1. Fórum
 2. >
 3. Téma: Troubleshooting
 4. >
 5. Nejde mi vstupovat do diskusí

https://www.duolingo.com/profile/StaFi2

Nejde mi vstupovat do diskusí

Nejde mi vstupovat do diskusí. Mám zadat nějaký kód třídy, ale já žádný neznám, v žádné třídě nejsem. Duolingo dělám už 242 dní. Teď jsem se přihlásila přes jiný účet a tady to normálně jde. Poslala jsem e-mail na adresu uvedenou v kontaktech a přišla mi sice zdvořilá, ale automatická odpověď s tím, že na dotazy neodpovídají. Diskuse jsou užitečné, často stačí si je jen přečíst a je po problému. Můžete mi, prosím, pomoci? Děkuji Alice Reissová

September 13, 2017

25 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/StaFi2

Do diskuse na svém účtu vstupuju úplně stejně jako na tomto "půjčeném" účtu, tj. kliknu na tlačítko Diskuse v horním modrém pásu (vedle tlačítka Kurz). Jenže pak mi právě naběhne ta obrazovka, že mám zadat kód třídy. Kdežto na tomto účtu se mi normálně otevře diskuse. Mám evidentně nějakou technickou chybu, kterou bych potřebovala pomoct odstranit. Dělám Duolingo už 9 měsíců (bez přestávky), je mi líto můj účet mazat a začínat znovu od 0, ale ty vstupy do Diskusí mi chybí. Může mi někdo pomoci? Děkuju Vám Alice Reissová


https://www.duolingo.com/profile/widle

A jste si opravdu jistá, že v žádné třídě nejste? Neklikla jste někdy omylem na nějaký odkaz? Tady na té stránce by se to snad mělo zobrazit: https://schools.duolingo.com/


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Účast v nějaké restriktivně nastavené třídě je hlavní podezřelý. Vyučující může žákům zamezit přístup do diskuzí, zakázat vytvářet profily, resetovat hesla a zakázat procvičování vět se slovy jako "víno" nebo "pivo".


https://www.duolingo.com/profile/StaFi2

Pro widle - děkuji za reakci a snahu pomoct. Opravdu v žádné třídě nejsem. Když jsem klikla na odkaz, který jste napsal, zobrazilo se "Vytvořte si svoji první třídu a začněte s aplikací Duolingo pro školy."


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
 • 2176

Jak pise widle, na odkaz https://schools.duolingo.com/ musite vstoupit ze svého původního uctu, ne z toho co ted pisete do diskuze. Pokud se vam opravdu zobrazi, ze uz v nejake tride jste, tak si myslim, ze někdo zneuzil vas mail a pristupove heslo. Pokud to tak je, poradim vam jak z toho ven. Vyzkousejte ještě znovu na svém puvodnim uctu ten odkaz.


https://www.duolingo.com/profile/StaFi2

Ještě je něco divného - když dělám cvičení, na stránce pod oblastí, kam zapisuji odpovědi se objevují nějaká úplně nesmyslná písmena - ale na funkčnosti to nepřekáží, jen je to divné a dříve to nebylo. Potřebovala bych pomoc od někoho, kdo má nějaký vyšší přístup do aplikace. Poradíte, kam se mám obrátit? Moc děkuji!


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
 • 2176

Pismena, která se objevuji pod psanym textem, tak ta se objevila na strankach nedavno a maji usnadnit lidem bez spravne jazykove klavesnice zadavani textu. Jaky jazykovy kurz delate? Pokud ENG z CZE, tak by se tam měli objevovat česke znaky, napr ě š č ř ž ý á.


https://www.duolingo.com/profile/StaFi2

Děkuji, tatka_ ! Když se ze SVÉHO účtu chci přihlásit do diskuse, naběhne https://www.duolingo.com/errors/403_forum_disabled.html a na obrazovce je napsáno Diskuse zakázána, požádejte svého učitele... Když po přihlášení do mého účtu zadám ten link od widle, naskočí "Vytvořte si svoji první třídu a začněte s aplikací Duolingo pro školy." Opravdu si s tím nevím rady, za pomoc budu moc ráda! Alice Reissová


https://www.duolingo.com/profile/widle

A když kliknete na ten odkaz, co je na té chybové stránce, tak tam vidíte co?


https://www.duolingo.com/profile/StaFi2

Na té chybové stránce je jenom jeden funkční odkaz, který mě navede na stránku, kde se mám přihlásit do třídy... Kdybyste byl tak hodný a napsal mi e-mail, tak vám pošlu print screen obrazovky. Moje adresa je: alice.reissova@seznam.cz Děkuju mockrát!


