1. Forum
 2. >
 3. Konu: Duolingo
 4. >
 5. Türkçe konuşanlar için İspany…

https://www.duolingo.com/profile/ResulEkremKaya

Türkçe konuşanlar için İspanyolca gelmesi

Konuşma: Çok Kolay Gramer: Çok Kolay Yazma: Kolay Dünyada öğrenilmesi en kolay olarak görülen dil İspanyolcadır. Aynı zamanda en çok konuşulan dilde İspanyolcadır. 5 sesli harf (a, e, i, o, u) ve üç tane iki harften oluşan (ch, ll, rr) sesleri vardır. Ayrıca İspanyolca, uluslararası verilen iş ilanlarının %37’lik kısmında “bilinmesi gereken dil” olarak gösterilmiştir.

March 7, 2018

19 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/cemerdem12

İspanyolca kursu açılana kadar Türkçede B1 seviyesine gelmenizi tavsiye ederim.


https://www.duolingo.com/profile/yunemcel

Türkçe B1 seviyesine gelmekle kastınızı anlayamadım. Bu seviyeye nasıl gelebileceğimi bilmiyorum doğrusu. duolingo üzerinden İngilizce ile mi yoksa dilbilgisi açısından harici bir öğrenim ile mi?


[aktif olmayan kullanıcı]

  Arkadaş zekice bir kinaye yapmış,tartışmayı başlatan kişinin Türkçeyi kötü kullanmasını eleştirmiş. (B1,bir dilde temel yeterlilik düzeyinde olduğunuzu gösteren bir dil seviyesidir,bu seviyede birinin konuşmasında veya yazmasında hatalar olabilir).


  https://www.duolingo.com/profile/yunemcel

  Anladım. Çok teşekkür ederim. :))


  https://www.duolingo.com/profile/meteulku_

  Uzun bir süre yeni bir dil kursu eklenmeyecek, net bir şekilde söyleyebilirim bunu. Bu uzun süre esnasındaysa en iyisinin anadilimizi öğrenmek olacağını düşünüyorum. Türkçeyi detaylı bilmeden ve dilimizi doğru kullanmadan yeni bir dil öğrenmek İMKANSIZ.


  https://www.duolingo.com/profile/issiyil

  İmkansız ? Dilleri akademik olarak bilmemizin gereği yok kannımca. Sonuçta Kraliçe Elizabeth ile sarayında buluşma ihtimalimiz çok düşük .


  https://www.duolingo.com/profile/meteulku_

  O açıdan değil İngilizcede örneğin bir iyelik sıfatıyla karşılaştığımızda Türkçedeki karşılığını bilmeden İngilizcedekinin ne görevde bulunduğunu anlayamayacağımız veya anlamakta çok zorlanacağımız açısından söylemiştim. Ayrıca anadil farkındalığı çok önemli, herkes diline sahip çıkmalı. Tartışma sahibinin Türkçesi beni biraz rahatsız etti, "böyle" yerine "böle" ve "bir" yerine "bi" kullanımı yüzünden. Sizi rahatsız etmeyebilir, kişiden kişiye göre değişen bir bakış açısı. Ama dil öğrenilmeyecek dahi olsa herkes anadilinin farkında olmalı ve bunu olabildiğince doğru yazmaya çalışmalı diye düşünüyorum.

  Yoksa kastettiğim şey "Bu şekilde olunursa bir dil kusursuz olarak konuşulamaz." vs. değil. Ki zaten kusursuz olmasına da gerek yok. Önemli olan kendimizi ifade ederken dili olabildiğince doğru kullanabilmek, hem Türkçede hem de İngilizcede ya da başka bir dilde. Zira bilmemek değil, öğrenmemek ayıp.

  Ayrıca eleştirileri olumlu yönden alıp kendini geliştirebilmeli ve hatasını üzülmeden görebilmeli insan, çünkü her hata sahibine hatasını görüp düzeltme ve bir daha o hatayı yapmama olanağı verir. Başka türlü hatamızı göremeyiz ki. Örneğin "kannımca" diye bir şey yoktur, doğrusu ya "kanımca" olmalıdır ya da "zannımca".


  https://www.duolingo.com/profile/PeaceInWorld

  :) Türkçeyi daha düzgün kullanamıyoruz (hey yavrum hey:))


  https://www.duolingo.com/profile/Tolunay959241

  Her dilden kasmışsın ama burda onu napcaz kanka.


  https://www.duolingo.com/profile/issiyil

  Akademide ısrar ediyorsun hala . Benim hatamı da bulup düzeltmişsin eyvallah . Bol bol tavsiye verip süslü cümleler kurmuşsun . Daha kısa anlatmak varken bolca yazmışsın . Kendi dilinde sıkışıp kalırsan , diğer dilleri öğrenmede zorlanırsın . Başka dil öğrenmek için, ağırlıklı olarak dil bilgisine gömülürsen öğrenmek zor olur . Bu yüzden dil bilgisinden ziyade konuşmaya çalışmak en iyisidir.


  https://www.duolingo.com/profile/YasinStinson

  Lütfen Türkçe üzerinden İspanyolca dilinin gelmesini çok isterim İngilizce'mi geliştiriyorum, İngilizce'yi ileri seviye bildikten sonra İspanyolca öğrenmek istiyorum. Umuyorum Türkçe üzerinden İspanyolca gelir. :)


  https://www.duolingo.com/profile/aydnktl

  Kesinlikle harika olur! :)


  https://www.duolingo.com/profile/Duygu_de

  Öncelik verilmesi gereken dillerden olduğunu düşünüyorum.


  https://www.duolingo.com/profile/martt8

  kessinlikle karılıyorum


  https://www.duolingo.com/profile/Barkintorn

  İspanyolca kursunu şuan İngilizce olarak takip ediyorum. Kurs açılırsa Türkçe olarak öğrenmeyi de denerim.


  https://www.duolingo.com/profile/Asya45535

  Teşekkürler çok saol


  https://www.duolingo.com/profile/fksvrcn

  Ben de hem İngilizcemi ilerletmek hem de yeni bir dil öğrenmek için en çok ilgimi çeken dil olan İspanyolcayı öğrenmeye çalışıyorum ama şu anda Türkçe bilenler için maalesef yok ve olursa kesinlikle harika olur zira İngilizce bilenler için İspanyolca seviye ilerledikçe zorlaşmakta.

  Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.