https://www.duolingo.com/profile/engerex

Aynı soruların art arda sorulması

Merhaba, Karşıma sıklıkla aynı sorular aynı yöntemle peş peşe çıkıyor. Bir soru 4, 5 hatta 6 kez peş peşe çıkıyor. Üstelik tümünü doğru yaptığım halde. Arada başka soru sorsa yada bir soruda Türkçe tercüme diğer soruda dinlediğimi yazmamı istese neyse de hepsi aynı yöntem. Bu seri günde 1, 2 bazen 3 kez karşıma çıkıyor. Bunu düzeltmek için yapmam gereken bir şey var mı?

January 20, 2018

4 Yorum


[aktif olmayan kullanıcı]

  Aynı şey bazen bana da oluyor...

  January 20, 2018

  https://www.duolingo.com/profile/SelinayAkkan

  Bu sizin İngilizce Vb.. Dil öğrenmenizi daha kolay kolaylaştırır. Yani, Aynı soruların tekrar tekrar karşınıza çıkması sizin tekrar yapmanıza ve beyninizde yer edinmesini sağlamak için yapılmış bir uygulamadır. Siz Temeller 1 den Bağlaça kadar gelene kadar Temeller 1 ile ilgili bir soru çıkarsa bu soru sizi test etmek amacıyla konulur. Yani siz okadar oraya kadar gelmişsiniz Sizi tekar bir test edelim bakalım hatırlıyomu gibi bir yöntemdir. Ama sizin dediğiniz farklıysa durum şöyle; Mesala siz Konuları sınavlarla geçmek istiyorsunuz Ama geçemediniz Tekrar başladınız ve aynı sorular karşınıza geldi. Bu bencede çok saçma bir yöntem. Bu duolingonun bir sorunu. Ha siz yok öylede değil derseniz; Çalışmalarda yanlış yaptıktan 1-2 soru sonra yanlış yaptığınız soru tekrar karşınıza geliyorsa bu sizin yanlışınızın doğru yapılması amacıyla kullanılmış bir yöntemdir. Siz yok aman sen anlamamışsın benim sorumu derseniz; Mesala Temeller 1.seviye 2. seviye vardır. Sizde bunları yapmaya çalıştınız ve 3.seviyeye geldiniz ve karşınıza 1.seviyedeki sorular çıktı. Bu biraz kafa karıştırıcı ama evet buda Bir sorun. Sen boşver okumicam artık yazınıd ersen buda son :D ; Sen demişsin Seri 1 günde 2 günde karşıma çıkıyor diye Arkadaşım demekki sen çıkan bu seri sorularını önceden yanlış yapmışsınki Duolingo bu seriyi karşına çıkarsın. Ha sen hiç yanlış yapmadım diyorsun ama başta kaçırmışsındır soruları. Sen anlamamışsın dersen; Ben anlamadım artık Eyvallah. -Selinay

  April 11, 2018

  https://www.duolingo.com/profile/a.suleymanozcan

  Bu şu an mevcut kursun tümce eksikliklerden kaynaklanıyor. Örneğin "eat" eylemiyle ilgili bütün örnekler birbirini tekrar ediyor. Şöyle ki:

  • I eat the food
  • You eat the food
  • They eat the food

  Benzeri şekilde, kurstaki bazı sözcüklerde böyle tekrarlar var. Bizim şu anda geliştirdiğimiz yeni ağaçta bu tekrarlara yer vermiyoruz. Yeni kurstaki metin alıştırmaları şöyle hazırlanıyor:

  • I eat delicious food
  • Do you eat Chinese food?
  • The woman eats only healthy food
  January 20, 2018

  https://www.duolingo.com/profile/Duygu_de

  Dediğiniz gibi bir cümle, hiçbir ekleme ya da eksiltme olmaksızın üst üste defalarca soruluyor. Sistemde teknik bir problem mi var diye düşünüyorum.

  February 8, 2018
  Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.