https://www.duolingo.com/VeliHamza

Cümle kurulum anlatımları olmalı

Türkçe İngilizce ve İngilizce Türkçe için karşılıklı olarak daha kolay konuşmak ve yazmak için cümle kurulum anlatımları olmalı. Gerek soru sorma cümle kalıpları gerek diğer cümleler.

Özne, yüklem, tümleç, sıfat, fiil, zamir gibi konularda örneklerle pekiştirilmeli. Bu konuşmaya ve yazmaya daha çok faydası olacağını düşünüyorum.

11 ay önce

4 Yorum


https://www.duolingo.com/pyshc

ne dediğini tam olarak anlamadım fakat. cümle kurulum anlatımlarına gerek yok. ingilizce de şöyle cümle kurarız genelde S+V+O+P+T subject-verb-object-place-time yani zaten stageleri yaparken bunları öğreniyorsunuz. illa gözüme gözüme sokun diyorsanız gidip bir grammar kitabından falan çalışmanız daha iyi.

11 ay önce

https://www.duolingo.com/VeliHamza

Neyse bayaa ilerledikten sonra cümle kurma kalıplarını öğrenmiş oldum. İngilizce bir cümlede bi baştan bi sondan sonra sondan başa doğru giderse türkçeye kolay çevriliyor, aynı şekilde türkçeden ingilizceye yazarken de öyle. Lakin soru cümleleri ve bazı değişik cümlelerde zorlanıyorum hala... Evt belkide gramer öğrenmenin vakti gelmiştir.

11 ay önce

https://www.duolingo.com/pyshc

şöyle bir sorun yaşadığınızı düşünüyorum; okurken Türkçeden kaynaklı hep sonlarda yapılan bir şeyler aramak :D grammar derken yani basit şeyler bilmek yetiyor mesela arkadaşlar buralarda açıklamış https://www.duolingo.com/comment/10504952/ingilizce-c%C3%BCmle-yap%C4%B1s%C4%B1-c%C3%BCmleyi-do%C4%9Fru-anlamak-do%C4%9Fru-%C3%A7evirebilmek-i%C3%A7in-gerekli-bilgiler https://www.toefl.gen.tr/ingilizce/617-ingilizce-turkce-ceviri-yaparken-dikkat-edilmesi-gereken-noktalar.html https://etkilipratikingilizce.com/uzun-cumleleri-anlamak

şunları incelerseniz sanırım sistemdeki gibi çok aşırı grammar öğrenmeniz gerekmediğini görürsünüz.

11 ay önce

https://www.duolingo.com/pyshc

gerçi bana kalırsa https://www.engvid.com sitesindene istediğin dersi açarak ve onları ingilizce izleyerek, dinleyerek/altyazı okuyarak daha ilerleteibilirsin.

11 ay önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.