1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Úroveň korunek?

https://www.duolingo.com/profile/malejzrout

Úroveň korunek?

Dobrý den, dotáhl jsem to tady na 77% a moje radost trvala jen pár dní, protože dnes mi procenta zmizla a mám tu 104 korunek. Nevíte někdo co to je za vylepšení? Já chci procenta! :-)

April 6, 2018

91 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/Roman804738

Přidávám se k těm, kterým se nový systém nelíbí. S duolingem jsem více než rok, celý strom jsem měl zlatý a 77% (podle ostatních příspěvků tady asi maximum). Každý den jsem jel minimálně tři opakovací cvičení. Teď mám celý strom opět rozpracovaný a v podstatě mám začít od začátku. Může mi někdo nějak rozumně vysvětlit, proč mám dělat cvičení "Základy 1", když jsem vědomostmi, i díky Duolingu, už úplně někde jinde a 24x kolem dokola opakovat věty typu "On je chlapec, já jsem muž" (tak abych se dostal z 3 korunek na 5)? Na mne to tedy působí silně demotivačně a tohle někdo silně nedomyslel. Já jsem tedy nějak ztratil "světlo na konci tunelu" :(.


https://www.duolingo.com/profile/jardablaja

Naprosto přesně vystiženo. Navíc přidám, že ty první lekce měly být aspoň automaticky s plnými pěti korunkami pro ty, kdo měli vyšší úroveň!


https://www.duolingo.com/profile/malejzrout

Po dvou dnech měním názor. Nevýhodou pro mě bylo to, že když byl strom hotový, už jsem jen opakoval a v mém případě to bylo o tom, jestli si pamatuju jak se věta má napsat, ale vůbec jsem nepřemýšlel proč. V podstatě jsem se jen učil něco nazpaměť a ne gramatiku. Teď vidím dvě výhody: jsou tu nové věty a vzhledem k tomu, že strom už nemám celý hotový, naopak, tak zase s chutí jedu, minimálně 10-15 cvičení denně, dříve jen pět. No, na základech je to hned :) Takže těm, kteří se s tím ve svém volném čase a zdarma prali: MOC DÍKY!!!!!!!!!


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Já sem ani po týdnu názor nezměnil a furt si trvám na svým. Teda teďka tak trochu i na tvým bo si sem to hodnocení nového systému takhle perfektně zformuloval. Jak tady vidím, mnou vypíchnutá jen soutěžní složka nového systému je největším předmětem nenávisti všech diskutujících.


https://www.duolingo.com/profile/Faly94335

Zdravím, netuší někdo jak se vrátit zpět do nastavení bez “korunek”? Ty “korunky” mi úplně sebraly motivaci :-) Hlavně mi chybí zlaté ikony dovednosti, které před “korunkami” nutily k opakování :-)


https://www.duolingo.com/profile/JohnyEngli16

Je to snadné: https://www.duolingo.com/practice Jinak nevím, co je na nové verzi špatné. Rozhodně posouvá úroveň výuky a procvičování na vyšší úroveň, což je jejím cílem. Je zajímavé, že většina reforem se vždy setkává s tuhým odporem značné části veřejnosti. :-)


https://www.duolingo.com/profile/CrazyFox1000

Přesně, Duo se mění, některé změny jsou dobré a některé zas tolik ne (jako ty korunky a zlaté ikony dovednosti), ale pořád je to nejlepší výukový program na jazyky, který znám. ;-)


https://www.duolingo.com/profile/Radovan2058

Je to úplně v pohodě :-) Změna je život a posun k lepšímu je zřetelný. Jde jen o zvyk. ;-)


https://www.duolingo.com/profile/JanHenke3

Zmatené to rozhodně je. Vadí mi, že jednotlivé dovednosti už nejsou členěny podle předznamenaného obsahu - okruhu slovíček. Velmi bych se přimlouval za původní způsob vnitřního členění dovedností.

Nemohu se už jako dříve znovu kdykoli vracet a cíleně opakovat dokola výhradně jen přesně to, co zapomínám a potřebuji trvale zafixovat. Duo vybírá za mě a k tomu co potřebuji mne už nepustí! Efektivita učení jde takhle strmě do háje.

Ke konkrétním větám, mluvnickým jevům, či frázím, o nichž vím že si je právě teď nutně potřebuji oživit se už prostě neprohrabu! Nebo jen za nepřijatelnou cenu šílené ztráty času. Zatím jsem to nevzdal, ale už mě to netěší. Dosavadní rychlost učení i radost z něj je pryč. Je to k vzteku.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Zmatené to rozhodně není. Jak chceš vytvořit větu jen ze samých zvířat, bez sloves apod? A třeba v okruhu minulý čas je vše naprosto dodrženo. Zmatený si ty, musíš si najít svůj systém, když nechceš dodržovat to co je stanoveno v duolingu podle křivky pamatování a podle pravidla vývoje, že když se naučíš pět slovíček, tak si druhý den nebudeš opakovat zase jen těch pět slovíček, ale zkusíš jestli je budeš vědět mezi deseti slovíčky, pak mezi dvaceti slovíčky atd.

Jen pro "tebe" je tu ale možnost přes níže uvedenou adresu si vše opakovat a opakovat a nepostupovat a nepostupovat......

https://duome.eu/JanHenke3/progress/

Když klikneš na tuto adresu a sjedeš posuvníkem kousek dolů, najdeš tam své už naučené okruhy a ty si můžeš v té zamrzlé formě opakovat a opakovat a opakovat.

Věřím, že si brzy najdeš nějaký další problém, tak na brzkou shledanou.

Jo a takto je opakování možné pro všechny, kteří zamrzli na minulé verzi duolinga. Stačí jen vyměnit honzíkův nick v té adrese za svůj.


https://www.duolingo.com/profile/JanHenke3

To asi neměla být reakce na můj příspěvek. Jeho obsahem bylo konstatování skutečností, že se výrazně snížila možnost kontroly nad tím, co se budu učit a co opakovat, protože dovednosti stromu ztratily své vnitřní členění na jednotlivé užší části probrané látky, k nimž byl dosud kdykoli volný přístup.

