1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Diskuze - návrh na usnadnění …

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Diskuze - návrh na usnadnění práce supportu a moderátorů.

Přeji pěkný den.

Dokážu si představit, že u mnoha úloh žáci opakovaně hlásí stejnou odpověď, že měla být přijata. A také si dovedu představit, že to tým podpory zbytečně zatěžuje až snad i frustruje, když je stejný nesmysl hlášen opakovaně. A potom nezbývá čas na jiné věci, třeba pomoc v diskuzi.

Navrhuji v těchto případech někam hned na začátek diskuze k dané úloze přidat příspěvek a tam vypsat chybné překlady, které uživatelé opakovaně hlásí. Kdyby k tomu ochotný moderátor připsal stručné vysvětlení, proč je to špatně, bylo by to úplně super.

Každopádně Moc Moc děkujeme za práci podpory a moderátorů, jste skvělí! I když chápeme, že poslední dobou je Vás asi méně a je méně času.

March 10, 2018

8 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/BorecNakonec

A NEBO! Nápad! Ale to by někdo musel zkusit vysvětlit vývojářům. Určitě by nebylo složité zařídit, aby po nahlášení již zamítnuté varianty automaticky uživateli přišlo upozornění (nebo i třeba mail), že tento návrh již byl hlášen a že byl zamítnut. To by z hlediska nás uživatelů úplně stačilo. A navíc by to pro support mohlo být označené jako již zamítnutá varianta.

Říkám to z pohledu člověka, snažícího se to naučit. Systém je skvělý, ale nemůže obsahovat vše. A pro uživatele je to fakt nepříjemné, když neví jistě, zda to takto opravdu nemohlo být.

A navíc mám ještě jeden dotaz. Když je návrh přijat, vždy se posílá mail uživateli? Můžeme se na tu zprávu spoléhat? Jestli ano, potřeby nás uživatelů by také vyřešilo, kdyby ten mail přišel i v případě zamítnutí. Abychom, viděli, že takto opravdu ne. Sice s časovým odstupem, ale i tak myslím, že by to bylo velmi dobré. Navíc, sám se přiznám, že si někdy nejsem úplně jistý, zda už jsem něco hlásil nebo ne. A v těch mailech by si to každý mohl najít/připomenout, co je špatně.


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

dva body k uvážení:

  • nejmezkovitěší jsou uživatelé, kteří zásadně nečtou, co napsal někdo jiný. nelze od nich čekat, že pro vámi navrhované příspěvky udělají výjimku.
  • v diskusích vět se shora objevuje příspěvek s největším počtem hlasů. demokracie, jak vidno v reálu, často produkuje zhůvěřilé výsledky.

proto bych v praxi navrhovaný postup viděl jako zdroj další ztráty času a frustrace.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Možná by stálo za uvážení to ještě zkombinovat s doplněním instrukce ke hlášení problémů - před ohlášením problému vždy nejprve přečíst diskuzi k dané větě. Ostatně, já to tak dělám vždy a myslím, že je nás mnoho. Navíc myslím, že je ještě fajn si alespoň vygooglit celý navrhovaný výraz v uvozovkách, kolikrát a v jakém smyslu se ve světě vyskytuje.


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

no jo, kdyby byl každý uživatel takto osvícen...ti problematičtí naše instrukce číst nebudou. poslední dobou nám chodí hlášení, že moje odpověď měla být přijata, kde onou údajně správnou odpovědí je "l". s ❤❤❤❤❤❤❤ člověk nepohne.

kromě nebo místo gůglení pro výrazy do pěti slov stojí za pokus ngrams.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Jasně, to je také dobré (další stupeň gůglení ;-)). No, nicméně, kdyby to přecejen někdo třeba časem uvážil jako dobrý krok, jsem si jistý, že i pro žáky by to mělo veliký přínos. Samozřejmě mám na mysli množinu běžných vděčných uživatelů, u nichž se předpokládám stává, že zejména u některých frází stejný chybný návrh nahlašují desítky uživatelů týdně. Možná, že to ale není zase až tak špatné. A možná, že je to také aplikací ošetřeno (šlo by to ošetřit), jakmile je nějaký návrh zamítnut, aby již dále zbytečně nezdržoval supporťáky.


https://www.duolingo.com/profile/Tatialuc

super duolingo miluji


https://www.duolingo.com/profile/R.V.0

Já čtu komentáře a přesto se někdy zdebilním, ale už to nejde smazat. Čučím na to, je to stejný, až když to odpálím, uvědomím si překlep.


https://www.duolingo.com/profile/R.V.0

Mám jiný návrh. Moderátoři by měli mít svou "sborovnu". Tam vejdete, sestavíte společně žebříček týdenních ❤❤❤❤❤❤ a můžete hlasovat o svých favoritech na ❤❤❤❤❤❤ roku. To je záležitost psychické hygieny. Vím, o čem mluvím. K oblíbeným výrokům se u nás vracíme i po letech a bavíme se stále stejně.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.