1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo neden bu hale geldi?

https://www.duolingo.com/profile/sinem2006

Duolingo neden bu hale geldi?

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda amacım size kafa tutmak ya da aşağılamak değil. Sadece neden bu haldeyiz bir düşünün. Moderatörler artık tartışma bölümüne bakmak istemediklerini söylüyorlar. Neden? Çünkü biz Türk milleti olarak ücretsiz sunulan bu hizmetten faydalanmasını bilemiyoruz. Burası sohbet, muhabbet, gırgır, şamata için kullanılan bir platform değil! Biz buraya -Dil- öğrenmek için giriyoruz ve gereksiz tartışmaları silmekten, saçma sapalak soruları yanıtlamak zorunda kalmaktan moderatörler gerçekten dil öğrenmek için girmiş ve kafasına takılan bir şeyi sormuş insanlara cevap veremiyorlar. Peki soruyorum size, sohbet muhabbet için olan platformları neden kullanmıyorsunuz? Arkadaşlar lütfen artık daha dikkatli olalım. Ben dahil, İngilizce' yi öğrenmek isteyen arkadaşlar buradan faydalansın. Eğer öylesine giriyorsanız hiç girmeyin daha iyi. Düşüncelerinizi alta yazmayı unutmayın. Ve son olarak herkese karşı lütfen SAYGI İÇİNDE OLUN! Hoşçakalın!

October 28, 2017

10 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Duygu_de

Çok önemli bir konuya değindiniz. Söylediklerinize katılıyorum.Türkçe olmayan bölümlerde çok güzel bilgi alışverişi sağlanıyor ve ayrıntılı açıklamalara yer veriliyor. Her birimiz dil öğrenmeye yönelik sorularımız ve bilgimiz çerçevesinde cevaplarımızla tartışma bölümlerini zenginlestirebiliriz. Siteyi amacına aykırı kullanan kişileri yetkililere bildirebiliriz.


https://www.duolingo.com/profile/SeymaGokhg

Kesinlikle katılıyorum. Genelleme gibi olmasın ama sırf milletimizin bu özelliği yüzünden moderatörler bu platformdan soğuyor ve bu yüzden gelebilecek yeni özellikler gelmiyor.


https://www.duolingo.com/profile/nirhea

Hatırlattıklarınız çok önemli. Umarım bazılarına etkisi olur :)


https://www.duolingo.com/profile/hikilic

Sinem kardeşim, burayı temizlemek için gerçekten en az on kişi lazım. Sen kafanı takmadan ingilzce ağacındaki alıştırmaları yapmaya devam et bence. Kafamıza takılanları yine de tartışma bölümüne yazıp ve tartışmayı takibe alalım. Belki ilerde değişir ve bir bilen cevap yazarsa mail adresine uyarı gelir bakarsın. Veya ilerde iyi ingilizce bilen bir öğretmenin olursa da ona da toplu şekilde sorabilirsin. Belki burada da paylaşabilir ve tüm herkese faydalı da olabilirsin. En azından ben öğle yapmayı düşünüyorum.


https://www.duolingo.com/profile/meteulku_

Cümle tartışmaları ve raporlara şahsen bakmıyorum ama gönderilen tartışmaları takipte olacağım. Sadece kafamı rahat tutup cezalandırmayla, güvenliği ve düzeni sağlamayla ilgilenmeyeceğim. Bunun dışında eğer dilbilimsel bir yardıma ihtiyaç duyarsanız seve seve yardım ederim. Her yeni sorunuz için yeni bir tartışma açın ki daha faydalı olabilsinler. İleride arama yapanlar böylece daha kolay bulabilir. İnsanlar "beni takip et", "bana lingot ver", "instagramımı takip edin", "sınıfıma gelene 10 lingot", "lingot dağıtım merkezi" gibi yorumlar göndermeye kendi iradelerinde devam edebilir. Kendileri bilgi fırsatından mahrum kalmak istiyor demek ki. :)


https://www.duolingo.com/profile/hikilic

Teşekkür ederim :) Derleyip bir kaç konu açabilirim.


https://www.duolingo.com/profile/meteulku_

Bir şey okurken, çözerken bir soruyla karşılaşman yeterli :) Bir de senden ricam tek bir tartışmada art arda sorular sorma. Ne kadar soru benim için zaman açısından o kadar zorluk. Ayrıca her zaman bakabileceğimi söyleyemem ama gördükçe elimden geleni yaparım.


https://www.duolingo.com/profile/sinem2006

Bende aynı şekilde düşünüyorum. Hepimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!


https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

Kullanıcıların ögrenmek istedikleri dil ile ilgili aklına takılan tüm soruları sorabileceği bir platform oluşturmak gerçekten önemli. Ögrenirken sorduğumuz sorular ile aynı zamanda birer ögretici de oluyoruz. Bir kişinin aklına takılan konu diğer kişilerin de aklına takıulmış oluyor ve zaman kaybetmeden sorusuna verilen cevaba erişebiliyor. Bunu düşünerek soru sormaya gayret edilirse, tüm kullanıcılar birbirlerini takip ederek benzer yaklaşımlarda bulunmaya başlar ve gün geçtikçe kullanıcı ve içerik kalite standartları yükselir.

Kullanıcı olarak Duolingo takımına önerim Yardım sekmesi altındaki tüm konuları Türkçe diline çevirmeniz. Böylelikle sorulabilecek bir çok soruya otomatik olrak cevap vermiş olacaksınız.

Herkese bol şans. Başarılar.


https://www.duolingo.com/profile/Kahraman5267

En azından birileri bu işin kaygısını yaşıyor, teşekkürler.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.