1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Pokračovat dál v nových témat…

https://www.duolingo.com/profile/OsobaMoje

Pokračovat dál v nových tématech, či raději cvičit ta, která mi nejdou?

Ahoj, nemám s učením jazyků vůbec žádné zkušenosti, tak se obracím na vás, kteří jste si tím třeba prošli.

Mám za sebou 3 pětiny stromu a baví mě to. Baví mě i "obyčejné" opakování přes ikonu činky (podotýkám, že se učím jen přes mobil). Ale mám dvě témata, "Determiner" a "Příslovce", které mi stále dělají problémy. Ptám se tedy:

Je dle vás lepší pokračovat v dalších tématech s tím, že se třeba časem v těchto dvou problematických zdokonalím? Nebo drtit dvě problematická třeba 14 dní dokola?

August 11, 2017

5 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/widle

Podle mě je dobré si nenechat problematická témata přerůst přes hlavu. Dokud jsou dvě, je to ještě dobré, ale když se člověk moc hrne dopředu, najednou má těch těžkých dvacet a pocit, že to nezvládá. Čili bych doporučila je pořádně procvičit, než půjdete dál.

Na druhou stranu ale se člověk nesmí nechat znechutit a to se může snadno stát, pokud se člověk na nějakém tématu zasekne. Takže pokud vám budou odolávat i po delší době, nechte je na chvilku být, dejte si pár nových témat a pak se k těm potvorám zase vraťte. Ono to jednou povolí.

Mimochodem, i na mobilu se dá učit přes webové rozhraní, pokud si Duolingo otevřete v prohlížeči. Je to těžší než v aplikaci (víc člověka nutí psát místo vybírání), ale možná právě to by mohlo pomoct s pochopením obtížného tématu.


https://www.duolingo.com/profile/OsobaMoje

Děkuji za rozbor, posílám lingota ;)

Mohu se zeptat, v čem kromě toho, že se na webovém rozhraní nevybírají "lístěčky se slovy", je výhoda? Aplikace mi vyhovuje, že je rychlá a můžu procvičovat při každé krátké chvíli ;) (například dlouhá červená na semaforu, kolona, čekání na oběd apod.). A sezení u PC už vůbec nepřipadá v úvahu :D.


https://www.duolingo.com/profile/widle

Hlavní rozdíl je v tom, co jsem už psala výše: místo vybírání slov ze seznamu se tam častěji odpovídá tak, že musíte celou větu naťukat na klávesnici. Což je samozřejmě těžší (a na mobilu zdlouhavější), ale právě proto to člověku potom líp zůstane v hlavě.

Naopak tam vůbec nejsou cvičení na výběr párů slov a sestavování věty z připravených slov.


https://www.duolingo.com/profile/NikolKubio

nebylo by možné aby v aplikace fungovala jako na webu? Tedy aby se psaly celé věty a nevybíraly se předpřipavená slova? Procvičuji hlavně na mobilu , k pc se nedostanu a takhle je to příliš jednoduché a pak zjistím, že tu větu jinak neposkládám děkuji za odpověď


https://www.duolingo.com/profile/widle

V aplikaci to bohužel nejde, ale zkuste si na mobilu otevřít Duolingo v prohlížeči místo aplikace.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.