https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Farewell

Čaute,

možná jste si někteří všimli, že již nemám zelený kroužek Moderátora a tak bych se s vámi, věrnými uživateli, chtěl rozloučit.

Důvody konce mé činnosti jsou dva. Důležitější je, že již nadále nemám čas se DuoLingu věnovat a každý den alespoň půl hodiny odpovídat na komentáře.

Druhým důvodem je DuoLingo samotné. Jsem zde od konce roku 2013 a viděl jsem spoustu změn, kterými DuoLingo prošlo. Některé byly dobré, některé byly méně dobré, ale nejvíce mě mrzí změny, ke kterým mělo dojít už dávno a z nepochopitelných důvodů nedošlo... Teď se po mě chtělo nějaké odsouhlasení nového uspořádání funkcí Moderátora, které jsem odmítl, čímž jsem přišel o kroužek a funkce...

Každopádně děkuji všem, kteří se na tomto kurzu podíleli, jsem rád, že jsem svým dílem přispěl a uživatelům přeji hodně úspěchů s angličtinou i dalšími jazyky.

Váš Nemesis

PS: Přikládám dopis, který jsem poslal DuoLingu. Jsem zvědavý, či se dočkám odpovědi..

Hello dear DuoLingo,

Unfortunately I have to say I don't like the changes you are making. I don't like what you are doing with DuoLingo. You are focusing on making it very children-friendly while you lose quite a lot of serious older learners. There are lots of important problems you are not addressing at all.

  • I don't understand and never will understand why the hack you don't want to add Tips and Notes to mobile applications. They are the key to learning a language!
  • You aren't resolving the bugs in the evaluating software - there are dozens and dozens of comments every week asking "Why isn't XX correct?" And answer: "It is the main translation! There is a bug and we have no idea why it was rejected." As this one: https://imgur.com/a/mZ58R
  • The forums are childish and messy. Why don't you work on a clearer way to do it? Now every thread gets lost after a few days and the questions arise over and over again... If there were cathegories and moderators could create new cathegories, the forums would be much more informative, much more useful and easier to search in. Here is an example how a desent forum should look like: https://wbb.forum.travian.com/?l=2
  • You don't want to give more control to the users. I would LOVE to pay for the chance to change some of the A/B test group settings! You are experimenting on users and in the end everyone has a little bit different settings and therefore experience when learning. I see so many small ways to improve the learning experience, they are being mentioned in the forum repeatedly, and you ignore them over and over again...

You did build a great website. The idea is great and it helped litterally milions of people - no doubt about that and I am proud I could have been a part of that. However, I don't believe in the DuoLingo leadership anymore - in my eyes you are leading DuoLingo in the wrong way, for quite a while now. Therefore I can't support you anymore...

Your Nemesis_NaR, the Forum Moderator of English for Czech forum since the beginning of the course in 2014.

November 12, 2017

8 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/pandulicka

Každopádně moc moc moc děkuji, že jste se moderování věnoval. Jsem ráda, že se najdou takoví lidi jako vy a zadarmo věnují svůj volný čas pro jiné. Bez vás by to nešlo! Ještě jednom díky a přeji hodně úspěchů v životě.


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1698

Ahoj, nejsem na Duolingu tak dlouho jako ty, ale také jsem zažil spoustu změn. Nevidím do moderátorské práce, takže nemohu soudit, jak na vás, moderátory, změny působí. Mohu soudit jen jako uživatel. Ano, jde to k horšímu, nebo některé věci minimálně stagnují. Např. diskuse, alespoň pro mě nepřehledné z hlediska hledání starších příspěvků, nebo témat. Dohledám jen příspěvky staré několik desítek hodin. Přitom diskuse, hlavně u jednotlivých cvičení, jsou tady tolik důležité. Komunikace mezi členy Duolinga je nemožná. Zkontaktovat se tady s někým je nemožné. Možná jen doufat, že si přečte diskusi, ve které ho oslovím. Ano, vím, že spousta věcí se tady odstranila z důvodu přetěžování serverů.

Duolingo je naštěstí pro uživatele stále zdarma. K dennímu procvičování mi zatím vyhovuje, což je pro mě důležité. Díky eng-cze (beta) kurzu mám motivaci se učit dále. Snad se dočkáme i nového stromu pro cze-eng kurz, který byl slibován už před rokem.

Chci Ti poděkovat za tvou práci, kterou jsi tady pro nás uživatele udělal. Věřím, že se tady občas objevíš, byť třeba ne jako moderátor.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Moderátorský život není příliš rozdílný od toho, co je přístupné vám všem (něco jiného je být Contributor - překladatel kurzu). Víceméně jsem akorát mohl mazat (a viděl smazané) komentáře a měl přístupnou kolonku Aktivní diskuze. Tj. existující diskuze u vět, kde někdo přidal nový příspěvek.

Co se změn týče, tak člověk to vidí v anglických diskuzích - někdo tam nadhodí nějakou změnu. Která by byla fakt super, i když třeba drobnost. A reakce žádná. Pak ten příspěvek vidíš podruhé, potřetí a o dva roky později počtvrté a to už tu diskuzi ani neotevíráš....

Nebo někdo během pár (desítek) hodin vytvoří nějaký uživatelský skript, který udělá zlepšení čistě s pomocí existujícího kódu. Používají ho tisíce aktivních uživatelů, ale DuoLingo ani nepřemýšlí nad tím, že by tuto funkci zavedlo oficiálně, přestože tisícům lidí to stálo za to si tuto funkci stáhnout bokem...

No nic no, děkuji za přání a občas si o víkendu najdu nějakou chvilku na to sem mrknout.


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1698

Tak už se vám ty prstýnky pěkně vybarvily :-)

Nevím sice proč Duolingo vytváří zrovna tyto změny, k čemu je to dobré. Já vás měl všechny za jednu partu. Takhle je tu jiné barevné označení pří stejné funkci. Je, nebo bude někde vysvětleno toto nové rozdělení?


https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

Podle toho co nám seslali shůry, tak prstýnky mají ti, kteří se přidali do nového "projektu" Dua a je to barevně rozlišeno dle aktivity. Kačenka je nejaktivnější, tudíž má zlatý prstýnek, my míň aktivní máme zelený.

Podle čeho se to rozlišuje nebo měří, netuším. Za sebe si myslím, že by bylo rozumější a pro uživatele přehlednější, rozdělit nás na moderátory a kontributory, ale za velkou kalužinou to vidí jinak.


https://www.duolingo.com/profile/MariaDiPraga

Děkuji Vám mnohokrát za Vaši práci.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Pozdě, ale přeci, bych ráda poděkovala vám - oběma pánům Nuebymu a Nemesis za vaši dobrovolničinu zde na Duolingu. Moc díky za trpělivost s námi, poněkud ukecanými, diskutéry (včil si pěkně onikám). Za vaši - povětšině neviditelnou práci kdesi v zákulisí. Za tvorbu česko - anglické "učebnice" Duolinga. Udržování řady mne drží v každodenním procvičování. S učebnicí v ruce by tomu tak nebylo. Je mi líto, že nemáte podporu u vedení ve vašich snahách vésti DL k lepšímu. Dopis zde uvedený jsem nepřeluštila, však později se k němu vrátím, a tak si alespoň procvičím své znalosti angličtiny. Přeji vám hodně štěstí, hodně dobrého v životě. Mějte se krásně. Zdraví ... alias Filoména

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.