Chápu, že jsme každý jiný a k učení nám každému pomáhá něco trochu odlišného. Jsem naprostý začátečník bez školních základů. V pár dnech absorboval 4/5 stromu. Celé to kvantum pro mne úplně nových informací mám tedy opravdu velmi čerstvé a málo zažité. Proto mi vyhovovalo rozdělení jednotlivých znalostí na menší úseky, jež bylo lze dokonale zvládnout a operativně se nim podle potřeby kdykoli znovu vracet. Chci zkrátka opakovat výhradně jen to, co mi zrovna dělá problém a to právě tehdy a tolikrát, jak je toho právě třeba. Pokud se nyní chci cíleně vrátit a soustředit pozornost ke konkrétnímu zúženému okruhu sloves, tvarů, frází, či témat, musím se k nim prokousávat obrovskou řadou předkládaných do nekonečna se opakujících vět, které většinou zrovna opravdu nepotřebuji a neplodně mě okrádají o cenný čas. To je zoufale neefektivní. Při učení slovíček přeci také neopakujete ta která sypete z rukávu, ale jen ta problematická.

Zatímco datluji do klávesnice jako ❤❤❤❤❤ celé hodiny dokola tytéž věty, které už nenávidím, z paměti se mi do nenávratna vytrácí po délce celého stromu další a další cenné avšak nezakořeněné znalosti, které bych mohl, kdybych k nim měl selektivní přístup jako dříve, účiněji a operativněji fixovat. Toť vše. Byl jsem nesrozunitelný?


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

To určitě měla být reakce na tvůj příspěvěk. Je tu otázka jestli ta výuka je zmatená nebo z druhé strany ty tomu prostě nerozumíš nebo se řešení vyhýbáš.

Proč se nekoukneš na ten můj odkaz, kde se ti splní přesně to o čem tady píšeš? Dokonce po rozkliknutí můžeš poznat i jednotlivá slova, která se máš učit v jednotlivém okruhu. A to nebylo ani v předešlém starém stromu duolinga. Tato výuka je postavená na tom, že místo dvou stupňů umí- neumí ve starém je v novém stupňů pět a pak dále to co píšu výše a ty si to asi nedočetl nebo nedopochopil.

Jinak jestli chceš tak ti na dvě stránky a4 můžu popsat jak si vytvoříš pro sebe ideální systém výuky tohoto duolinga, kdy si sám budeš určovat, které slovíčko, výraz či větu si budeš opakovat jednou týdně nebo pětkrát týdně i s kontrolou výslovnosti, psaním.... (systém kartičkové metody + vylepšení) I s programy či webem, které k tomu budeš potřebovat.

Promiň ale strašně mi "iritují" lidi, kteří vyhledávají problémy a schválně přehlíží nabízené řešení.

Za komančů bylo části undergroundu (né toho současně vládnoucího) heslo: Kdo chce bojovat hledá způsoby, kdo nechce bojovat hledá důvody. Dnes to platí ještě v daleko větší míře a i pro nás v životě starší a pokročilé.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Nezlob se, ale nerozumíte si. Honzovi a mnoha dalším uživatelům jde o přímou volbu té konkrétní malé podskupiny (cvičení) z každé dovednosti (okruhu), jistě si vzpomínáš, jak to bylo členěné. Tato možnost skutečně již není, ani prostřednictvím https://duome.eu (https://duome.eu/JanHenke3/progress/) .

Mě to příliš nechybí, ale chápu, že mnoha lidem to chybět může. Zvláště v situaci, jak se zdá, že systém v režimu OPAKOVÁNÍ teď nefunguje úplně optimálně a skutečně často předhazuje věty, ve kterých uživatel nechybuje a které již byly procvičeny nedávno. Věřím, že se to ale časem zlepší. Já osobně bych uvítal hlavně více překladů do cizího jazyka, v tomto směru jsem zatím žádný posun nezaznamenal. Přičemž ale metodu Duolinga chápu a do určité fáze byla skvělá.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

wp2t5 : Ale právě prostřednictvím toho odkazu to jde.

Zkus to, mi to fakt takhle jde. Klikni na činku vedle cvičení, dokonce se ti objeví cvičení na čas, když to máš koupený a já si můžu takto zopakovat jeho cvičení.

Ano, testoval jsem to, teď znovu. Skutečně to opakuje celou dovednost (okruh). Tedy do té dosažené úrovně (duome vytvoří pro Duolingo speciální odkaz .../skill/en/DOVEDNOST/practice, který Duolingo chápe, ale samo nikde nevytváří, možná až na úrovni 5 korunek). Nedá se tedy vybrat žádná konkrétní malá podskupina (cvičení) v rámci té dovednosti, jak to bylo ve staré verzi Duolinga.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Tak ještě jednou, ale fakt už naposled bo s vaším přístupem to už je fakt jen ztráta času.

Ve starém duolingu byl okruh zvířata a čtyři cvičení označené 1-4 v každém 10 různých vět a mohl si na ně kliknout. Když si spnil měl si zlato, když ne měl si nějakou barvu. V novém duolingu máš se zvířatama jeden hlavní okruh a pět stupňů s různým počtem cvičení (5,10,15,25,50), ze kterých si nemůžeš vybrat, když splníš, přiřadí ti to vyšší stupeň a větší počet cvičení ze kterých si nemůžeš vybrat.

A je to udělaný podle nejnovějších zásad správného učení v Americe, křivce pamatování a dalších vědeckých ........

A co vlastně chtějí ti remcalové? Chtějí mít hodně bodů a všechno zlaté, ale nebaví je stanovená pravidla hry(učení)? Pak teda jedině ......

Nebo kritizují, že si to takhle nemůžou opakovat výrazy či věty, které neumí či nevěděli? Viz. vyjádření - já jsem úplný začátečník, za komančů jsem se učit angličtinu nemohl apod.

Pak pomáhá výše zadaný odkaz bo těsně poté, co si projede cvičení, si toto cvičení může zoopakovat, výrazy které věděl přeskočit a soustředit se na ty co neumí a má to tam znova a znova a znova a body mu to neubírá ani nepřidává.

Nebo ještě lepší, když netouží po zlatu a po bodech, tak si věty co neumí zapíše, zvuk si stáhne pomocí programu SAR, do adresáře si nahraje mp3 s názvem souboru v češtině k překladu,se zvukem z duolinga nebo lépe z nějakého serveru, kde to namluvili rodilí mluvčí (forvo), vlastní výslovnost si může kontrolovat pomocí nahrávání do google překladače a slovíčka či fráze si může organizovat přesně podle svého: umím do adresáře umím, neumím do adresáře neumím, opakování podle sebe nebo podle křivky zapomínání a zásad třeba Grubera nebo podle Leitnerova systému........... A duolingo dělat jen z radosti z diskuzí s přáteli...

