1. Forum
  2. >
  3. Temat: Troubleshooting
  4. >
  5. Pomocy! Przepadły ponad 230 d…

https://www.duolingo.com/profile/klasyczna_ja

Pomocy! Przepadły ponad 230 dni mimo, zrobienia dziennych ćwiczeń i wykupionego zamrożonego czasu:(

Prosimy o pomoc bo Córka Ariela - 9 lat jest załamana, przepadły jej ponad 230 dni kursu, mimio ćwiczeń i wykupionego zamrożenia czasu:( Gdzie możemy zwrócić się o pomoc i wyjaśnieniedleczego tak się stało, co się stało i czy można to naprawić - cofnąć?

To bardzo ważne dla Córki aby nie starciła motywacji do nauki - szczególnie w tym wieku!

Pozdrawiamy i liczymy na pomoc

Stałi urzytkownicy i propoagatorzy Duolingo wśród znajomych i Rodziny.

Rodzice Arielki

Basia i Bartek

August 31, 2017

9 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/JoeBlack684905

Raczej nie można tyle dni przywrócić, jedynie to co proponuje Duolingo. Ja bym się tym nie przejmował. Najważniejszy jest poziom, czyli dążyć do 25 ostatniego poziomu. Potem punkty, widziałem rekordzista przy 25 poziomie posiadał 61000 punktów. I oczywiście biegłość, maksymalna 100%.


https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
Plus
  • 2031

To nieprawda, że w Duolingo można uzyskać 100% biegłości. Najwyższa o jakiej wiem na pewno to 75%, a zdaje mi się że czytałem gdzieś na forum o 76% lub 77%.

Jest to celowy zabieg Duolingo, twórcy tego systemu zdają sobie sprawę, że tym programem nie można uzyskać pełnej biegłości w posługiwaniu się językiem i nie chcą tego sugerować. Moim zdaniem te 75% to i tak o wiele za dużo - kiedyś te procenty były ograniczone do 60-kilku.

Duolingo pozwala uzyskać prawdopodobnie poziom B1 jeśli chodzi o czytanie i nie więcej niż A2 z mówienia i rozumienia: https://www.duolingo.com/comment/2331991/Duoligo-vs-CEFR Założyciel Duolingo, Luis von Ahn twierdził kiedyś że można uzyskać poziom B2, ale o ile pamiętam jego wypowiedź, to mówił o jakimś konkretnym kursie językowym i szczerze mówiąc nie wiem ile w tym prawdy a ile marketingu. Poziom B2 wydaje się również wątpliwy ze względu na to, że Duolingo uczy mniej niż 2000 słów j.angielskiego i między 2000 a 3000 w innych kursach np. https://www.duolingo.com/comment/2315080 - warto porównać np. z http://ikindalikelanguages.com/blog/common-european-languages-framework-cefrand-vocabulary-size/ - przy czym to zestawienie bywa krytykowane, wg innych poglądów zasób słownictwa powinien się podwajać przy każdym stopniu: http://www.universeofmemory.com/how-many-words-you-should-know/ (-20% jeśli uczymy się słów w/g list frekwencyjnych j.angielskiego , +20% jeśli dodatkowo uczyć sie różnych nazw własnych i gatunkowych)


https://www.duolingo.com/profile/JoeBlack684905

Ja sprawdziłem swój poziom języka angielskiego, ucząc się tylko z duolingo i wyszło mi A2. Test robiłem na tej stronie. https://www.gettinenglish.com/test-poziomujacy-placement-test/


https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
Plus
  • 2031

Współczuję Arielce stresu, ale mam wrażenie, że sytuacja została "uratowana": jest teraz około tydzień po tej wypowiedzi, a widzę że streak wynosi 246 dni, co zdaje się oznaczać, że jego ciągłość została przywrócona.

Czy można prosić o informację jakim to się stało sposobem? Czy streak powrócił "sam"? O ile wiem, błąd mogliby skorygować admini DL gdyby chcieli, ale zdawało się, że, takie reakcje raczej się nie zdarzają. Chyba że stało się tak przy okazji jakiejś awarii oprogramowania, wówczas "naprawa" nie byłaby bardzo dziwna. Czy może zapłaciliście za to? Zdaje się, że od jakiegoś czasu jest dostępna taka możliwość.

Jedyne co można zrobić, to zabezpieczyć się na przyszłość - wykupić "streak freeze" za lingoty i koniecznie co jakiś czas sprawdzać czy "się nie zużył", oraz starać się jak najszybciej wykonywać dzienną porcję ćwiczeń. Ja to najczęściej robię rano. Zacząłem tego pilnować, gdy pewnego razu strefa czasowa przeskoczyła mi - ni z tego ni z owego - aż o 6 godzin! Innymi słowy, tego dnia o 6 godzin skrócił mi się czas na wykonanie dziennej porcji ćwiczeń. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło, strefa czasowa użytkownika jest ustalana w momencie zakładania konta i nie można jej zmienić ręcznie, ale AFAICR gdzieś widziałem informację, że DL stara się śledzić miejsce logowania i odpowiednio przesuwać strefę czasową (do tej pory, od początku korzystania z Duolingo, zmiany mojej faktycznej lokalizacji nie wykraczały poza 2 strefy czasowe, ale nigdy 6 stref) - widocznie jednak algorytm sprawdzania lokalizacji nie działa całkiem poprawnie i przy błędnej identyfikacji strefy można stracić ciągłość...


https://www.duolingo.com/profile/klasyczna_ja

Dzięki za pomoc:-) niestety ale musiałam zapłacić bo szkoda mi było Dziecka. Nikt się nie odwzwał z DL:-( Rok temu po 30 pierwszych dniach, jak zaczynała z DL, wszystko jej znikło i tak się zniechęciła, że 2-3 m-ce musieliśmy ją mobilizować aby znowu zaczęła się uczyć:(

Pozdrawiam

Basia


https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
Plus
  • 2031

Niestety ale to że nie odpowiedzieli, jest zupełnie normalne. To jest darmowy serwis i jest oferowany "takim jaki jest" - nie ma w nim supportu, a już szczególnie w językach lokalnych. Firma mieści się w Pittsbourgu w USA, nie ma żadnych oddziałów w innych krajach ani "obsługi" dedykowanej poszczególnym językom. Nikt z adminów nie monitoruje próśb użytkowników zamieszczanych na Forum po polsku.

Forum generalnie jest miejscem wymiany informacji między użytkownikami. Zdarza się najwyżej, że na angielskojęzycznym forum odezwie się ktoś z administracji - ale chyba tylko tam. A nawet jeśli jest tam zamieszczany jakiś ważny komunikat, to zwykle towarzyszy mu prośba o przetłumaczenie tego komunikatu na pozostałe użytkowane języki i zamieszczenie na odpowiednich forach językowych.

Dobrze, że opcja płatnego odnawiania streaku, bardzo dobrze. Wielu użytkowników od dawna prosiło o taką możliwość.


https://www.duolingo.com/profile/klasyczna_ja

Wszystkie zabezpieczenia;-) mamy zawsze wykupione... Czas był zamrożony... I przepadł i tak:(


https://www.duolingo.com/profile/klasyczna_ja

Często też się przytrafia, że zrobisz 2 lekcje tak jak w dziennym szlaku masz ustawione i 1 nie zalicza mimo skończenia lecji i oceny:(


https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
Plus
  • 2031

Ja mam ustawione minimum, żeby w razie czego zdążyć, gdybym przypomniał sobie dopiero przed północą. Ale zwykle robię dziennie ponad 50xp.

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.