Duolingo jest napopularniejszą metodą nauki języków na świecie. A co najlepsze, jest w 100% darmowe!

https://www.duolingo.com/Marcin441707

pomocy proszę... ukończyłem cały kurs angielskiego a poziom zaawansowania mam jedynie 68%

Hejka, jestem tu od wczoraj, więc nie bardzo jeszcze wszystko rozumiem. Nie znalazłem też podpowiedzi w już istniejących dyskusjach dlatego zdecydowałem się prosić o podpowiedź.

Zrobiłem cały kurs języka angielskiego (wszystkie tematy, wszystkie testy - przyznaję, nie wszystkie odpowiedzi zaliczyłem od razu), jednakże chyba nie mam już nic do zrobienia a zaliczyło mi jedynie 68% kursu.

Zastanawiam się czy mogło to mieć znaczenie, ze od połowy nie robiłem każdej lekcji tylko od razu test całej kategorii, czy to jakiś inny jest powód?

moje statystyki: stopień zaawansowania - 68%; punkty doświadczenia - 2946; ilość posiadanych Linguotów - 159. poziom angielskiego - 10.

Proszę o informację, ktokolwiek wie - jak mogę zaliczyć pełne 100%?

Dzięki

Pozdrawiam

Marcin

10 miesięcy temu

7 komentarzy


https://www.duolingo.com/Adam656690
Adam656690
 • 25
 • 10
 • 545

Nie ma możliwości dojścia do 100% zaawansowania. Wielokrotnie robiąc wszystkie ćwiczenia/powtórki doszedłem do 77% i 25. poziomu w angielskim.

10 miesięcy temu

https://www.duolingo.com/Marcin441707

Adaś, a robiłeś lekcje czy każdą z osobna czy jak wszedłeś w daną kategorię i miałeś testy to zrobiłeś test dla całej kategorii od razu bez lekcji? Bo mnie zastanawia fakt, ze faktycznie połowa przeszła mi w połowie jakoś, a dalej już tylko 18% zarobiłem za drugą połowę, którą robiłem już bardziej zbiorczo (a na początki trzaskałem po kolei każdą lekcję osobno).

10 miesięcy temu

https://www.duolingo.com/Szparag
Szparag
 • 25
 • 22
 • 17
 • 13
 • 10
 • 6
 • 4
 • 2
 • 3

To chyba nie ma znaczenia. Z tego co wiem, w różnych kursach można dojść do różnych "poziomów zaawansowania" i nigdy nie jest to 100%. Nie zwracałabym na to uwagi, ten wskaźnik tak naprawdę nie świadczy o niczym i może tylko wprowadzić w błąd.

10 miesięcy temu

https://www.duolingo.com/Adam656690
Adam656690
 • 25
 • 10
 • 545

Robiłem każdą lekcję osobno. Teraz też robię po kolei każdą powtórkę i od czasu do czasu na zakończenie wzmocnienie.

10 miesięcy temu

https://www.duolingo.com/br0d4
br0d4
Mod
 • 25
 • 25
 • 25
 • 13
 • 10
 • 9
 • 5
 • 1073

Nie osiągniesz 100% fluency - DL w ogóle nie daje takiej możliwości i jest to świadome założenie. Jest to celowy zabieg Duolingo, twórcy tego systemu zdają sobie sprawę, że tym programem nie można uzyskać pełnej biegłości w posługiwaniu się językiem i nie chcą tego sugerować. Artykuł na ten temat w Duolingo Help Center: What does my Fluency Score mean?.

Jeszcze ok. rok temu maksymalny poziom o jakim słyszałem po ukończeniu kursu w DL to 65%, może 66%. Niedawno te procenty trochę podskoczyły i spotkałem się już z 75%, chociaż zdaje mi się że czytałem gdzieś na forum o 76% lub 77%. Moim zdaniem te 75% to i tak o wiele za dużo.

Trzeba podkreślić, że nie wiadomo w ogóle co to byłoby 100% fluency (ani co oznacza te 65% czy 75% i samo DL chyba też nie wie). Zdaje się, że z miarę miarodajny pomiar można uzyskać przez płatny Test Duolingo, który jakoś tam przekłada się na wynik w TOEFL. Ale zaawansowania w znajomości języka nie liczy się w procentach, tylko w poziomach znajomości np. w/g CEFR, który opisuje znajomość języka na poziomie A1, A2, B1, B2, C1, C2 i określa umiejętności na każdym z tych poziomów - można rozwinąć sobie graf na podanej przed chwilą stronie i przeczytać opis.

Duolingo pozwala uzyskać prawdopodobnie poziom B1 jeśli chodzi o czytanie i nie więcej niż A2 z mówienia i rozumienia: Duoligo-vs-CEFR. Założyciel Duolingo, Luis von Ahn twierdził kiedyś że można uzyskać poziom B2, ale o ile pamiętam jego wypowiedź, to mówił o jakimś konkretnym kursie językowym i szczerze mówiąc nie wiem ile w tym prawdy a ile marketingu. Poziom B2 wydaje się również wątpliwy ze względu na to, że Duolingo uczy mniej niż 2000 słów j.angielskiego i między 2000 a 3000 w innych kursach (informacje np. w wątku How many words does Duolingo cover? - obecnie jest tych słów więcej niż było 2 lata temu, w momencie pisania początku tego wątku - ale w międzyczasie zmieniła się metoda liczenia słów, więc liczby są trochę nieporównywalne. Nie wiadomo też jak liczono słowa w w/w badaniu.

Dlaczego tylko tyle?

 1. Duolingo nie uczy gramatyki. Po prostu nie uczy i już. Nawet jeśli będziesz czytał wszystkie T N (w kursie z j.polskiego jest ich bardzo mało) - i tak dowiesz się niewiele. Z założenia kursy DL mają być "samowyjaśniające" się, ale - niestety - to nie zawsze działa. Wyjaśnienia na Forum przy poszczególnych zdaniach często są bardzo dobrze napisane - ale jednak systematyczną wiedzę na temat gramatyki musisz zdobywać sam i z innych źródeł.

 2. Duolingo nie uczy używania języka. Nie nauczy napisania CV, rozumienia dokumentacji technicznej czy literatury pięknej - ani włączenia się w rozmowę między dwoma native-speakerami. DL od biedy uczy pewnych struktur i schematów, ale słownictwo które do tego wykorzysta będzie najczęściej... bezużyteczne w codziennym użytkowaniu, ponieważ w każdym dziale znajdziesz tylko kilkanaście - góra kilkadziesiąt podstawowych słów.

 3. Trochę trudno powiedzieć jakie duże trzeba mieć słownictwo do określonego poziomu w/g CEFR, ale wg przeprowadzonego w roku 2009 badania - poziom C1 z angielskiego odpowiada znajomości ok. 3.750÷4.000 słów - przy czym to zestawienie bywa krytykowane, wg innych poglądów zasób słownictwa powinien się podwajać przy każdym stopniu: How Many Words You Need To Know For Every Language Level (-20% jeśli uczymy się słów w/g list frekwencyjnych j.angielskiego , +20% jeśli dodatkowo uczyć się różnych nazw własnych i gatunkowych).

 4. DL nie nauczy wymowy. Aby osiągnąć wyższy poziom niezbędne są konwersatoria z kimś dobrze znającym język.

9 miesięcy temu

https://www.duolingo.com/amanda329303

ja mam 10 poziom i 77% po przejsciu kursu :)

6 miesięcy temu

https://www.duolingo.com/AndrzejSar1

dobry artykuł, dzięki br0d4

4 miesiące temu