Amíci ten systém kvůli pár čecháčkům prostě nezmění. Je třeba si najít vlastní způsob nebo dělat angličtinu přes jiný výukový program. Neustále stejná záporná vyjádření a odmítání nabízeného alespoň částečného řešení jen zamořují diskuze negativismem a otravují ostatní.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Ale právě prostřednictvím toho odkazu to jde. Jde to do té míry, že když si uděláš normálně v duolingo stromu cvičení, tak ti to dovolí odtamtud, když si klikneš na cvičení, které jsi právě udělal, to cvičení zopakovat se stejnýma větama. A o to mu přece jde. Když si bude chtít cvičení opakovat normálně ze stromu, tak se mu tam stejný věty ve stejným pořadí neobjeví. A věty známé a pro něho jednoduché lze ve cvičení tlačítkem přeskočit. A do stejného cvičení se lze vracet. Prostě si to může uzpůsobit podle sebe.

Zkus to, mi to fakt takhle jde. Klikni na činku vedle cvičení, dokonce se ti objeví cvičení na čas, když to máš koupený a já si můžu takto zopakovat jeho cvičení.

Nepočítaj se odtamtud body, ale to ani jeden z nich nezmiňoval, jen že si to chtějí opakovat ve stejném pořadí a velikosti a to takto jde.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Fajn, konečně si začínáme(te) rozumět. Každopádně, tohle není problém jen Čechů. Viz. ostatní veřejné diskuze o Crowns System, např. zde: https://www.reddit.com/r/duolingo/

A zde je diskuze o Duolingu - Úrovňi korunek. Proto se zde uživatelé vyjadřují o tomto způsobu učení, ne o jiných. Ze všech vyjádření členů týmu a vývojářů Duolinga je zjevné, že jim velmi jde o zpětnou vazbu, a je zajímavé, že v první řadě o to, aby učení uživatele bavilo. Věřím, že jakékoliv vyjádření uživatelů může být jedině přínosem. Český tým, bude-li vyzván, určitě některé podstatné a většinové názory nějakým způsobem vývojářům postoupí. Když ne, nic se nestane.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

No vidíš a mě tenhle nový systém baví víc bo sem už dávno došel na konec zlatého stromu a pak bylo jen "pár" vět neustále mletých dokola s nejasným postupem přes nejasná procenta a konec nejasný na 77. A teď vím přesně jak dlouhou cestu ještě před sebou mám(když to budu chtít dělat do konce) a těch vět je taky nepoměrně víc.

Jen do tohohle vlákna se podívej, kolik lidí tento nový systém zaskočil a napsali jednu zprávu, že mají problém s tímhle nebo ..... Autor tohohle vlákna to založil jako negativní, po pár dnech tady napsal, že to bere zpět, že pochopil. Mně se podařilo ten systém přes prvotní zděšení pochopit celkem brzy a snažím se pomáhat lidem co s tím mají problém. Jenže někteří .......

Přece ve výuce není dokonalé ani to, když z deseti vět si budeš opakovat deset z nichž si čtyři věděl a můžeš je přeskočit stejně jako v tom odkazu.

Třeba v memrise je ten algoritmus opakování vylepšený pro jednotlivé věty v placené verzi, duolingo tohle neiinzeruje takže možná.

Vždyť jsou tady jasné možnosti: smířit se a přizpůsobit si to pro sebe nebo si najít jiný program nebo způsob učení (viz. třeba to co tam popisuju)

Ale nelíbí se mi systém výuky, jsem starší člověk, předtím jsem neměl možnost, začínám od začátku ..... Na každou snahu o pomoc nový problém a úhyb někam o kousek jinam......

Taky jsem starší člověk a napsat do diskuze, že nová verze je špatná bo se mi na tabletu neotáčí obrazovka? To by se mi vnoučata vysmála. (Kontrola zapnutí, vypnout, restart, zapnout a hotovo, né).

A místní systém je, jestli sem to dobře pochopil, je, že amíci si postavili barák a čeští správci jsou takový údržbáři zadarmo a můžou vyměňovat žárovky a natírat stěny, ale přistavovat místnosti a vybourávat nová okna už nesmí, takže psát žádosti o toto do místních diskuzí je na nic.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Na něčem se shodneme, na něčem ne, to je jasné. Rozhodně si myslím, že "okřikovat" diskutující za jejich názory k ničemu nevede. Často je to také způsobeno nedorozuměním. Ano, lidé jsou různí, vyhovují jim různé věci. A to právě vývojáře zajímá. Přidáním nějaké možnosti/volby/funkce se neubírá možnost těm druhým. Novou možnost nemusí využívat a bude je to bavit i nadále. A informovat vývojový tým, například v nějakém tématu zde:

https://www.reddit.com/r/duolingo/

může i některý zdatnější uživatel, například i na základě místní diskuze, když už se pro to nerozhodne některý z našich šikovných moderátorů.


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

A to lepší spočívá v čem? Mě to přijde teď jaksi zmatečné a nepřehledné a korunky jsou jaksi nic neříkající. Procenta a korunky se nedají porovnat. Jinak také mi chybí zlatá barva u lekcí které není potřeba právě opakovat.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

To lepší spočívá v tom, že tam je daleko víc výrazů a víc stupňů. Místo dvou stupňů - nějaká barva a zlatá, tam je číslo od jedné do pěti a opakuješ samozřejmě tu látku s nejmenším číslem nebo popřípadě to co se ti chce či zdá, že by sis opakoval měl.

Procent bylo možno dosáhnout (podle i vyjádření uživatelů) maximálně 77 a korunek můžeš získat až 275 v této angličtině, v jiných jazycích třeba až 420 v češtině.

