https://www.duolingo.com/profile/Milano557909

Dotaz

Chtěl bych se zeptat,kolik slovíček Duolingo obsahuje a můžu se přes Duolingo opravdu naučit dobře anglicky? Díky za odpověď

August 7, 2017

23 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Kurzy angličtiny na Duolingu učí obvykle kolem 1500 slov, kurz němčiny z angličtiny má asi 2200 a francouzština ještě víc.

Přijde na to. Jestli vám při učení pomáhá si gramatické jevy pojmenovat a kategorizovat (například gerundium trpné, gerundium záporné, první a druhý podmínkový typ...), tak potřebujete jiný zdroj než Duolingo.

Pokud vám naopak vyhovuje se učit podobně jako jste se naučil svůj mateřský jazyk a potřebujete k učení partnera, který za vás hlídá, co potřebujete procvičovat nejvíc, tak jste tady správně.

Většina komentářů hodnotí úroveň dosaženou po absolvování kurzu Duolinga jako A2 až B1, což znamená

Rozumí i delším upraveným textům, které obsahují slovní zásobu často užívanou v každodenním životě nebo které se vztahují k jeho práci a světu okolo. Je schopen na poměrně ucelené bázi pojmenovat většinu základních věcí a pocitů v každodenním životě, to včetně základních abstraktních výrazů.

Umí si poradit s většinou situací, které mohou nastat při cestování. Dokáže se bez přípravy zapojit do hovoru o tématech, která jsou mu známá, o něž se zajímá nebo která se týkají každodenního života. Dokáže vyprávět příběh nebo v hrubých rysech přiblížit obsah knihy či filmu a vylíčit své reakce, popsat zážitky a události, sny, naděje a touhy a stručně zdůvodnit a vysvětlit své názory a plány.

Umí vytvořit jednoduchý souvislý, logicky strukturovaný text o tématech, která dobře zná nebo která ho osobně zajímají, a funkčně využívat prostředky textové návaznosti.


https://www.duolingo.com/profile/Radek19711

Ideální je ještě kombinace s lektorem v rámci konverzace a učení slovíček www.memrise.com (jsou tam kurzy různé úrovně)


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Mě to ukazovalo v angličtině ve funkci Words (než ji zrušili,v Spanish stále funguje) kolem 1870 slov (to jsem byla asi v 23 levelu) Ve španělštině jich bude určitě více, je tam navíc 5 dovedností a v každé je mnohem více slovíček.


https://www.duolingo.com/profile/hella166755

Ve španělštině mi to teď ukazuje 2774 slovíček, ale počítají se samostatně i různé tvary téhož.slova


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

No to je mnohem větší slovní zásoba ! Můžu se tě prosím zeptat jak je to ve španělštině s procenty plynulého vyjadřování, kolik jich tam lze dosáhnout ? Za jak dlouho ses naučila španělsky ?


https://www.duolingo.com/profile/hella166755

V kurzu En-Es (web verze) jsem dosáhla maximálně 59%. Pro učení španělštiny se mi ale ještě více osvědčil reverzní kurz Es-En. Je tam o dost větší slovní zásoba, protože se předpokládá, že je španělština tvůj rodný jazyk a také se mi zdá, že je nejlépe sestavený. Řeší spoustu užitečných situací a to jak ve španělštině, tak v angličtině, V tomto kurzu jsem dosáhla 76%. Moc se mi líbí také Labs ve web kurzu En-Es a stránky a videa NachoTime. Nedá se říct, že bych se NAUČILA španělsky. Ale po těch 2 letech, co se snažím udržovat neustále oba stromy zlaté, se španělsky jakž takž domluvím, napíši mail a s pomocí slovníku přečtu a porozumím španělským zprávám. Duolingo (hlavně web verze) je, dle mého názoru, výborné pro získání orientace v jazyce. Naučí porozumět smyslu textu i když neznáš jednotlivá slovíčka.


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Mockrát děkuji za užitečné rady a odkazy. Až dokončím strom zkusím opačnou verzi Es-En. A už jsi si vyzkoušela španělštinu naživo ve španělsky mluvící zemi ? Duolingo je úžasný způsob jak se naučit základy jakéhokoliv jazyka. Mám v plánu se naučit ještě italštinu, myslím, že ve svižném tempu se dá naučit základy jednoho jazyka tak za jeden rok a pak už jen procvičovat a prohlubovat znalosti. Vidím, že Tě to velmi baví, za 2 roky jsi toho zvládla opravdu hodně ! :-)


https://www.duolingo.com/profile/hella166755

Ano, už vloni jsem se ve Španělsku celkem domluvila a to mě povzbudilo, že má smysl se tomu věnovat i když mám mizernou paměť. Španělština je krásný a celkem nekomplikovaný jazyk.


