Duolingo je nejoblíbenější způsob na světě, jak se naučit jazyk. A co je nejlepší, je 100% zdarma!

"After this introduction, there are three main parts in the book."

Překlad:Po tomto úvodu jsou v knize tři hlavní části.

před 9 měsíci

2 komentáře


https://www.duolingo.com/Katka810565

Proč se neakceptuje tento překlad: Po tomto úvodu, tam jsou tři hlavní části knihy.? Vím, že "tam" není úplně správný překlad, ale dala jsem ho právě proto, že občas duolingo vyžaduje doslovný překlad a ne volný hovorový... bylo by třeba administrátory fakt aktualizovat odpovědi a reagovat na komenty, takto jedu test již po několikáté a nejsem schopná dokončit, porotože počítač nezná některé verze překladu, které jsou ale také možné a vyhazuje chyby i tam, kde se o chybu nejedná, jen o jinou možnost překladu téhož...

před 9 měsíci

https://www.duolingo.com/Nemesis_NaR

Pozor, fráze "there is/there are" nejen že není úplně správný překlad, ale je zcela nesprávný. Tato fráze znamená, že něco "je/existuje" a proto vám to systém zamítl zcela oprávněně. Pokud byste v té větě chtěla mít "tam", tak by anglický orginál zněl např.: "There are three books there = Jsou tam tři knihy" (Zatímco "There are three books" je odpověď na otázku "Kolik to má dílů?")

K ostatním poznámkám - administrátoři nemají povinnost odpovídat na každý komentář, který se kde vyskytne. Jsou to dobrovolníci a dělají to ve svém volném čase. Navíc je jich jen pár a reagovat na všechno je práce na poloviční úvazek minimálně.

Pokud se tak již nestalo, doporučuju přečíst vysvětlující diskuzi zde: https://www.duolingo.com/comment/7117296 Není možné uznávat volnější překlady, s tím nic nikdo nenaděláme, tak už DuoLingo funguje. Takže když to zcela bez obalu shrnu, tak jsou dvě možnosti:

1) Časem se naučíte, jaký druh překladu DuoLingo vyžaduje a zbytečnou chybu vám to vyhodnotí jen výjimečně (a případně použijete tlačítko "Ohlásit problém")

2) Nebo zjistíte, že vám styl DuoLinga nevyhovuje a přesunete se procvičovat angličtinu jinam. Nic horšího se stát nemůže.

před 9 měsíci