U korunek máš jasné vyjádření třeba 45/307 jako ty ve španělštině a ziskem další přejdeš na 46/307, což u procent si nikdy nevěděl .

https://duome.eu/chatulov/progress/

(změnou nicku v té adrese výše se toto dozvíš o každém, podle toho v kterém jazyku je zrovna přepnutý)

Jediný můj problém je, že to ještě není dodělané v mobilní aplikaci a to doufám, že už brzo bude.


https://www.duolingo.com/profile/STEPANBALNER123

Ted nevím ke kome připojit protože máte pravdu


https://www.duolingo.com/profile/katka_karli

Také bych si přála původní verzi zpět, sebralo mi to motivaci se učit


https://www.duolingo.com/profile/Penny853152

Souhlasím - v původní verzi jsem si mohla opakovat kolikrát jsem chtěla jednu lekci - stále dokola - což byl ten důvod, proč jsem si DUO oblíbila - prostě mi vyhovovalo neustálé opakování s poslechem těch stejných vět (chcete-li = do úplného zblbnutí) - prostě to byl způsob učení asi tak, jako se učí mluvit malé děti = pořád dokola ty stejné vazby ve větách. To teď nelze - kliknu na lekci (třeba příslovce) - a jde to pořád dál a dál .....OPAKOVAT MEMOROVÁNÍM NELZE. Škoda přeškoda - za mě = tak zase PRD.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Hele, tak mě to naopak motivaci přidalo. Místo "jenom" zlatého celého stromu, mám teď všude úroveň čtyři a vím, že když si to celý ještě jednou projedu, tak budu mít všude pětku a Honza odvedle má čtyřku jen v polovině stromu.....


https://www.duolingo.com/profile/vladimir76173

Mám všude 5 co dál?


https://www.duolingo.com/profile/feronzo

teraz si môžete spraviť opačný kurz z angličtiny do češtiny, je tam iný strom ,iné vety


https://www.duolingo.com/profile/rodinakhem

patřím k těm, které inovace roztrpčila, korunky demotivující (nemám ještě dokončený strom a byla jsem na 76%). Předchozí nabídka procvičování jednotlivých dovedností mne nijak neomezovala, mohla jsem se k nim vracet kdykoliv, když jsem byla v něčěm slabá. Inovace za každou cenu. Proč? Někdo si stěžoval? Korunky jsou absolutně nepřehledné, vkládání přeložených kartiček nevyhovuje, je potřeba si slova psát, má to svůj význam. Je to jak instantní polévka bez možnosti dochucení a bere mi to vítr z pachet


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Vždy si kliknu na "Použít klávesnici" a systém si to potom už pamatuje. Ano, kdyby to byla implicitní volba, bylo by to asi lepší, ale nijak výrazně to nevadí, ten jeden klik navíc...


https://www.duolingo.com/profile/Michaela339395

Dobry den! Ja osobne bych nechala ,,stary" system a k tomu bych jej dale rozvinula. Napr. bych pridala dalsi podokna, ve kterych by se dalo procvicovat s novymi a novymi vetami. Stary system, diky svemu opakovani stale dokola a dokola pomahal lepe ,, memorizovat" nova slovicka. Vyhovovalo mi i to, ze byly u kazde lekce vypsana slovicka, se kterymi se bude ,,pracovat". Tak jsem napr. pro opakovani mohla zvolit jen ta, ktera mi delaji problem.


https://www.duolingo.com/profile/Riso709875

Ahojte, keď sú tie korunky ako teraz robíte angličtinu? Robíte ju po lekciách, alebo cez opakovanie? Ja mám 111 koruniek. Všetko mám na 2 úrovni.


https://www.duolingo.com/profile/DvorakMilan

vůbec nechápu co teď mám s těma korunkami dělat, předtím jsem měl celý strom zlatý a každý den jsem dělal jen ty úrovně které nebyly zlaté , fungovalo to jako kurz kde se udržují naučené úrovně. Ale teď mám na ploše jen korunky s čísly ale nevím co s tím mám dělat, kde pokračovat, které mám vybrat k učení a které ne, kde začíná kurz a kde končí, kolik korunek mám za den udělat a co už mám hotové a co ne. Já chápu že se autor snaží o nějaké vylepšení kurzu, ale nějak zapomněl svůj počin smysluplně vysvětlit.Přeložil jsem si nějaký anglický text který to měl vysvětlit ale pro mě to nemá hlavu ani patu a já se nechci půl dne zabývat tím jak nějaká věc funguje když předtím fungovala pro každého naprosto jednoduše a bez jakéhokoli složitého vysvětlování.Možná to je dobrá věc ale momentálně jsem ztratil chuť pokračovat v kurzu nebo co to vlastně teď je.


https://www.duolingo.com/profile/JanVostka1

přesně absolutně demotivující změna. A snažil jsem se mít vše zlaté a zase tam jsou korunky.


https://www.duolingo.com/profile/MartaDubko

Pridávam sa k názorom, že je to teraz úplne zmätočné. Zmena je jednoznačne k horšiemu.


https://www.duolingo.com/profile/JarinaSim

Také bych chtěla vrátit původní verzi. S korunkami mě učení nebaví. A jejich vysvětlení v angličtině???? Myslíte, že tomu rozumím, když se anglicky teprve učím?


https://www.duolingo.com/profile/JanHenke3

Začal jsem od nuly před třemi měsíci. Těšil jsem se, až budu mít kurs jednou kompletní. Jeden z milníků na cestě k osvojení si jazyka. Odhodlaně jsem zlatil a trpělivě udržoval každou dovednost na maximu. K mé motivaci přispívala i přehlednost a možnost občas se před blízkými blýsknout svou pílí, pokrokem, rostoucími procenty. Tohle už neplatí. Každý z nás tu má své priority a jakýsi svůj učební plán vázaný na pravidla a zpětnou vazbu. Ta se teď (během hry) radikálně změnila. Tohle je alespoň pro mne demotivující a asi jen ❤❤❤❤❤ bude trávit vzácný čas vyrovnáváním úrovní s větami typu "pavouk pije vodu", když by měl spíše rozumně posilovat a procvičovat např. časy, nebo jiné své individuální slabiny. Čili můj vysněný zlatý strome, Goodbye forever... Motivace je velmi citlivá věc a Duolingo jí umí výborně. Proto je miluji. Milé Duolingo, jsem ti vděčný a velmi oceňuji všechna zlepšení. Tady by to ale přecejen chtělo zamyšlení, zda jsi právě s vaničkou nevylilo i dítě. Zdravím tě slovy, které jsi po mě, nevím proč, žádalo znovu napsat: "Medvěd jí myš!"


https://www.duolingo.com/profile/MiroslavPa18

Nevím,přátelé co se vám na korunkách nelíbí. Půl roku jsem se díval na 77% a ted mám 165 korunek. Jinak je to skoro stéjné,čau!