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Ano, jsem téhož názoru, španělština je velmi krásný jazyk, je mi bližší a učí se mi snáz než angličtina. Děkuji a přeji mnoho zdaru :-)


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Hello chtěla jsem se Tě ještě zeptat jak je náročná francouzština, vidím, že jsi ji taky zkoušela až do 8 levelu. Taky jsem o ní přemýšlela, ale nevím, jestli bez učitele nebude moc těžká.


https://www.duolingo.com/profile/hella166755

Tu francouzštinu (i polštinu) jsem zkusila jen pro zajímavost. Abych pravdu řekla, nešlo mi to moc. To je vidět i na tom, že jsem dosáhla levlu 8 a nedostala jsem se dál než nějakých 10 lekcí. A hlavně, chybí mi ta motivace. Dospěla jsem k závěru, že je lepší se více věnovat španělštině s angličtinou a jen když mám všechny tři stromy (Cz-En, Es-En, En-Es) zlaté a nemám se zrovna k čemu vracet, raději pokračuji s němčinou nebo si dělám španělštinu z jiných zdrojů. Však to zkus a uvidíš. To je prima na Duolingu, že můžeš vyzkoušet cokoliv a nejsi ničím vázána. Přeji hodně zdaru a zábavy s Duolingem.


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Děkuji za odpověď. Nejprve si ale udělám oba stromy EN - ES a ES - EN ( už to je dost velký cíl ) a potom zkusím jen tak pro radost a ze zvědavosti francouzštinu nebo italštinu. Duolingo je prostě úžasné ! Vidím, že Tě jazyky baví, Tvůj zápal je ohromující, asi máš velkou motivaci :-)


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Ahoj Hello, chtěla jsem se tě zeptat kdy jsi začala procvičovat rezervní kurz Es-En, až po ukončení celého stromu a po procvičení 30000 XP, nebo dřív ?


https://www.duolingo.com/profile/hella166755

Myslím, že jsem reverzní kurz Es-En začala až po dosažení zlatého konce stromu En-Es a úrovně 25, kdy mi bylo líto, že už není jak pokračovat, ale můžeš ho začít kdykoliv. Sleduji, že jsi (zvlášť poslední dobou) velmi pilná!! A myslím, podle bodů XP, že děláš i LABs. Ty jsou moc prima, že?


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Ano, LABS jsou prima :-) Španělština je lépe propracovaná než angličtina,i slovní zásoba je mnohem větší,píše mi to teď 2820 slov.Jestli je ES-EN ještě lepší,tak se na to moc těším.Budu si ale raději ještě opakovat EN-ES,prošla jsem strom moc rychle,za 4,5 měsíce,nemám to ještě pořádně v paměti,v hlavě mám spíš galimatiáš.Taky mi chybí vysvětlení gramatiky,projdu si ji v učebnici pro samouky,kde je přehledně popsaná.Před 16 měsíci jsem se teprve začala učit angličtinu,je to pro mě moc informací najednou :-).Moc děkuji za info.


https://www.duolingo.com/profile/anaitatje1

Včera jsem objevila LANDIGO, dá se na něm taky fajn procvičovat. https://www.landigo.cz/spanelstina


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Kamarád se učí přes chytráka, kde musí větu nahlas říci správně, jinak jej systém nepustí dál. Ráda bych se zeptala, zda toto funguje i přes PCavce. Nevím o tom, že bych v něm měla nějaký mikrofon... Špatně rozumím především slovu mluvenému - s tím jsem měla vždy problém (anglicky se učím již potřetí, jak ji nepoužívám, zapomenu téměř vše). Kupříkladu větu: "Pod sýrem je pavouk." bych si moc ráda zafixovala...


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

V PC s poslední verzí Chromu funguje, ale kvalita rozpoznání hlasu dost záleží na použitém hardwaru. Notebooky mikrofony mají, ke stolnímu počítači většinou stačí připojit headset (sluchátka s mikrofonem) za stovku z nejbližšího supermarketu.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Díky za odpověď. I když - toto je pro mne poněkud cizí jazyk. Chápu-li správně, musím stáhnouti nejnovější versi Chromu, a poté bude fungovat mikrofon i bez zakoupení oněch sluchadel? Neb musím mít obojí? Mám hodně šližního PCavce s již nepodporovaným Win XP.


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Zapotřebí je obojí. Výhledově MOŽNÁ bude rozhraní mikrofonu podporovat i Firefox.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Ovšem včilkaj mne zviklaly názory o raději vypínaném mikrofonu. Spíše se doporučuje navštíviti anglicky hovořící pub.


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

To každopádně. Mám štěstí na použitelný hardware, takže mikrofon používám, ale už jsem taky seděl u počítače, kde bylo rozpoznání hlasu fakt k ničemu.


https://www.duolingo.com/profile/jSePz

sice nevím kolik obsahuje slovíček ale naučit se anglicky ti pomůže

Související diskuze

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.