Duolingo je nejoblíbenější způsob na světě, jak se naučit jazyk. A co je nejlepší, je 100% zdarma!

https://www.duolingo.com/Gabrielle9494

hlas ženy nedopovídává větu

Už několikrát se mi stalo že hlas ženy, který mluví při hlasových cvičeních, nedořekne větu nebo slovní spojení a z věty The dog is white je najednou The dog i.... a ještě ke všemu jí častokrát není rozumět. Nějaká rada co s tím??(duolingo mám teprve dva dny a jsem teprve u zaměstnání, takže nevím jestli se to třeba nezmění. Jinak děkuji za rady)

před 6 měsíci

4 komentáře


https://www.duolingo.com/rodinakhem

taky se mi to někdy stane, zkuste si dát zpomalenou verzi se želvičkou, ta bývá vpořádku.

před 6 měsíci

https://www.duolingo.com/Filomena.Prvni

Dobrovolníci zde s tím nic nezmohou. Mají toho mnoho ku zlepšení, však hlavní stan v Americe nejspíše nereaguje. Mám s paní Plechovou též problém. Polyká koncovky, ba celá slova. Občas jsem zkoušela pustit mikrofon několikrát za sebou. Někdy se zdařilo, že byla slyšet věta celá. Dle mého názoru má také špatnou výslovnost. Kdysi jsem se učila britskou angličtinu z učebnice The Cambridge English course a mnohá slova mají jinou výslovnost (kupříkladu dny v týdnu Mondy (Mandy - zde výslovnost Mandej...), či příliš změkčuje kp. "t" až na "č". Časem si trochu zvyknete a budete i více rozumět. Jedna z možností je vypnutí zvuku. Přeji otevřenou hlavu a hodně štěstí při zdolávání jazyka anglického.

před 6 měsíci

https://www.duolingo.com/nueby
nueby
Mod
  • 25
  • 24

Srovnávat zdejší automat s britskou angličtinou nemá smysl. Je založen na standardní výslovnosti americké. Když nic jiného, alespoň tu člověk pochopí, že správných anglických "výslovností" je víc, a čím dřív je pochytá, tím líp pro něho. Pak na vás v autobusu něco spustí zfetovaný černoch, a stejně se chytat nebudete. Ostatně i britských výslovností je zřejmě víc, protože přes znatelné rozdíly mezi US a UK verzemi pro slovo Monday zde, i ta UK se rýmuje se slovem "day". A naopak "mandy" lze běžně slyšet od starých lidí v USA. Je to tedy vše mnohem složitější, než vám to ozřejmí izolovaná učebníce.

před 6 měsíci

https://www.duolingo.com/Filomena.Prvni

Ano, chápu, že toto je americká angličtina. Z kurzu si nepamatuji téměř nic (nebyla jsem samouk jen s učebnicí), nu některá slova mám zafixovaná, takže mi automaticky naskočí jejich výslovnost. Konec konců jazyky se vyvíjí, respektive zjednodušují a ani angličtina již není taková, jaká byla před třiceti, čtyřiceti lety - jak bylo zmíněno v jedné diskusi odborníků na jazyk český.

před 6 měsíci