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Naprostou souhlasím, taky jsem se dlouhou dobu koukala na stejná procenta. Teď mi krásně přibývají korunky a mám motivaci se víc učit. Takže za mne palec nahoru.


https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

Mám dva účty, jenda48 -147 korunek, jenda-48 167 korunek, tolik úvodem.

  1. Zatím mám v nové verzi u obou účtů nefunkční automatické otáčení zobrazené stránky, zjistil jsem, že nejsem sám, připomínku jsem anglicky podal.
  2. Zatím jsem nepochopil význam barev terčíků jednotlivých témat, podívám se tedy do anglického popisu, snad se něco dozvím.
  3. Z celé zde uvedené diskuze mně vyplývá, že je to pouhá výměna názorů samotných účastníků Duolinga, nenašel jsem jedinou reakci na žádnou z otázek od moderátora, čímž je přínos pro řešení velmi sporadický. To mne mrzí nejvice, jinak rozšíření slovní zásoby a vět vítám.

4.Diskuzi budu sledovat ale zatím nic nenasvedčuje tomu, že bude mít větší přínos než pamětní kniha (výjimky odvolávek potvrzují pravidlo).

  1. Opakovaně opakovat věty typu " krab pije mléko" , "Koně jedí chléb" mi připadá poněkud" kontraproduktivní" k dosažené úrovni, soudruzi z NDR někde asi udělali chybu.

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Zdravím Jendo, moderátoři se vyjadřují k novému systému zde https://www.duolingo.com/comment/26515277. Možná vyčkávají, co to s lidmi udělá (hehe). Pro mne byly korunky zpočátku šok (nejvíce mám 3 stupně, a to jen v první řadě. Jinak samé jedničky a dvojky. Jsem as neschopná!), nyní pomalu sonduji nový systém.


https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

Díky,jdu se podívat


https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

Jo, díky za reakci. Teď další. Včera mi bez varování klesl celkový počet korunek o jednu a dokonce klesla úroveň z 25 na 24. Hned jsem to dohnal. Rychle jsem udělal jsem tahem 200 lingotů bylo vyřešeno. Ale nechápu následující: 1. Jaká je minimální hranice denního studia pro udržení dosažené úrovně.(Vlastně denně dělám minimálně 20+30=50 a více lingotů, na požadavek sloučení účtů žádná odpověď). 2. Proč systém neupozorní barvou nebo vloženým vykřičníkem do barevného terče na nezbytnost zopakování jedné lekce daného tématu na udržení úrovně. O nutnosti pravidelného opakování nediskutuji. 3. Podle doporučení Widle jsem upravil adresy pro zjišťování pokroku a úrovně pro oba účty a uložil na plochu, teď si ji kontroluji jen kliknutím na ikonu a okamžitě je vidět aktuální stav. Navíc, u mne je přepnutí z jednoho účtu na druhý pouze otázka vložení či odmazání pomlčky mezi log a číslem 48. 4. Přesto i nadále používám staré Duolingo pro sledování vyhledání osob, které mne , či já sleduji 5. Proč není k dispozici spuštění testu, který umožní naplnit aspoň minimální základy na level aspoň 4, aby mi můj pes nežral myš, slon pil mléko, krab pil víno a tím se nevracet neustále do úplných základů. Elephant mi zatím žere chléb, ptáka ještě neměl, pavouk dokáže být pěkně rozmlsanej.....a já tím votrávenej (ÚJČ nespisovnost snad tentokrát promine).


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Včera jsem se ptala kamaráda, jenž mi Duolingo doporučil, jak se mu líbí změna. Je prý zmaten. Procvičuji slovíčka na Memrise, a tam mi do opakování naskočilo šílené číslo, tož jsem jej dnes zdolala, avšak většina slovíček byla z prvních, základních lekcí (Nevím, zda je tam nějaká propojenost s DL či se MEM též pomátla). Takže chápu onu otrávenost. Nepamatuji se, kolik jsem ve staré versi měla procent (pro mne bylo spíše úsměvné sdělení, že již mluvím plynně anglicky na 50 %). Motivující bylo pro mne zlacení a to, že při opakování (posilování) jsem viděla pokroky. Nyní to vypadá, že se při opakování nikam dál neposouvám. Zvláštní, také mi hodně naskakují zvířata. Kdyby to alespoň byla jiná. Ale je to stále stejná garda!


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Kurz slovíček(z duolinga) na memrise a kurz duolinga spolu souvisí jen tím, že si ho udělali účastníci zdejšího kurzu bo tady ten přehled slovíček opravdu chybí. Jinak si všimni, že se musíš zvlášť přihlašovat tam i sem a dokonce mohou fungovat i jiné názvy uživatelských účtů.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Děkuji za upozornění - moc milé!


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

K tomu poklesu úrovně: A nepoužíváte mobilní aplikaci ? Jestli ano, myslím, že to bude spíše tím, že se vám předchozí pokrok neuložil na server. Nejlepší je webové rozhraní na PC/notebooku s plnou klávesnicí a i kvůli těm problémům s ukládáním pokroku je možná i na tabletu lepší volbou.


https://www.duolingo.com/profile/Daniel350515

Inac som chcel, ze proti korunkam nemam nic, aspon po dokonceni lekcie sa mi ich pocet zvysi o 1☺, co o percentach sa nedalo povedat, lebo po dosiahnuti 77 ostavali nemenne. Len by som bol celkom rad, keby sa po case pridal novy studijny material. Dakujem


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

No já si myslím, že nový studijní materiál je tam už přidaný bo když dokončíš nějakou část, která má šest cvičení, posune tě to o jeden stupeň výš (např. ze trojky na čtyřku) a nabídne ti to pro další stupeň u té samé části třeba deset cvičení. Zatím sem to nezkoušel, jedu postupně všechno o jedno, ale předpokládám že v těch čtyřech cvičeních navíc nebudou pořád jen ty samé věty, co byly v těch původních šesti.


