1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Jeyekomon odchází / out

Jeyekomon odchází / out

[deaktivovaný uživatel]

Ahoj, opouštím Duolingo, a tak mě napadlo, že bych nakonec mohl aspoň napsat pár vět. Neopouštím totiž Duolingo spokojený s novou zásobou jazykových znalostí, ale bohužel znechucený do takové míry, že už to dál nemůžu snést.

Těžko vytípnout jednu konkrétní věc. Lingoty k ničemu, diskuse nefungují, překlady se opakují... Tisíc nefungujících maličkostí utváří celek. Pro mě ale zásadní problém, který byl nakonec poslední kapkou, je neustálé mazání mých dovedností. Pod heslem "v reálném životě taky zapomínáte" musím po několika týdnech neaktivity opět a zase překládat "My house has a door", "I have a cat" apod. Jako když stavíte hrad z písku a někdo za vámi stojí a když chvíli nedáváte pozor, tak vám část pošlape. Někomu to může vyhovovat, mně ne.

Díky českým překladatelům. Myslím, že jste odvedli skvělou práci.

Jeyekomon odchází.

--

Hi, I'm leaving the Duolingo so I thought it would be nice to say a couple of words before I go. Because, sadly, I'm not leaving in a good mood but rather disgusted to the point I can't stand it any more.

It's difficult to pick one single issue. Worthless lingots, lousy discussion system, repeated or not working translations... A thousand details make the whole thing. But for me the last piece was the constant erasing of my skills. Every now and then when I happened to be a couple of weeks off I had to start again and again with sentences like "I have a cat", "My apple is red" etc. Just like when you build a sand castle and someone stands behind you, waits and if you loose your attention, he stomps pretty hard on your work. Someone might enjoy it, I don't.

Thanks to the czech translators, you did quite a work here.

Jeyekomon out.

November 24, 2017

3 komentáře

https://www.duolingo.com/profile/tatka_
    Mod
    • 1706

Puvodne jsem ani nechtel psat cloveku, ktereho neznam (ani z diskusi). Ano Duolingo je takove jake je, ale je stale zdarma. Samozrejme kazdemu vyhovuje neco jineho, proto nekteri na Duolingu setrvavaji a nekteri odchazeji. Mozna by nebylo na skodu, kdybys vyzkousel i jiny kurz tady na Duo. Nemusi byt hned jiny jazyk nez je AJ. Vyzkousej kurz eng-cze (je v beta verzi). Je zde spousta novych slovicek a vet. Kazdopadne preji hodne uspechu v uceni a kdybys narazil na lepsi kurz, ktery je zdarma, tak tady dej vedet.

https://www.duolingo.com/profile/JanLyko
    Mod
    • 210

Patřím mezi ty případy, kterým nikdy nekončící opravy hradeb pískového hradu dělají dobře. Mám sklon hodně rychle vytěsňovat z paměti to, co nepoužívám / nepotřebuju, takže bych bez pravidelné údržby hradeb skončil obklíčený ve věži pracovní komunikace a to by byla škoda.

Ale dobře rozumím bezmocnému vzteku na otravné drobnosti. Díky za zpětnou vazbu. Nedá se čekat, že si ji vývojáři vezmou hned k srdci, ale rozhodně má cenu problémy formulovat.

https://www.duolingo.com/profile/JohnyEngli16

Příteli, jejky, evidentně jsi "trefil" pro sebe nevhodný kurs, vzhledem k Tvé úrovni znalosti anglického jazyka. Nedivím se pak, že Tě "otravuje". Divím se však, že se divíš, že po "několika týdnech neaktivity" se ti mažou dovednosti. Vždyť to je ten základní princip tohoto kurzu, jak motivovat třeba "věčné začátečníky" pravidelně, nejlépe denně cvičit, což je jediná možnost, jak se trvale zlepšovat. A pro tyto lidi je kurz primárně určen. Z tohoto důvodu ho považuji (a také protože je zdarma), přes všechny Tebou ostatní jmenované chyby, za jedinečný.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.
    Začít