1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. lingoty - dotaz

https://www.duolingo.com/profile/Jaromra

lingoty - dotaz

Někde se píše " podívejte se do obchodu s lingoty na skvělé věci" nebo tak podobně, ale v obchodě je stále jen zmrazení řady, dvojnásobek nebo nic a měření na čas. Nic jiného za lingoty nelze zakoupit? Mám jich už více jak 100 a není za ně co koupit.

July 22, 2017

17 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Ze začátku se mi to taky nezdálo, ale za zmrazení řady už jsem jich pár set utratil.

Ještě se dají dávat jako motivace spolustudentům.


https://www.duolingo.com/profile/AloisGl

Dříve za ně šlo udělat jeden velký test, za který jste dostali nějaký certifikát, teď už to není nebo jsem to nenašel. Co vím, tak teď je tu něco podobného za 49 USD, jestli má takový certifikát nějakou váhu, to nevím. Na iPhone je zase potřebujete na dobití životů, kterých máte 5, což na Androidu není, myslím, že se odečítají za procvičené lekce a další den se zase přičtou. Celkově se dají využít jenom na zmrazení denní řady, dvojnásobek lingotů, k aktivaci měřeného procvičování na čas, nákupu oblečení pro Duolinga, dobití životů na iPhone a samozřejmě jako motivaci ostatním. https://englishtest.duolingo.com/


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Certifikát Duolinga za 49 USD jde použít jako doklad o požadované vstupní úrovni angličtiny na cca deseti amerických univerzitách včetně Harvardu (https://www.extension.harvard.edu/registration-admissions/course-registration/english-proficiency-requirement-registration). Samotné absolvování stromu Duolinga na požadovaných 76% v testu nestačí, hodně pomáhá mít přečtenou nějakou americkou beletrii. Rozhodně doporučuju na zkoušku zdarma vyzkoušet.

Za lingoty jde ještě kupovat bonusové dovednosti. Ale ty zatím kurz angličtiny pro české mluvčí nemá. A nakonec v iPhonu a Androidu jde koupit sově na zelené peří červený župan nebo zlaté tepláky.


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Jaké úrovni odpovidá certifikát Duolinga (PET, FCE...). Díky za odpověď :-)


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

PET a FCE od Cambridge ESOL certifikují britskou angličtinu, zatímco Duolingo vyučuje a certifikuje angličtinu americkou, takže srovnání připadá v úvahu spíš s testy TOEFL ( https://www.fulbright.cz/toefl ).

Studii Validity, reliability, and concordance of the Duolingo English Test najdete na http://s3.amazonaws.com/duolingo-certifications-data/CorrelationStudy.pdf , převodní tabulka mezi skóre Duolinga a skóre TOEFL je na straně 10.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Přišla mi zpráva od "zvonečku", že jsem prohrála sázku. Jenže nikde jsem nic nesázela (tedy alespoň o tom nic nevím)! ???


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Jediné sázení je tu v Obchodu s lingoty (https://www.duolingo.com/show_store), na udržení sedmidenní řady.

Vsazení bez vědomí uživatele jsem ještě neviděl, mnohem častěji se stává, že si lidi po pár dnech vzpomenou, že vsadit zapomněli.


https://www.duolingo.com/profile/AloisGl

To jste jen nejspíš špatně klikla. Duolingo občas po dokončení cvičení nabídne možnost sázky 5 lingotů.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Aha, ano, to bude ono. Včera mi to též cos takového nabídlo. Ale není mi jasné, o co se vlastně sázím? To mi ten imaginární protisázkař nesdělil.


https://www.duolingo.com/profile/AloisGl

Lingoty jsou jakási virtuální měna v Duolingu, nemají reálnou hodnotu, jsou tu spíše jenom pro to, aby bylo celé Duolingo zábavnější. Pokaždé můžete vsadit 5 lingotů a po udržení sedmidenní řady dostanete zpátky 10.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

No mně dnes přišlo daleko zábavnější vyslovování slova "months". Náramně jsem se nasmála! Až je budu na někoho šišlo-prskat - to se pobavíme všici! Je však jisté, že toto slovo do smrti nezapomenu. Ju a díky za objasnění.


https://www.duolingo.com/profile/JANA668459

Pokud vím, v anglickém kurzu z češtiny obchod opravdu nemá velkou nabídku, ale lingoty, které si vyděláte tady, můžete utrácet i v jiných kurzech - např. v němčině za další dovednosti.


https://www.duolingo.com/profile/Akashenka

Dobrý den, několikrát jsem zakoupila lingoty pro zmrazení řady. Ani ne po 20 hodinách se mi lišty zdatnosti ztrácely. Opakovaně, již několiktrát. Zmrazení řady na jeden den neznamená, že lišty zdatnosti zůstanou na místě 24 hodin? Děkuji za vysvětlení a za možnost výuky na Duolingu.


https://www.duolingo.com/profile/heinitzova

dobrý den, vůbec mě nenaskakují lingoty i za splnění denního cíle. Když se učím v mobilu, nabídne se mi truhla za splnění cíle, ale v počítači nic.:( Nemám to nějak špatně nastavené?


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Každá platforma odměňuje své uživatele jinak. Aplikace nabízí truhly za splnění denního cíle, prohlížeč dává každý desátý den řady desetinu dosažené řady.

Myslím, že tím Duolingo motivuje dlouhodobé uživatele, aby přešli na prohlížeč.


https://www.duolingo.com/profile/Klarka-hamster

Ale někdy se ty věci hodí ne?


https://www.duolingo.com/profile/Vladimra376996

Jak můžu darovat lingoty spolustudentům

Související diskuze

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.