1. Forum
  2. >
  3. Konu: Troubleshooting
  4. >
  5. Gerçekten dil öğrenmemize yar…

https://www.duolingo.com/profile/Mehmet.3254

Gerçekten dil öğrenmemize yardımcı olucak mı bu program ?

uzun süredir kullananlardan öneriler dinleyebilirim teşekkür ederim !

August 30, 2017

7 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Muhammet_Kumas

Gramer kuralları konusunda kesinlikle faydasını görürsün.


https://www.duolingo.com/profile/Aline-Sousa-S2

Şimdiye kadar gördüğüm en güzel dil öğrenme yöntemi, programı.


https://www.duolingo.com/profile/nail38

uzun süredir kullanıyorum ,hatta beceri agacını fethettim bitirdim sona ulaştım.güzel bir çalışma oldu .faydasını çok gördüm,görüyorum,okudugumu anlama noktasında ,ama henüz iletişi kuramıyorum ,daha almam gereken çok yol var anlaşılan .


https://www.duolingo.com/profile/Hakangrel2

İngilzce eğitimi ingilizce konuşmayı öğrenme eğitimi değildir. Yabancı dilin bir kritik eşiği vardır o eşiğe gelinir ise dil artık yaşarken öğrenilmeye başlanır zamanla kendi kendini iyileştirir. Bir şeyler okuyabilmek izleyebilmek aşağı yukarı bu kritik eşik yani. Bu site bunu başarıyor ama tabiki konuşmak iletişim kurmak ilerletmek sonrasında yaşamınızın altından kalkacağı bir süreç. ODTÜ lüde böyle öğreniyor kimse kimseye ders vererek şakır şakır konuşturamaz insanlar o kısmı hep kendileri başarır. Bu kritik eşiğe ulaşmadan bu seviye yakalanamıyor bu sitenin görevi o kritik eşiğe kişiyi taşımak. Ondan sonra her şey artık size dil öğretecek sokaktaki tabeladan metrodaki yabancı anonsa kadar filme diziye şarkıya kadar. Bu kritik eşik çok basit bir hedeftir ama değerini bilmek gerek ağğğ konuşamadım ne anladık bundan dememek gerek dil eğitimi zaten bu kadar bir şeydir. Dil eğitimi kartopunu tepeye çıkartmak ordan aşağı yuvarlamaktır sonrası kendi kendine büyüyecek. Burası tepeye ittire ittire çıkartma kısmı. Burada yabancı dil öğrenmeye başlama seviyesine gelinecek zaten lazım olan şey odur ama orada yine konuşamadım dememek lazım o seviyenin kıymetini görmek lazım


https://www.duolingo.com/profile/HanifeElif6

BİZ SEVİYORUZ DAHA İYİSİNİ BİLEN KULLANAN YA DA DUYAN VARSA YAZSIN ONU DA DİNLEYELİM...


https://www.duolingo.com/profile/CHERMENDER

Evet. Şu anda görünen bayraklarım beni acemi gibi gösteriyor ama aslında ben bunun uygulamasını 5-6 ay kadar kullandım. O uygulama beni sürekli atınca ben de internet üzerinden kullanmaya başladım. Ve evet gerçekten de çok yararı oldu.


https://www.duolingo.com/profile/Yakupocal

Tabi ki yardımcı olur ama temel seviyelerde

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.