https://www.duolingo.com/profile/Daniel350515

No ani nie. Opakuju sa povacsine rovnake vety, s rovnakou slovnou zasobou, mozno komplikovanejsie v tom, ze sa prida nejake to zameno navyse, ci prislovkove urcenie miesta, casu a pod. Tym novym materialom som myslel napr. dalsie gramaticke kategorie, ako pasiv, ci dalsie kategorie minuleho casu, frazove slovesa a podobne.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Dle mého názoru je to myšlený tak, že půjdeš postupně všechno čtvrtý stupeň, pak pátý ..... a pak to trochu zapomeneš a těma změnama tě to zas prozkouší tvrději .... Určitě bych nešel jednu kategorii od jedničky do pětky a dost. Křivka zapamatování a zapomínání atd........ No jinak pro mě je velký pokrok i tohle, protože strom mám dávno hotový a teď už jsem se málem unudil u neustále stejných procvičovacích vět. To že tam je to rozdělení na stupně a nejen všechno zlatý, tě donutí si to ještě jednou zopakovat a i o malinko složitější věty je další pokrok. Jen se podívej do velkého množství diskuzí, kde se řeší- mám zlatý strom a teď už to je nuda....... Teď ještě aby se jim podařilo vyřešit druhý největší problém, kterým je pro většinu naprostá zbytečnost získávání lingotů. Druhá nejčastější otázka je : Co pak s nima? Až tento kurz nebude v beta verzi, tak prý(možná, asi) v některých jazycích je možnost zakoupení zkoušky a následného certifikátu za lingoty, tak sbírám a sbírám...... Ikdyž je to možná jen velmi užitečný hoax. :)


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Zdá se, že se "sílou" v původním významu systém pracuje v režimu OPAKOVÁNÍ. Mě osobně to tedy příliš nechybí, ale podle všech reakcí myslím, že k dokonalosti chybí jen malý krůček: Zobrazovat sílu u jednotlivých dovedností graficky nějakou tou stupnicí a zároveň, když je síla na max, ozlatit vnitřek ikony dané dovednosti. V režimu OPAKOVÁNÍ by se potom (tak jako teď) automaticky vybíralo, co je třeba zopakovat a zároveň, což je pro motivaci velmi důležité - bylo by vidět zlepšování, člověk to prostě potřebuje, vlastně při každé činnosti. V současném stavu se při opakování zdánlivě nic neděje, což skutečně může být pro mnoho lidí demotivující.

A vlastně ještě jeden krůček: Přehled slovíček, ten fakt hodně chybí. Možná by ho šlo doplnit pod tu "lupičku", která u některých dovedností je a kde je stručná teorie k dané dovednosti. Kdyby tam byla i výslovnost, bylo by to úplně super. Prosím, zkuste to někdo navrhnout v některé té diskuzi s vývojovým týmem a nebo, má-li třeba někdo z moderátorů kontakt na někoho výše.

Jinak jsem si jistý, že korunkový systém je skvělý. Dříve, kdo měl hotový strom a 77% , neměl kam dál. Teď to jde. Jen doufám, že těch překladů směrem do cizího jazyka přibyde. Mám skoro všude 3 korunky a zatím to příliš nepozoruji. Mimochodem, OPAKOVÁNÍ na čas samozřejmě je možné. Učení (tedy získávání dalších korunek) na čas by bylo nelogické, to chápu. Také věřím, že při čtvrté a páté korunce přibyde více vět a snad i slovíček.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Přehled slovíček - když se přihlásíš na memrise.com, je tam od zdejších uživatelů udělaný kurz se slovíčky pro duolingo čeština-angličtina. (Tam si můžeš udělat jakýkoliv celý vlastní kurz) Tento se jmenuje "Duolingo Czech- English vocabulary".

https://www.memrise.com/course/535745/duolingo-czech-english-vocabulary/

Ale pozor, já sem tam šel taky odsud a kvůli tomu a teď se zaseknu vždycky na "hodinu" tady a ještě na "hodinu" tam bo tam je k výběru taky dost dobrých kurzů. :)


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Skvělé! Kdysi jsem tam také zkoušel kurz, ale ten mě neoslovil. Přehled slovíček tam je bezva. Mě to problém řeší. Ale i tak si myslím, že by bylo dobré, kdyby ho zkopírovali sem k jednotlivým lekcím, aby byl pro všechny (valná většina uživatelů si tento odkaz nenajde).


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Já vůbec nemůžu pochopit to kňourání, že když si uděláte v novém systému cvičení, tak nevidíte pokrok. Rozdíl je přece jenom v tom, že místo ze zeleného na zlatou, vám to přeskočí z černé dvojky v zeleném rámečku na černou trojku v zeleném rámečku(Po určitém viditelném počtu cvičení) . Obrovský rozdíl je pak v tom, že vám ty korunky naskakujou pravidelně a očekávaně,namísto nějakého až už nečekaného skoku procenta umění angličtiny třeba po měsíci, při 76 procentech při neustále stejných větách po půl roce. Prostě uděláš pět cvičení a ta skupina jich má šest, je na tobě jestli si uděláš to šesté hned a získáš další pokrok (trojku za čtyřku) hned nebo zítra. A většina si nejspíš dá odměnu a udělá to hned = nová motivace a větší pokrok a již dnešní zisk korunky.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Každý má právo se vyjádřit, není nutné dělat z lidí idioty. A pravdou je, že při opakování žádný pokrok nevidíte (na rozdíl od předchozí verze), což je poněkud demotivující. Vizuálně mi jednotlivé lekce připadají zjednodušené - jen čísla a počet lekcí. Nejsou vidět jednotlivá cvičení. Mne vizuální změny posouvaly dopředu. Nejspíše byly doplněny věty, ale kde jsou? Chtěla jsem pokročit v "Umění", však neustále se opakující věty mne naprosto utahaly. Nalezla jsem jen kino, divadlo, popřípadě slovo "malba", kde je však architektura? V cizině nenavštěvuji kina a divadla, nýbrž památky. Doufala jsem, že budou přidány nějaké do praxe použitelné věty. Začala jsem (as už potřetí - vše z hlavy vyprchalo - za normalisace jsme do ciziny nesměli) s angličtinou z důvodu toho, bych se na dovolené v cizině trošku domluvila. Nu ani u "Cestování" nic moc použitelného. Zda je letadlo či kufr modro-žlutý je mi celkem jedno. Ale pořád se mi v cvičení vnucují - potvory.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Každý má právo se vyjádřit, není nutné hnedka kňučet, je daleko lepší si nejdříve prostudovat kritizovaný materiál a promyslet si to.(Tamto pokračování nechám být, přestože se přímo nabízí, že např. si to můžou ze sebe dělat sami, sorry)

Protože: Není vidět pokrok? Už jenom prostý počet maximálních procent v minulé verzi(77) a počet korunek =55 za každý stupeň celého stromu, to je při úrovni dva 2x55=110, při úrovni 5 pak 5x55=275,ukazuje, že naopak pokrok je vidět daleko lépe, tedy po daleko menších krůčcích. Možná ti to tak připadá, při prvních stupních 1+-11 to rostlo rychle, ale půlroční postup ze 75 na 77 procent, bylo opravdu zoufalství a myslím, že toho spousta lidí v tomhle momentě už nechala. Teď máš furt možnost to zlepšovat a zlepšovat až do stupně 275!

