.duolingo.com/profile/FaTos123456

harika olurdu keşke biran önce yapsalar


https://www.duolingo.com/profile/lgbtrights34

O şekilde olmasına gerek yokki zaten duolingoda whatsapp gruplarını forumda paylaşıyorlar :D Zaten o gruplarda pratik yapılabiliyor.


https://www.duolingo.com/profile/Mirsadiq.Aghaev

Nerden bulabilirim o linkleri?


https://www.duolingo.com/profile/MektebiTibbiyye

Çok haklısın katılıyorum @aanormall.


https://www.duolingo.com/profile/mehmetbagli

kesinlikle gerekli burada insanlarla ilerlememi yarıştırmak istiyorum. başka platformlarda mesajlaşabiliyor olmamız burada mesajlaşamabilmemizle aynı değil. burada harcayacağım zamanı bi kaç kat arttıracağını da düşünüyorum böyle bir uygulamanın. düşünsenize pp'sinden hoş biri olduğunu anladığım biri var eklemişim arkadaş olmuşuz sırf hava olsun diye 3 katı daha fazla zaman harcarım kurslara sadgfsdf

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.