1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Podpisz petycję o przetłumacz…

https://www.duolingo.com/profile/bitwa22

Podpisz petycję o przetłumaczenie norweskiego na polski

Czy wy też ta macie (oprócz bardzo dobrze znających angielski), że jak jest pytanie po norwesku to dobrze wiecie co tam pisze, ale mogą wam się zdarzyć błędy gdy piszecie po angielsku; więc pisanie po polsku było by dużo łatwiejsze i szybciej by się uczyło. Wywżyjmy więc nacisk na centralę Duolingo aby szybko to przetłumaczyli.

Podpisz proszę

March 26, 2018

13 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/Mikael_Kallstron

Nie widzę szans na sukces – poza kursami dla anglojęzycznych robione są kursy dla osób hiszpańsko, francusko czy rosyjskojęzycznych (a więc dla osób posługujących się najważniejszymi językami na świecie). Język polski jest co prawda drugim najpopularniejszym językiem słowiańskim (po ukraińsku może mówi tyle samo osób co po polsku, ale nasz język ma o wiele lepszą siłę przebicia). Mimo to nie sądzę, by powstałby kurs w języku, w którym posługuje się 50 mln osób.

Inna sprawa, że kursy tworzą ochotnicy. Ile osób w Polsce zna norweski? Bardzo mało. Jestem pewien, że za kilka lat centrala przełamie się i pozwoli na utworzenie nowych kursów dla osób mówiących po polsku. Ale pierwszy będzie na 100% niemiecki, a później prawdopodobnie rosyjski i hiszpański. Potem ewentualnie włoski i francuski.

March 27, 2018

https://www.duolingo.com/profile/bitwa22

No cóż, trudno. Ale warto żeby zobaczyli (centrala Duolingo), że ktoś chce się tak uczyć i jeśli zbierzemy dużą liczbę głosów może przetłumaczą prędzej na Polski. Może jeśli zbierzemy dużą liczbę głosów norweski będzie przed niemieckim.

March 28, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Mikael_Kallstron

Doceniam wiarę, ale zwróć uwagę, że ten kurs tworzą wolontariusze. No i tutaj jest problem – ile osób podjęłoby się prac nad kursem? Można oczywiście napisać, że warto by było rozszerzyć ofertę Duolingo dla polskojęzycznych użytkowników. Tylko kto się tego podejmie?

March 29, 2018

https://www.duolingo.com/profile/bitwa22

Nie wystarczyłby jeden może dwóch moderatorów? Sądzę że gdyby dużo osób podpisałoby się pod tą petycją to wysłaliby kogoś kto by to przetłumaczył.

March 30, 2018

https://www.duolingo.com/profile/szafirka2

Zgadzam się z tą petycją, też uważam że nauka norweskiego byłaby dużo łatwiejsza gdyby nie trzeba było skupiać się na dwóch językach obcych (norweskim i angielskim) zamiast na jednym, którego się właśnie uczysz (zwłaszcza, jeżeli nie jest się orłem z angielskiego). :) Ułatwienie nauki norweskiego przez przetłumaczenie na polski byłoby bardzo mile widziane. ;)

March 28, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Wojzen

Mi to tam najbardziej na japońskim by zależało, ale norweski też spoko pomysł

March 29, 2018

https://www.duolingo.com/profile/WolfVonPosen

Nie chce martwić ale chyba większość ludzi przy uczeniu się bardziej zaawansowanych strukturalnie języków ma taki problem nie sądzę by petycja wam coś dała. Lepiej znajdźcie kogoś kto zechce być wolontariuszem a i to nie gwarantuje że taki kurs ruszy :/

April 23, 2018

https://www.duolingo.com/profile/MilonDroid

Popieram

September 1, 2018

https://www.duolingo.com/profile/bitwa22

ci którzy nie uczą się norweskiego niech może też podpiszą

March 28, 2018

https://www.duolingo.com/profile/wicia11

Jestem za przetłumaczeniem wszystkich języków na Polski :)

March 29, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Katarzyna_St

Chętnie nauczę się norweskiego. Byłoby super jakby był kurs przetłumaczony na polski! Podpisuję się rękami i nogami! :)

April 3, 2018

https://www.duolingo.com/profile/bitwa22

To w sumie od Ciebie mamy cztery podpisy (te robione nogami trochę niewyraźne ale trudno) ;)

April 10, 2018

https://www.duolingo.com/profile/KlaudiaNog4

podpisuję się :)

April 5, 2018
Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.