Doplněné věty, výrazy a fráze se ti pravděpodobně objeví v dalším dosaženém stupni(3-4 atd.) a jestli děláš pořád dokola ty dva okruhy o kterých píšeš, tak v malém právě zažíváš to co zažívali lidi s dokončeným zlatým stromem a s půl roku opakováním těch několika vět, aby zjistili , že jde dosáhnout maximálně úroveň 77. Půl roku pořád dokola a dokola, ty samé věty ....................

(Za komančů jsem měl profesorku, která studovala angličtinu v Moskvě....... )

Je pravda, že těch přímo pro hovor použitelných vět, je z toho velkého počtu málo, ale mně se zdá, že proti té minulé verzi, (teď sem většinou na stupni 4) se to o trochu zlepšilo. Jeden dobrý až skvělý učitel(DG): "citát"V cizím jazyku je třeba si udělat velkou skupinu univerzálních, ve všech oblastech použitelných frází a né se učit jednotlivá slovíčka nebo zvlášť fráze pro jednotlivé oblasti života. Dobrý den, poraďte mi, kde je autobusové nádráží se dá použít před divadlem, před fotbalovým stadionem, na letišti i v obchoďáku a řekne se to pořád stejně. Nebo - můžeš mi to zopakovat, já sem nerozuměl, zkus to pomaleji - taky nezáleží na tom, kde to říkáš.

Možná že děláš chybu, že meleš dokola jen ty dva okruhy a vynecháváš nebo si nedokážeš zobecnit pro svou potřebu fráze z ostatních okruhů. No, dle mého pocitu neutočím, ale vysvětluju a vy kritici barev a nových časů byste si své názory měli lépe promyslet, ale stejně se už dopředu radši omlouvám, bo sem se tě nechtěl tolik moc doknout ani minulým příspěvkem.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Hochu, kritizovaný materiál procvičuji denně, tak snad mám právo se k němu vyjádřit. O procentech jsem se vůbec nezmínila, pro mne nebyla nijak důležitá, spíše úsměvná. Je mi tedy celkem jedno, zda visí na stromě korunky či procenta. Mluvila jsem o vizuálu (vizuální dění na stromě), který mne posouval dál a motivoval. Zkrátka - jsem na obrázky, nikoliv čísla. Také jsem neřekla, že je celý systém špatný. Konec konců programátoři stále na stromě údajně pracují. Takže i pro ně je zpětná vazba důležitá.

"Nekňučím" - kňučí psi. Dva okruhy dokola "nemelu". Přestaň zde prosím lidi urážet nevymáchanými komentáři. To do diskuse opravdu nepatří. Howgh!


https://www.duolingo.com/profile/DvorakMilan

tady je největší problém, že k tak velkým a zásadním změnám není žádná smysluplná dokumentace nebo vysvětlení .Odkaz na anglickou diskuzi kde je změna popsána jako román na pokračování, že jej kvůli své velikosti odmítá přeložit i google translator také není to pravé ořechové. Duolingo získalo popularitu právě díky své jednoduchosti a silné motivační složce postupu do dalších úrovní a udržování dosažených výsledků které bylo jasné i bez jakékoli nápovědy a vysvětlování pro každého.


https://www.duolingo.com/profile/malejzrout

Jestli se nepletu, tak google přeloží jen určitý počet znaků, řešením je tedy si diskuzi překládat "na pokračování".


https://www.duolingo.com/profile/Jirka_A

nebo by moc pomohlo, kdyby si někdo v rámci výuky dal tu práci a přeložil to pro nás ;-) Našla by se nějaká hodná duše? :-)


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Dvacátádruhá úroveň angličtiny a neumíš si to přeložit sám? Chceš se naučit anglicky nebo získat celý strom zlatý a co nejvíc lingotů?

Když sem se učil jezdit na kole, tak sem chtěl pustit a několikrát sem si dal na ústa. Tady ti nehrozí nic jiného než že to přeložíš špatně. No a co, tak příště už to dáš a když vytrváš, tak za chvíli budeš číst zprávy BBC a CNN v originále a aspoň uvidíš ten velký rozdíl mezi původní zprávou a zprávou čtk.


https://www.duolingo.com/profile/Jirka_A

Třeba můj příspěvek měl jiný podtext.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

A mohl bys mi prosím tvůj tajný podtext prozradit? Maximálně z toho vymáčkneš, že si to chtěl jako motivaci pro někoho jiného, aby se snažil. Ale z toho zase vyplývá, že to má za tebe někdo udělat.

Mimochodem, kdysi tady prý byla možnost pro kurzovníky překládat články za velký počet lingotů. Což byla ta pravá výuka angličtiny po pozlacení celého stromu. Dle hesla Nepustila a celé řady dalších: rychle gramatiku a pak hodně číst a mluvit.

(Nějak to prý šlo do ..... ztracena, když ty články měly být na prodej, ale autorům za překlad platili jen "lingoty" nebo tak něco. Někdo to tady zmiňoval v diskuzích o tom proč vlastně sbírat lingoty a co pak za ně. Proč za ně třeba né, diplom s razítkem za zkoušku po ukončení kurzu.)

K diskutované věci: tahle korunková změna je dle mého jako jedna z mála změn, které jsem tady zažil, opravdu k o dost lepšímu.

Co na to říkáš teď ty, když ses nejspíš teď nad tím chvíli zamyslel nebo si to dal někým přeložit? Systém výuky se téměř nezměnil, je jen víc stupňů a víc vět k překladu=+. A to hodnocení? Jeden barevný a jeden zlatý stupeň vyměněný za pětistupňový korunkový, to je panečku motivace,když máš ze zlatého stromu najednou jen +-180 korunek a můžeš mít až 275(nebo možná ještě víc).

Úvaha : Můžeš si všimnout, že z diskuzí zmizeli největší vytrvalci např. tatka a lycos a než se znova zapojí, vyzkouší kam až to jde dotáhnout a budou se chlubit pětistovkou korunek a ostatní je budou chtít dohnat ........ Nebo se na to vykašlali ........?

