1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Türkler için Almancaya kelime…

https://www.duolingo.com/profile/ErdemYlmaz17

Türkler için Almancaya kelimeler kısmı eklenecek mi ?

İnglizce bilenler için almanca ve fransızcada , yukardaki menüde 'Words' ksımı var ve öğrenilen kelimelerin hepsini gösteriyor.Duolingoda böyle bir mekanik varsa neden Türkçe için yok ? gerçekten merak konusu.

November 1, 2017

5 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/esrazra1

Im waitingfor the ansver ErdemYılmaz17 and hikic


https://www.duolingo.com/profile/hikilic

Ben de görmüştüm hatta ispanyolca eğitimde labs diye bölümde vardı diyaloglu falan. Galiba bu bölümler kursu hazırlayan ekibin azmi diye düşünmüştüm. Bizim türkçe kısımlarda pek bi kuluçkacı insan kalmadığı için kalanlarında ekleyemediğini düşünüyorum. Bence iyi bir şekilde ingilizce öğrendikten sonra diğer dilleri ingilizce üzerinden öğrenmek bana daha mantıklı geliyor.


https://www.duolingo.com/profile/meteulku_

Yok hayır, yanlış anlaşılma olmuş :) Bu emekle alakalı bir şey değil. "Labs" kısmı da "Words" kısmı da sadece İngilizce bilenler için dil kurslarında var. "Labs" hepsinde gözüküyor ama şu an için bu sadece İspanyolca ve Portekizce için aktif, deneme sürecinde şu an bu özellik. Eğer ilgi görürse diğer diller için de sırasıyla eklenecektir. "Words" ise Türkçe bilenler için hiçbir dil kursunda aktif olmayacak, ne şu an ne de ileride. "Words" kısmı da sadece birkaç dil için var: İngilizceden Fransızca, Almanca, İspanyolca gibi. Bu diller Duolingo'nun kuruluşundan beridir aktif olan, Duolingo resmi ekibinin hazırladığı kurslar olduğu için bu dillere aktif.


https://www.duolingo.com/profile/Can_Toktas

Diğer dillerde olup bizde olmayan birde bonus skill meselesi var. Acaba onunla ilgili bir planlarınız var mı? Çünkü İngilizce üzerinden Türkçe kursunda var.


https://www.duolingo.com/profile/meteulku_

Bu da bizim elimizde olan bir şey değil. Normalde Türkçe bilenler için Almanca kursunda Flörtleşme ve Deyimler bonus becerileri var ama bunu sistem kabul etmiyor. Sadece İngilizce üzerinden birkaç kursa eklediler. Hal böyleyken, Türkçe bilenler için dil kurslarında olacağını düşünmüyorum şahsen.

Evet, İngilizceden Türkçe kursunda var ama onda da sıkıntı var. İki beceriden bir tanesini aldırıyor sistem, lingot mağazasında gösteriyor ve lingotu kesiyor ama hiçbir zaman ders olarak işleyemiyorsunuz. Böyle de bug veriyor, bu yüzden bu sistemi her dile getirmiyorlar sanırım. Yazılım mühendislerine zorluk yaratıyor.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.