https://www.duolingo.com/profile/MerKao

Angielski czy polski?

Czy tylko ja zauważyłam, że na nauce angielskiego (w polskim kursie) praktycznie tylko tłumaczy się zdania podane przez Duo, a natomiast, gdy przychodzi co do czego, gdy mam przetłumaczyć zdanie polskie na angielski przeżywałam coś w stylu "Eee, halo?" , "Co ja mam tu zrobić?", "Haloo, mózg, może mi powiesz co to?!". Czy nie uważacie, że skoro mowa o nauce angielskiego, większość powinnna być po angielsku. I oczywiście zaraz ktoś będzie wciskał, że jak się tłumaczy z angielskiego to jest lepiej itp, itd. Ok ok, ale przecież to KTOŚ za Ciebie mówi, a Ty nie masz żadnego wpływu. Nie uważacie, że przynajmniej połowa lekcji powinna być angielska? Wyraźcie swoje zdanie.

February 5, 2018

8 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/JBHayven

Niestety, taka specyfika, że częściej się tłumaczy z języka docelowego na swój niż w drugą stronę. Jedyne, co mogę doradzić, to częste powtarzanie (tak żeby wszystkie umiejki były złote) i zrobienie kursu w drugą stronę (polskiego dla mówiących po angielsku) po ukończeniu tego: co prawda, ćwiczenia ze słuchania będą bez sensu, ale może będziesz miała szansę więcej potłumaczyć na angielski i zobaczyć, ile się nauczysz z tym kursem.

Jakiś czas temu (w grudniu) była mowa o wprowadzeniu systemu "poziomu umiejętności", który m.in. zwiększałby poziom trudności w miarę powtarzania danej umiejętności, choćby przez zwiększanie ilości zdań tłumaczonych "z naszego na obce" - miał on być wprowadzony po Nowym Roku i jak dotąd ani widu, ani słychu. Mam wręcz wrażenie, że ten temat w ogóle zniknął, a szkoda.

February 5, 2018

https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
  • 1460

Temat "poziomów umiejętności" nie zniknął, tylko jest testowany na pewnej grupie nowych użytkowników (żeby "starych" użytkowników nie zaskakiwać zmianami). I podobno testy przebiegają dość pomyślnie, co może oznaczać, że za jakiś czas zostanie wprowadzony dla wszystkich. (Może, ale nie musi.)

February 5, 2018

https://www.duolingo.com/profile/MerKao

A czy czasem kurs polskiego dla uczących się tego języka nie jest tym samym co my mamy z nauką angielskiego, tylko obarczony inną nazwą? Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś/łaś =)

February 6, 2018

https://www.duolingo.com/profile/helogajs

to źle wpływa

February 7, 2018

https://www.duolingo.com/profile/MerKao

No racja (y) I dostałeś za to 8 lingnotów xdd

February 7, 2018

https://www.duolingo.com/profile/janekneo

Też mam z tym problem.

February 6, 2018

https://www.duolingo.com/profile/4gSqiFhT

angielski

February 13, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Linus_2017

Kiedyś była opcja mówienia tego co było napisane. Jakoś niestety się usunęła. To znaczy sama się oczywiście nie usunęła, ale to zrobił administrator. Po co? Nie wiem. Trudno.

February 14, 2018
Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.