Mimochodem, teď při prohlížení studijních výsledků jiných vytrvalců, jsem si všiml, že v američtině můžeš dosáhnout opravdu až 275 korunek, ale v češtině dokonce 420 ..........


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

To, kolik je vět k dispozici není dáno systémem korunek nebo procent. Jedná se pouze o způsob vyhodnocování aktivity jednotlivce. Neberu Vám Váš názor. Každému asi vyhovuje něco jiného ale je viděť že pro většinu lidí je tohle opravdu změna k horšímu. A většina se shodne i na té nepřehlednosti. Dále chybí možnost přístupu do jednotlivých částí lekce s vypsanými slovíčky. Možná to byl dobrý záměr ale pro většinu lidí to je demotivující a na to by Duolingo mělo reagovat.


https://www.duolingo.com/profile/Daniel350515

Tak ja mam 140 s rovnakymi percentami☺


https://www.duolingo.com/profile/Daniel350515

A ako tak na to pozeram, tie korunky budu suvisiet s urovnou☺


https://www.duolingo.com/profile/feronzo

niečo o novom systéme crowns , tu je to vysvetlené: https://www.duolingo.com/comment/26739837


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

Bohužel nic co by dávalo smysl.


https://www.duolingo.com/profile/AninaSedlacek

Ano souhlasím zde s ostatními já chci také zpět jak to bylo učím se ŠJ a měla jsem radost a motivaci že se již blížím k 50% a najednou tam jsou nějaké korunky??? Pardon, ale který blb tohle vylepšení vymyslel?? Většinou se zde učí dospělí lidé né děti z Mš.


https://www.duolingo.com/profile/Husky782644

I já souhlasím s ostatními. Korunkový systém není dobrý a působí demotivačně. Nemám ho rád!


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Takže když se tady učí dospělí lidi, tak všichni touží po zlatým stromě(zlatým praseti) a barvy jsou pro ně zdržující až odporné bo jsou pro děti? To je zatím to nejlepší, co sem tady četl mezi těma ostatníma perlama.


https://www.duolingo.com/profile/StanislavP311216

Rozhodně sdílím názor se všemi, kterým CROWN SYSTEM nesedl. Nevýhody jsou všude známy, výhody jsem zatím nenašel. Co můžeme dělat? Zkrátka upozorňovat vývojáře všude, kde to jen jde, konec konců dělají to pro nás a tahle aktualizace byla zkrátka chyba.


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

Na mobilu si můžete stáhnou starší verzi: https://duolingo.en.uptodown.com/android/old


https://www.duolingo.com/profile/Bobikanan

Dobrý den. Ze začátku jsem také byl kvuli tomu naštvaný, ale potěšilo mě množství nových vět v nové verzi. Původní lekce jsem už uměl "by heart", takže mě to začínalo trochu nudit. Strom jsem už v minulosti rozsvítil, udržoval plné vědomosti atd. a jestli nicneříkající procenta nebo korunky..? Přátelé, je to úplně jedno, děláte to snad kvůli sobě, nebo né? Já se snažím dodržovat pouze denní řadu a jinak dělám jen ty lekce u kterých já sám cítím, že je potřebuji procvičit. Motivaci určitě nehledám v procentech nebo korunkách...


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

Jedno to není. Ty procenta a ta možnost vidět jednotlivé části lekce byly mnohem lepší.


https://www.duolingo.com/profile/columbos

máš pravdu já chci taky procenta


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

Pokud někdo děláte Duolingo na mobilu, tak tady si můžete stáhnout předchozí verze: https://duolingo.en.uptodown.com/android/old


https://www.duolingo.com/profile/xaver154979

Nejprve se mi ta novinka nelíbila. Ale teď je mi jasné, že mě víc naučí. Takže děkuji.

Stala se mi ale taková věc: dokončil jsem úroveň 3 lidé (1 z 6), pokračoval jsem a teď mám nově 1 z 9 úrovně 3 lidé. A teď totéž u přídavných jmen. Není vidět, kolikrát budu muset tu úroveň tři "protočit".


https://www.duolingo.com/profile/IvanOchrym

Dnes se mi podařilo podruhé vylézt na strom. Při těchto statistikách: 77% (165korunek) z prvního stromu, 275 korunek z 2. stromu, úroveň 25, celkem (bez přerušení) 283dní, celkem 1196 lingotů (nevím k čemu jsou) , z prvního stromu (165korunek) na druhý za 7 týdnů (275korunek), celkem 97636XP. Jestli jsem se něco naučil - nevím, snad ano. Přemýšlím o tom, že bych zkusil jiný jazyk, snad Italštinu (prý je snadná)?


https://www.duolingo.com/profile/Jirka_A

gratulace :-) Kdybych ti mohl doporučit, zkus si kurz Češtiny z Angličtiny. Je podrobnější i složitější jak Angličtina z Češtiny. Třeba by tě posunul ještě na vyšší úroveň znalostí, případně si tam i vyzkoušíš, jak tu angličtinu zvládáš ;-)


https://www.duolingo.com/profile/IvanOchrym

Díky, podívám se na to.


https://www.duolingo.com/profile/vladimir76173

Korunek mám 257. Je to moc, nebo málo. Zatím jsem ten systém nepochopil.


https://www.duolingo.com/profile/lenura8

Dosáhla jsem maxima lekcí a nemůžu se dostat na žádné nové učení frází a sloviček jen neustále opakování už probraneho. Mám pocit že pri minulém dosažení max se mi duolingo automaticky upgrade. Musi se to teď udělat nějak jinak?


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Zatím pouze toto:

https://forum.duolingo.com/comment/29996574

V budoucnu možná bude nový AJ strom pro česky mluvící.


https://www.duolingo.com/profile/Lochnesska

já nevím, ale mně třeba vadí, že od některé doby, resp. přesně od té doby, co zmizely truhly, mi asi nepřibývají lingoty. Když dělám práci na NB, v žádném případě se netočí kolo výhry, které se občas točí, když pracuji na telefonu. OPačně ne. Dřív, když jsem dokončila denní lekce v PC, telefon to věděl. Celé je to nějak neprovázané:-(


https://www.duolingo.com/profile/Reninka9999

Mě se korunky líbí,podle mě mají lepší motivaci než ta procenta.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.