Duolingo je nejoblíbenější způsob na světě, jak se naučit jazyk. A co je nejlepší, je 100% zdarma!

"Včera jsme je viděli psát knihu."

Překlad:Yesterday we saw them writing a book.

před 4 měsíci

6 komentářů


https://www.duolingo.com/BorecNakonec

Nahlášeno: "Yesterday we have seen them writing a book." Nemůže-li být nebo je nevhodné použít, prosím o krátký komentář. Děkuji.

před 4 měsíci

https://www.duolingo.com/BorecNakonec

A takhle prosím? "Yesterday we were seeing them writing a book."

Nahlášeno, ale nevím. Když je ve větě gerundium, tak je užití minulého průběhového času nevhodné? A nebo to posouvá význam? Díky moc za stručný komentář. A omlouvám se, dneska už dám pokoj (snad) :-) Bylo by myslím fajn k té dovednosti dát stručnou teorii.

před 4 měsíci

https://www.duolingo.com/kacenka9
kacenka9
Mod
  • 18
  • 12
  • 10
  • 6
  • 281

Odpovim na oba dotazy zde.

Ten predpritomny cas a slovo "vcera" v jedne vete dost dobre nejde. Predpritomny cas se nejak vaze k soucasnosti. Obcas je nutne jej prelozit i casem pritomnym. To, ze mate jasny casovy usek "vcera", je to uz ukoncene. Ono to muze byt matouci, protoze kdybyste pouzil treba slovo "nedavno", tak byste predpritomny cas pouzit mohl, i kdyz v realu to nedavno bylo vcera.

Ten minuly prubeh. Snazim se prijit na to, jaky vyraz v cestine pouzit na preklad a nejde mi to. Tim prubehem naznacujete, ze jste tu cinnost delali po nejakou dobu. Tedy jste tam stali a koukali na ne, jak pisi knihu. Jenze SEE je videt. Ani cesky ani anglicky se neda pouzit na prodlouzenou dobu. Na to jsou slova jako SLEDOVAT- WATCH, KOUKAT-taky WATCH, DIVAT SE - a znovu WATCH. Tudiz "We were watching them...." by slo. Ale seeing nejde. Dokonce se neuziva ani v prubehu pritomnem.

před 4 měsíci

https://www.duolingo.com/BorecNakonec

Děkuji moc za skvělé vysvětlení, konečně mám v těhle věcech jasněji. Jen mě zaráží, že mi nepřišel mail, sledování diskuze mám zaplé. Doufám, že jde o vyjímku, na tvou odpověď jsem narazil náhodou.

před 3 měsíci

https://www.duolingo.com/MilanB71

Chtěl bych požádat o vysvětlení proč je zde použito gerundium. Proč nemohu napsat, nebo říct Yesterday we saw them to write a book. Děkuji

před 3 měsíci

https://www.duolingo.com/Mira737653

we saw them yesterday writing a book - tento slovosled je spatne prosim?

před 1 měsícem