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
 • 2176

Jeste nez budeme dal zjistovat cim to je, tak vyzkousejte tohle:

 • Pokud nemate dalsi emailovy ucet nez ten, pod kterym jste na svem uctu Duolinga, zalozte si jej. (vytvorte si novy email, treba na seznam.cz)
 • Prihlaste se do sveho puvodniho uctu (ten kde vam nejdou diskuze).
 • Na strance nahore v modrem pruhu kliknete na sve jmeno a pak na Nastaveni.
 • Zadejte novy email a ulozte zelenym tlacitkem vyše.
 • V pravem vyberu (sloupci) kliknete na Heslo.
 • Zadejte soucasne heslo. Zadejte nove heslo (jine heslo zadejte tak, aby jej nikdo neodhadl z vaseho puvodniho hesla. Nove heslo si nekam poznamenejte.). Opet ulozte zelenym tlacitkem.
 • Kliknete opet na sve jmeno v modrem pruhu nahoře a dejte Odhlasit se.
 • ted se prihlaste do Duolinga pod novym mailem a novym heslem.

Ucet vam zustane puvodni, ale pod jinymi prihlasovacimi udaji. Ted by vam jiz meli diskuze fungovat.


https://www.duolingo.com/profile/StaFi2

Postupovala jsem podle návodu od tatka_. Založila jsem si nový e-mail, přihlásila jsem se, ale nemůžu změnit heslo. Pořád mi to píše, že uvádím špatné heslo. Vypadá to, jako by mi ho někdo změnil, je to možné? Nebo jsem ho zapomněla :-(. Mohu nějak zjistit, jaké tam mám heslo?


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
 • 2176

Tak to je divne, protoze pokud se prihlasujete do uctu svym heslem (ktere tim padem znate) a pak vam v nastaveni heslo nejde zmenit, tak vam nekdo heslo zrejme ukradl a zneuzil pomoci "Tridy". Jak výše píše JanLyko, ve Tride lze zakazat resetovani hesla žákovi (coz jste ted vy) ucitelem (coz je clovek, ktery vam ukradl heslo).

Popremyslejte koho jste pustila ke svemu pocitaci, nebo komu jste rekla sve heslo, nebo jestli jste se neprihlasovala na cizim pocitaci.

Ted jak to resit:

 • odhlaste se z uctu
 • dejte prihlasit se do uctu a kliknete na "Zapomenute heslo"
 • zadejte svuj novy email, ktery jste si vcera vytvorila a nikdo jiny ho tak nezna (musite ho mit v uctu Duolinga ulozeny, coz jste uz delala).
 • postupujte podle pokynu co vam prijdou z Duolinga na novy mail.

V mailu vam zrejme prijde nove heslo pod kterym se prihlaste do Duolinga. V Duolingu si pak zmente heslo ktere si určíte vy ( postup zmeny hesla jsem vam jiz psal).


https://www.duolingo.com/profile/AliceReiss

Tak jsem postupovala přesně podle návodu tatka_. Odhlásila jsem se, klikla na zapomenuté heslo, zadala nově vytvořený e-mail, přišel mi link, klikla jsem na něj, zadala jsem nové heslo. Do kurzu normálně můžu, vidím svojí historii, ale do diskusí nemůžu. Zase naskočí chyba: https://www.duolingo.com/errors/403_forum_disabled.html. A co je zvláštní - když si chci v nastavení teď znovu změnit heslo, nejde to. Pořád mi to píše, že zadávám špatné heslo. Je to heslo, které jsem si dala před pěti minutami, napsala jsem si ho na papír, určitě ho nezadávám špatně, ale prostě to nejde. Asi mám nějakou chybu na mém účtu. Třeba už tu jsem moc dlouho :-)


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
 • 2176

Jelikoz mam jiz dlouhou dobu zalozenou tridu, tak jsem se podival do tamejsiho nastaveni a nikde jsem nenasel, ze by ucitel mohl zablokovat zakovi zmenu hesla. Jsou tam jine zakazy, ale tenhle ne.

Mate moznost se na svuj Duolingo ucet prihlasit jeste z nejakeho jineho zarizeni? Pouzivate jen jedno PC? Pouzivate mobilni zarizeni (mobil, tablet) ?


