https://www.duolingo.com/profile/DenizAslaner

Duolingo'nun sitesini güncellemeniz gerekiyor.

Duolingo'nun sitesi ile telefon uygulamasındaki özellikler birinden çok ayrı,siteyi de geliştirmeniz gerekiyor.Kulüp özelliği,lingotlarla satın alınan özelliklerin eksikliği,görevler gibi özellikleri sitede de görmek istiyoruz.

December 31, 2017

5 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/leyfear

Bende seninle aynı düşünceleri paylaşıyordum uzuun zaman önce :) Bir çok mail attım, geri bildirimde bulundum fakat olmadı. Duolingoda içerik girişini, tamamiyle moderatörler ücretsiz bir şekilde yapıyor. Bir ara, bağış kutusu koyalım dedim, moderatörlere az da olsa ücret ödeyelim ve daha zevkli çalışssınlar gibi şeyler. Google duolingoya yatırım yaptı. İngilizce test merkezinden de kazanıyor. Kazanılan paralar, bu sistemi ayakta tutmak için ve ücretsiz olarak sunabilmek için, sunucusundan mühendisine kadar hepsine dağılıyor. Bir ara site üzerinde neden çok az değişiklik yapılıyor diye sorduğumda, site üzerinde yapılan herşey aslında deneysel. Öncede insanların profiline yazı yazmak varken şimdi yok. Bir sürü özellik var duolingo da fakat, Türkçe'den ingilizce bölümünde yok. İngilizceden Almanca, İspanyolca gibi bölümlerde, güzel özelliklerde var. Android uygulaması bana göre de yetersiz ama reklamsız sade olması hoşuma gidiyor. Biraz daha gelişmiş özellikler IOS da var. Mağazalar bölümünde, bir ara 25 lingota genel bir sınava girebiliyordun. Seviyen belirleniyordu hiç yoktan. Pek kimse kullanmadı ve kaldırıldı. " https://www.duolingo.com/topic/1/top " Buradaki tartışmaları takip et. Belki düşüncelerine faydası dokunur.

January 1, 2018

https://www.duolingo.com/profile/a.suleymanozcan

Güzel yazmışsın.

Ek olarak ben de şunları söyleyebilirim.

Duolingo aslında geribildirimlere önem veren bir oluşum. Sadece Duolingo'yu geliştirmeye yönelik görevlilerin tavsiyelerin tartıştığı ayrı bir forum var. Nitekim Duolingo da yerinde sayan bir şirket değil. leyfear'ın belirttiği gibi kimi değişiklikler yapılmış zaman içinde. Bugün de yeni bir değişiklik geldi, e-mail aktivasyonu zorunluluğu gibi. Kısacası, gerekli görülen konulara öncelik verip değişiklik yapıyorlar.

January 16, 2018

https://www.duolingo.com/profile/leyfear

Keşke daha önceden, türkçe bölüm için olan, 836 kelime öğrendiniz gibi bölümler geri gelse. Yada sırf meraklısı için istatistik bölümü yapılsa buda aylık 1 dolar yada 1 TL olsa mesala. Örneğin geçmiş dönemlerde ne kadar çalıştım. Neler yaptım gibi bilgiler olabilir. Yalan yok şu ana kadar bir çok konuda mail attım, en az 50 defa vardır. Sadece 1 tanesine geri dönüş yapıldı. O internetim olmasına rağmen, wifi yada şebeke interneti, uygulamaya girdim alıştırma yaptım çıktım, bağlantı yok dedi. Uygulamayı kapattım açtım yine aynı. Bağlantı yok diyor. Acaba dedim sorun mu var, normal tarayıcı ile internette sorun yok. Ekran görüntüsünü alıp attım. Bir tek buna cevap verdiler. Örneğin mobilde, she, the gibi kelimelerin bir çoğunu okurken hata yapıyor. Sanki s he ayrıymış gibi okuyordu, uygulama içindeki sorunlar vs. Ne yazıkki cevap yok.

Site istatistikleri ile ilgili olarak, kendime bir sınıf açtım ve sınıfa kendimi dahil ettim. Detaylı istatistik dedim, kaç gün aktif olduğumu bile öğrendim. Kayıt olduğumdan beri neredeyse 1,5 yıla tekabbül eden bir zaman uygulamaya girmemişim, farklı zamanlarda. Şimdi aralıksız devam ediyorum son 20 günüm bu konuda. Sonra askerlik.

Aslında istatistik insana neler yaptığını yüzüne vuruyor. Bazen 5 dk ayırıyoruz bazen 1 saat. Mesala deseki bu hafta 1 saat sitede vakit geçirdin 70 farklı kelimeyi tekrar ettin, 20 yanlış yaptın. Şu kelimeyi sürekli yanlış girdin gibi. Benim en çok sitede olmasını istediğim şey. Özellikle yanlış yazdığım cümleler yada kelimeler için, memrise tarzı "zor kelimeler" bölümü. Memrise kelimenin yada cümlenin yanına yıldırım işareti koyuyor. Burada hata yapılan cümleler diye bölüm olsa, ve bu hatalı yazdığımız cümleler orada olsa. Sadece ama sadece o cümleleri çalışsak...

Bunlar dışında, "becerileri güçlendir" butonuna tıkladığında, sadece bir konuyu çalışıyor 3 konuyu birden ele alıp yapsa ? 50 defa bu butona tıkladıysam 2 3 defa karşılaştım, 2 üniteyi birden sarı yaptığını.

Aralıksız siteyi kullanıyorum, yeni cümleler görüyorum bu inanılmaz hoşuma gidiyor. Bende bu cümleleri çeşitlendirmek, insanlara yardım etmeyi o kadar çok istiyorum ki.

Duolingoyu kuranlara, ücretsiz olarak insanların öğrenebileceği bir platform haline getirdikleri için onlara ve içerik hazırlayan tüm gönüllülere teşekkürler.

January 16, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Duygu_de

Üzülerek söylemeliyim ki Ingilizce ve Almanca bilenlerin diğer dilleri öğrendiği bölümler çok daha iyi. Bazen bizim neyimiz eksik de bizde olmuyor diye soruyorum kendime. Duolingoyu şirket olarak değil dünyayı kucalayan bir öğretmen olarak görüyorum. Emeği geçen tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Duolingo bana göre dunyada en zor olan şeyi başarıyor. İnsanlarin birbirini anlamasını sağlamak hiç de kolay olmasa gerek.

February 8, 2018

https://www.duolingo.com/profile/melahat809520

ingilizce cümlelerin türkçe karşılıkları çok yetersiz ve mutlaka aynı kelimeyi yazmazsanız kabul etmiyor türkçe de kimse makarnam tabağımın üstünde demez tabağımda der bunu yazarsanız kabul etmiyor türkçe karşılıkların geliştirilmesi gerek

January 24, 2019
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.