"Musel bojovat proti sobě."

Translation:He had to fight against himself.

November 3, 2017

9 Comments
This discussion is locked.


https://www.duolingo.com/profile/dsarkarati

The correct translation shown of "He'd to fight against himself" would never be said. A contraction cannot be used here.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Velmi se omlouvám za pravděpodobný nesmysl, ale prosím, jak je to vlastně s modálními slovesy, která nemají minulý tvar? Dá se např. za "must" použít minulý čas? Něco jako "He must fought against himself." A co to vlastně znamená? Jestli to tedy něco znamená. Děkuji.


https://www.duolingo.com/profile/VladaFu

he must znamená musí

Musí bojovat proti sobě.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Díky moc, ale mě právě zajímalo, co to udělá, když se následně použije minulý čas hlavního slovesa. A jestli to vůbec lze. Na tyto formulace jsem narazil na internetu. Může se jednat samozřejmě o pravopisné chyby. Netuším. A nebo, jak píšete, význam i takové věty je přítomný?


https://www.duolingo.com/profile/VladaFu

He must fought je pro mne gramatická chyba. Nějak jsem přehlédl, že tam není fight.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Narazil jsem na jinou větu: "It must have been love!" Jde o speciální frázi, a nebo, nevíte náhodou, jestli je to možné aplikovat i jinde? Tedy něco jako: "He must have fought against himself." / "He must have been fighting against himself." ? A jestli ano, určitě se nedá za modálními slovesy (která nemají minulý čas) použít prostý minulý čas? Platí to obecně? Díky moc.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Skvělé, to jsem přesně potřeboval vědět a hledal a nemohl najít. Díky MOC. Jen poznámka, kdyby to náhodou trápilo ještě někoho: Prostý minulý čas za takovým modálním slovesem tedy opravdu ne. HAVE + minulé příčestí ano, ale pozor na posunutý význam. I když v češtině zní věta stejně, v angličtině se to rozlišuje právě tím, jaký druh modálního slovesa se použije.

Learn Czech in just 5 minutes a day. For free.