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
 • 2176

Našel jsem na tomto odkaze informace o žákovském účtu a účtu učitele. Mimo jiné se tam píše:

Important to keep in mind: teachers can reset student passwords, so a student should only join classrooms of teachers they know and trust.


https://www.duolingo.com/profile/StaFi2

Tak teď už tomu vůbec nerozumím. Z mého účtu AliceReiss mi nejde vstupovat do diskusí. Využívám jiný účet duolingo (stafi2), abych mohla řešit problém. A teď vidím, že můj předchozí příspěvek do diskuse není označen stafi2. ale AliceReiss, a to i když tam vstupuju z účtu stafi2. Už to vůbec nechápu...


https://www.duolingo.com/profile/StaFi2

Do Duolinga vstupuji pouze ze svého PC. Mobil nepoužívám, protože je maličký a já špatně vidím. Mohu se zkusit přihlásit z počítače v práci, ale tam budu až ve středu. Jakmile to vyzkouším, dám vědět. Ještě mě napadá - pomohlo by, kdybych se nějak zapsala do vaší třídy?


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
 • 2176

Nejdrive vyzkousejte pristup na svuj Duolingo ucet z jineho pc, nebo zkuste alespon ten mobil. Pokud je ale pro vas obtizne pracovat v aplikaci s malym mobilem, radeji neriskujte zadani spatneho hesla a podobně. Pristupem z jineho zarizeni muzeme vyloucit, nebo potvrdit napadeni pocitace virem, nebo napadeni samotne aplikace (účtu).

To jestli pomuze prihlaseni do jine tridy (např. té mé) momentalne netusim, protoze vase ucet, nebo pocitac se chova hodne nestandardně. Take pokud mate PC, nebo ucet napaden, muze se to sirit dale.

Mimochodem tady na Duolingu nekdo vcera v jedne diskuzi hlasil take napadeni sveho uctu. To vsak nemohu potvrdit, spise dotycny nechal ucet otevreny a nekdo z kamaradu tam provedl neplechu.


https://www.duolingo.com/profile/StaFi2

Tak jsem dneska v práci vyzkoušela Duolingo a chová se úplně stejně, jako na PC doma, tj. do kurzu mě normálně pustí, mohu dělat úlohy, ale nepustí mě do diskuse. Objevuje se úplně stejná chyba, jako na počítači doma. Na Duolingo jsem se nikdy nepřihlásila odjinud než ze svého počítače (doma nebo v práci) nebo z notebooku. K žádnému z uvedených PC nemá přístup žádná cizí osoba. Pokud mám "napadený" účet v Duolingu, jde to nějak odstranit a napravit? Děkuju za jakoukoliv radu. Alice Reissová


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
 • 2176

Alespon jsme vyloucili napadeni PC. Musime hledat neco, co se tyka nastaveni, tridy a blokovani hesel. Co je mi nejvice divne je, ze se vam podarilo z vaseho uctu (AliceReiss) napsat do diskuze. Takhle na dalku se to spatne resi. Napisi vam na mail co jste tady uvedla. Samozrejme, ze nejlepsi by bylo, kdyby se na to podival primo spravce (programator) Duolinga. Pozadat ho samozrejme muzete, ale nevim na kolik by jste byla uspesna.


https://www.duolingo.com/profile/AliceReiss

ZKOUŠKA psaní komentáře z účtu AliceReiss


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
 • 2176

Tak už vám to funguje. Davejte si pozor na tlacitka prohlizece, kde mackate tlacitko (sipku) zpet. Tohle radeji v Duolingu nedelejte. Klikejte radeji primo na odkazy (napr.: "Kurz", "Diskuse" atd). Kazdopadne to mate opraveno. Zadejte si nove heslo, jak jsem vam psal v mailu. Enjoy Duolingo :-)


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Gratuluji k vyřešení problému a děkuji za pomoc. Dobrá práce!

Pokud to nepovažujete za příliš soukromé nebo nevhodné, prosím o sepsání krátkého postupu sem do diskuze, na který bychom mohli odkazovat další uživatele se stejným problémem.


https://www.duolingo.com/profile/AliceReiss

Moc a moc děkuji, tatka_!!! Odstranil jste můj problém a já mohu dál pokračovat. Už mohu vstupovat do diskusí. Právě jsem dosáhla 250 dní bez přerušení :-). Ještě jednou děkuji mockrát! Jste moc šikovný.

Learn a language in just 5 minutes a day. For free.