1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Troubleshooting
  4. >
  5. Začátečník - jak postupovat?

https://www.duolingo.com/profile/PetrBrejla

Začátečník - jak postupovat?

Dobrý den, mám postupovat v učení tak, že kompletně dodělám Základy 1 a posunu se na Základy 2, nebo mám ve všech odemčených lekcích dodělat úroveň 1 a poté se vrátit na začátek a pokračovat úrovní 2? Děkuji za rady

January 20, 2018

4 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/widle

Nejsem si jistá, jestli vám v tomhle bude někdo schopný dobře poradit, protože úrovně jednotlivých lekcí jsou úplně nová funkce. Teprv nedávno se začaly testovat a většina lidí je ještě nemá. (Myslím, že je zatím nabízejí jen nově zaregistrovaným účtům.)

Mně by přišlo nejrozumnější to nějak nakombinovat, nejdřív probrat nějaké množství lekcí na nižší úrovni a pak postupně přitvrdit. Ale každému to může vyhovovat nějak jinak.

Zkuste a kdyžtak dejte vědět, jaké s tím budete mít zkušenosti.


https://www.duolingo.com/profile/Peterpepek

Ja viem ako postupovať. Začínať základy od prvej až po piatu korunku ...a potom ísť na základy 2 od prvej až po poslednú korunku a tak ďalej ... V tom jednom kolečku pochopí človek o čo tam ide, naučí tých zopár slovíčok, potom môže ísť ďalej ... ak otvorí pol stromu začiatočníkovy z množstva slovíčok začne hrabať ... to je pre začiatočníkov ako ja čo idú od nuly ...


https://www.duolingo.com/profile/Roman767870

rád bych se po 2 letech od poslední odpovědi znovu zeptal na doporučení, jakým způsobem postupovat v učení. Na začátku jsem si udělal nabídnutý test a možná díky tomu mi naskočila u všech témat hned 1 korunka? (Jsem spíš chronický začátečník a lecos už znám, v testu jsem dlouho pokračoval bez jediné chyby.) Mám nejdřív udělat kompletně základy 1, pak Základy 2, ... nebo postupně udělat ve všech tématech 1. úroveň, potom 2. úroveň, ... Díky. Autoři to asi nějakým způsobem zamýšleli, tak by bylo dobré studenta nějak navigovat a usměrnit, dát mu návod.


https://www.duolingo.com/profile/widle

Myslím, že jednoznačná odpověď na to pořád není, můžete si to přizpůsobit, jak vám to bude vyhovovat. Ale nedoporučovala bych dělat každé téma sakumprásk až na pátou korunku a už se k nim nevracet, naopak to střídání a průběžné vracení se je pro zapamatování lepší.

Dá se třeba: všude první korunku, pak všude druhou, atd., to mi přijde pro opakování jako to vaše docela smysluplné a přehledné. Já takhle dělám finštinu.

A nebo se doporučuje jet po vrstvách (řádcích s tématy), kdy má člověk jeden řádek třeba už na pěti korunkách, ten pod ním na čtyřech, další na třech, dvou atd.... a pak je všechny postupně navýší o jednu a tím se posune zase o řádek níž. To je asi nejvhodnější na to, když se člověk učí od začátku a potřebuje se pořád vracet i k prvním lekcím.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.