https://www.duolingo.com/englishfunn

Duolingo'da neden konu anlatımı yok???

konu anlatımı olmadan test çözmek pek de bir işe yaramıyor bence. benim ingilizce bilgim biraz vardı ancak öyle bazı kelimeleri sorunsuz hallettim ancak bilmeyenler??? konu anlatımını her hafta buradan tartışma konusu olarak yazmaları oldukça tatlı olabilir bence. ayrıca bunu isteyenler ve destekleyenler takip edebilir mi belki böylece istediğimiz gerçekleşmiş olur... çünkü bazı arkadaşlarım da Duolingo kullanıyor onların ingilizcesi benden kötü ve bu durumdan şikayetçiler... umarım birşeyler başarırız :) :) :)

1 yıl önce

9 Yorum


https://www.duolingo.com/CHERMENDER
  • 13
  • 8
  • 2
  • 2
  • 2
  • 2

Okul açıp açtığın okula kendin öğrenci olarak katılıp kendine ödevler ver ve orada konu anlatımı da var. İsteyen arkadaşlarına kodu verirsin birlikte öğrenirsiniz ve konu anlatımını da okursunuz.;):);):)

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/englishfunn

tşk :)

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/Apostle_
  • 25
  • 25
  • 18
  • 13

Şu anda mobil uygulamalar üzerinden konu anlatımı test aşamasında, bazı kullanıcılar İngilizce üzerinden İspanyolca gibi büyük dil kurslarında böyle bir şeye sahip. Gelişmiş hali ileride diğer dil kursları için de gelebilir.

Ayrıca, dediğiniz "konu anlatımının tartışma alanından gönderilmesi" zaten yıllar önce yapıldı. https://www.duolingo.com/comment/8561190

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/rjuhkwa

yıllarca zaten ingilizceyi gramer ve konu anlatımları yüzünden anlayamadık. bende hiç bir konu anlatımı olmadan başladım şuan gayet iyi bir şekilde anlıyorum. başta zorlanabilir ama sonra hepsi yavaş yavaş çözülecektir.

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/englishfunn

çok teşekkürler ben duolingoda yeniyim yardımlarınız için saolun!!

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/marstakimu

evet duolingoda konu anlatımı olsa gerçekten çok güzrl olurdu DESTEKÇİNİM İ. E. Y.

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/englishfunn

saol P.N.T.

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/AleynaMerve

bilgisayardan girdiğiniz zaman konu anlatımı var benimde ingilizce seviyem pek iyi değil daha önceden mobilden kullanıyodum konu anlatımsız bile bana çok fazla katkı sağladı sizde zamanla gelişirsiniz

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/leyfear

Duolingo eğer ders üzerinden gitseydi haklsınız diyecektim fakat, ders üzerinden değil günlük konular üzerinden ilerliyor. Yani sokak ağzıda diyebileceğimiz günlük konuşmalar üzerine bir eğitim ağacı var. Bu eğitim ağacında "temeller 1" den en sona kadar, her biri içerisinde, ingilizcenin farklı kurallarını görebilirsin. Bu yüzden gramer bilgisini farklı kaynaklardan da edinebilirsin. Ayrıca Duolingo tamamiyle ücretsiz bir platform. Gönüllülerin destekleri ile sisteme içerik girişi yapılıyor. Google tarafından desteklenen duolingo platformunu gramer bilmeden, sürekli kullanıldığı taktirde, bir çok gramer bilgisine doğal bir şekilde sahip olmuş olursun. Yıllarca okullarda ingilizce gramer gösterdiler hiçbir şey öğrenemedik. Gramersiz öğrenemeye başladım, gramer kendi kendine oturmaya başlıyor. Benim açımdan durum böyle. Bir şeyi doğru öğrenmek istiyorsan önce onu yanlış yapmaktan korkmayacaksın. Yanlış yaptıkça doğrusunu daha kolay öğrenirsin.

1 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.