1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Jak dál po zdolání stromu dov…

https://www.duolingo.com/profile/fNWwnd9c

Jak dál po zdolání stromu dovedností

Mám hotový strom dovedností, všechna kolečka jsou žlutá a neubývají. Co dál? Stále dokola stejné procvičování?

August 5, 2017

10 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Že je stále dokola stejné neznamená, že už mi to nemá co dát. Dokud nebudu dostávat 20 / 20 XP z každého cvičení měřeného na čas, tak to ještě nemám v živé znalosti všechno. Nechávám na Duolingu, aby mi přednostně předhazovalo to, co jsem

  • řekl / napsal špatně

  • dlouho nedělal

Čili právě to, kvůli čemu bych platil živého lektora.


https://www.duolingo.com/profile/BiancaPDD

Přesně tak - jsem tu dva roky ( díky dovoleným jsem vždy přišla o denní řady ) a zdaleka nemívám 20/20 XP z časových procvičování.....


https://www.duolingo.com/profile/vili69
  • 1901

ano, je to tak. Opakovani je matka moudrosti. Chce to udrzovat strom zluty/zlaty a cvicit, cvicit a cvicit. Casem pak pribrat i nejaky jiny zdroj informaci o anglictine - knihy, ucebnice, casopisy, audio, video..., proste cokoliv, co pomuze popostrcit znalosti dale. Preju mnoho trpelivosti.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Či třeba můžete zkusit nakouknout na nějaký kurz vycházející z angličtiny - zkusit pomocí angličtiny oprášit vaše znalosti němčiny či ruštiny ze základní školy (či něco na ten způsob).


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Sice strom nemám dokončený, ale začala jsem si přes angličtinu oprašovat znalosti ruštiny a němčiny.


https://www.duolingo.com/profile/labirhm

Chtěl jsem položit stejnou otázku, ale odpověď tady mám. Přesto nechápu něco jiného. Dospěl jsem do stejné fáze. Ukazuje mi to úroveň 20, ale na boku mi to hlásí, že zbývá 15 hodin a mám 68% znalost. Zdá se mi, že odpověď zde uvedená je vzhledem k tomu pouze částečná ???


https://www.duolingo.com/profile/Paoloska

Ty hodiny na boku jen ukazují čas do uplynutí toho konkrétního dne procvičování, tzn. pokud procvičujete třeba v 10.00, zbývá 14 hodin atp. 68% je znalost zde slušná, 100% není možné na Duolingu dosáhnout. A je to tak správně. Chybí zde jeden z hlavních aspektů výuky jazyka - komunikace.


https://www.duolingo.com/profile/AloisGl

Tak určitě procvičuj dál. Můžeš zkusit i kurz na Memrise vytvořený uživatelem YamanouchiCZ, je zde spousta slovíček z Duolinga, ale myslím, že i mimo něj. Jedny z nejdůležitějších věcí vůbec jsou anglické časy, musíš vědět, kdy a jak je správně používat, nejlépe je to vysvětleno na Help for English. Pokud máš vypnutý mikrofon na Duolingo a nezkoušíš si mluvit doma nahlas anglicky, tak ti doporučuji jej zapnout, i kdyby ti uznával jenom 50% toho, co správně vyslovíš, je to dobrý způsob a zároveň minimum, jak si trošku procvičovat mluvení. Také doporučím aplikaci Naučte se Anglicky 6000 Slov pro Android, další dobrý způsob rozšíření slovní zásoby, najdeš jí na Google Play, stejně jako Mamrise a Duolingo :)

https://www.duolingo.com/comment/6665792/Biflov%C3%A1n%C3%AD-slov%C3%AD%C4%8Dek-Memrise

http://www.helpforenglish.cz/gramatika/slovesa/casy

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funeasylearn.english&hl=cs


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Mikrofon funguje jen při učení přes mobil, nebo to funguje i pro notebook? Zatím jsem to nezkoušela.


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

V notebooku s poslední verzí Google Chromu funguje.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.