1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "The weight"

"The weight"

Překlad:Ta váha

July 27, 2017

8 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/LukDohnal1

Možná by jste mohli uznávat i tíha. Používáme SW, který udává Mass v kg, Weight v N. Ale pro bežnou En to je asi nepodstatné.


https://www.duolingo.com/profile/Lubomr410383

Váha (wight) je síla působící na hmotu (mass) v gravitačním poli. Váhu (weight )- tedy určitou sílu, měříme v Newtonech "N" a hmotu (mass) v kilogramech "kg". V běžné řeči, ale i v jazykových slovnících se tyto dvě rozdílné veličiny nesprávně zaměňují.


https://www.duolingo.com/profile/Penrodo

"Hmotnost" to nebere.


https://www.duolingo.com/profile/John874639

Váha přístroj na určování hmotnosti. Správná odpověď je tedy hmotnost. "Váha" je až jako druhý i když v běžné mluvě častěji používaný přenesený výraz.


https://www.duolingo.com/profile/EmBr7

Odpověděl jsem "ta hmotnost". Proč špatně?


https://www.duolingo.com/profile/tpn298660

Váha je zařízení. Správně má být hmotnost.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Na to je pak sice mass, ale já to uznám. Oprava: uznané to už je. Odstraňovat "váha" rozdhodně nebudeme. Jedná se zde o jazykový kurz, takže názor ÚJČ nám pro českou stranu stačí:

váha, -y ž (7. j., 3., 6., 7. mn. vá- i -va-, 2. mn. vah)  1. vlastnost tělesa způsobená zemskou přitažlivostí; míra této vlastnosti zjišťovaná srovnáním s urč. měrnou jednotkou; neodb.hmotnost: tělesná váha; váha zboží; přibrat na váze; čistá, hrubá váha; udat váhu v gramech;sport. váhová kategorie: těžká, muší váha  2. i váhy pomn. přístroj na vážení: kuchyňské váhy; osobní váha

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.