1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Jak to funguje

https://www.duolingo.com/profile/Lucie823345

Jak to funguje

Ahoj! Chtěla bych se zeptat jak Duolingo vlastně funguje. Co získám za nasbírané XP? Všichni tu píší něco o úrovních a já vůbec nevím kde to najdu jakou zrovna mám úroveň. A také jestli něco určují ty "nasbírané" korunky. Děkuji za odpovědi.

April 5, 2018

4 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/vili69
  • 1983

Tady je vidět pomíjivost okamžiku. Všechny ty zlaté stromy, úrovně, procenta a kdovíco ještě už totiž nejsou. A nebudou. Nedávno došlo k poměrně zásadní změně, takže doporučuji začít sledovat diskuze o korunkách, to bude teď v kurzu. Ty a jejich součet by měl určovat jakousi úroveň znalostí (čím vyšší, tím lepší). Určitě proběhne spousta diskuzí, kdo má víc a kdo nejvíc, ale tak jako minulé hodnocení, tak ani toto nové bych nepřeceňoval. Trochu to zvyšuje motivaci, ale to bude jednoduše všechno. Nejdůležitější je totiž trpělivost. Takže přeji úspěšných prvních pár set dní denní řady, pak už to jde samo. :)


https://www.duolingo.com/profile/Lucie823345

No já začala v úterý a právě jsem nepochopila k čemu jsou XP a k čemu jsou korunky, jestli třeba za 50 korunek se objeví nějaké nové téma nebo za 5000 XP se v marketu objeví nový obleček pro sovu. :) Jen jsem to chtěla objasnit. Děkuji a přeji příjemný zbytek večera


https://www.duolingo.com/profile/vili69
  • 1983

Tady uživatel dostane za dokončené cvičení 10XP (bodů), podle nasbíraných bodů se zvyšuje level (1-25). Za splnění jistého počtu cvičení u určité dovednosti dostane uživatel korunku (1-5). Za délku denní řady plus v některých dalších případech se přidělují lingoty, za které se ale bohužel skoro nic nedá "koupit" - pouze třeba obleček na sovu a tak. Mnoho lidí motivovalo získat co nejvíce XP, nepřerušit denní řadu a před nedávnem ještě procento "zvládnutí jazyka". Teď místo procenta bude asi hon na korunky.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.