1. Fórum
 2. >
 3. Téma: Duolingo
 4. >
 5. Není možné si někde nastavit …

https://www.duolingo.com/profile/jirkau

Není možné si někde nastavit OLD verzi?

Nechci být za potížistu, ale nejde někde přepnout na původní grafiku a logiku? Vrátil jsem se k duolingu po možná více jak roce a začal jsem s cvičeními pěkně od začátku. Postupně jsem probarvoval výseče jednotlivých témat - měl jsem přehled co jsem již zopakoval - a prokousával se ke složitějším. Procenta zvolna rostla.

Včerejší večer jsem byl celkem zaskočen a když jsem poznal nové uspořádání, tak i otráven ! Mimo jiné, skládání vět myší výběrem ze sady slov mi také nesedí, raději bych psal (při psaní si musím vybavit a správně napsat každé slovo).

Duolinguju na PC. Nedalo by se nějak, někde skočit do OLD verze?

April 6, 2018

22 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/JanaG8
 • 1540

Je škoda, že místo postupného vylepšování (doplňování) produktu, který perfektne fungoval, dochází k celkové změně. Nový vzhled je nepřehledný a podle mého názoru demotivující. Výhody, o kterých píšete, bohužel nevidím. Grafika je příliš barevná a působí nepřehledně. A jak jsem zmínila, nemůžu používat funkci hodin, kterou jsem si za lingoty koupila a skoro denně využívala - bylo to zábavné. A korunky misto procent mi nedávají žádný smysl. Bohužel 2 kamarádi, které jsem už delší dobu lákala na "uživatelsky přátelské" a motivující duolingo se po seznámení s novým vzhledem stránek rozhodli začátek učení s duolingem odsunout na neurčito.
Myslím, že je velká chyba, že tvůrce změn nerozeslal souběžně a překlopením verze take návod k použití.....


https://www.duolingo.com/profile/widle

Cvičení na čas jsou prý až u dovedností s pěti korunkami.


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

Na mobil se dá stará verze stáhnout tady: https://duolingo.en.uptodown.com/android/old


https://www.duolingo.com/profile/daKanga

K některým funkcím starého systému máte přístup na nezávislém webu společnosti Duolingo.

https://www.duolingo.eu/lindakanga/progress

Kde nahradíte "lindakanga" svým uživatelským jménem duolingo.

Doufám, že mé české psaní je pochopitelné. Omlouvám se za chyby.

Také je v angličtině fórum o nejčastějších otázkách o této nové verzi Crowns.


https://www.duolingo.com/profile/daKanga

K dispozici je nové oficiální oznámení o crowns in the English-speaking forum. Zde je hrubý překlad:


Ahoj všichni!
Před několika měsíci jsme vám o tom pověděli Skill Levels (nyní označované jako "Crown Levels" nebo "Crowns") a jak nadšené je přinesli všem. Každému novému uživateli se dostalo koruny na chvíli. A jak jste si asi všimli, začali jsme migrovat starší účty do nového systému. Samozřejmě s jakoukoli změnou přichází mnoho obav a zmatků, zejména s takovou specializovanou uživatelskou základnou. Díky této poslední expanzi korunového systému jsme získali spoustu zpětných vazeb a dotazů od vás! Nejen, že se chceme zabývat hlavními obavami v tomto fóru, ale také chceme poslat e-mailem všem, kteří se pohybují na koruny, abychom se ujistili, že oslovíme všechny studenty. Takže zde je sbírka otázek a obav a naše pokusy o jejich řešení. Pokud jsme vám vynechali, dejte nám vědět v komentářích!


Koruny Často kladené otázky

Co jsou koruny?

Koruny jsou novou vlastností, kterou věříme, že nám umožňuje lépe učit. Každá z vašich dovedností má "úroveň koruny". Pokud se snažíte dosáhnout úrovně v dovednosti, získáte korunu a v důsledku toho získáte těžší typy úkolů. Můžete se rozhodnout pro pokročilejší obsah v dovednostech a dovednostech, které dovedou korunu, nebo pokračovat v další dovednosti, abyste se naučili nový obsah. Jedná se o kompletní redesign dovednostního kurzu, který řeší jeden z největších problémů společnosti Duolingo: zbývající zábavné pro příležitostné žáky a současně nabízí pokročilý obsah pro vážné studenty. Příležitostní studenti mohou dokončit celý kurz relativně snadno, zatímco pokročilejší žáci mohou získat mnohem podrobnější znalosti tím, že pracují na své úrovni a vydělávají více korun.

Můžete si představit koruny jako přidání nového rozměru kurzu. Namísto toho, že se kurzy pohybují směrem dolů, nyní můžete také studovat větší obsah do každé dovednosti. To nám umožňuje poskytnout náročnější cvičení (například poslech a psaní ve vašem učebním jazyce), když jste připraveni - a to jen v případě, že chcete. Doporučujeme vám, abyste si prohlédli original post introducing Crowns for more details.

Ztratil jsem celý můj pokrok!

Nebojte se, opravdu jste to neudělali. Může být překvapivé nalézt dovednosti, které byly jednou zlaté, jsou opět barevné, ale všechny lekce, které byly "dokončeny" dříve, jsou stále dokončeny. Stále ještě sledujeme svou sílu pro každé slovo stejně jako jsme dělali. Pokračovali jsme o krok dále a skutečně jsme použili, kolikrát jste viděli slova v dovednosti a kolikrát jste dostali tato slova správně, abyste zjistili, zda vás umístí na úroveň 1, 2 nebo 3. Vzhledem k tomu, jdeme nahoru, necítili jsme nijak pohodlně umístit někoho na úrovni 4 nebo 5, protože starý systém nedal dostatečně náročné cvičení k umístění na tyto úrovně. Samozřejmě, pokud dobře znáte jazyk velmi dobře, nemusí to být správná úroveň. Ale je to ještě náročnější než to, co bylo předtím nabízeno.

Bude můj pokrok v průběhu času kazit?

Neexistují žádné plány na to, aby pokrok ve vývoji dovedností v průběhu času. Jakmile získáte korunu, můžete ji udržet! To skutečně snížilo spoustu zmatek od studentů, kteří cítili, že přišli o pokroky, když se jejich schopnosti rozpadly. Chceme, aby naši uživatelé mohli vidět, jak se jejich znalosti rozvíjejí v průběhu času s každou lekcí, kterou dělají.

A co rozložení opakování? Jak mohu vědět, co cvičit dál?

To je něco, na čem aktivně pracujeme. Existuje mnoho možností s tímto novým systémem a ačkoli někteří studenti tuto volbu rádi, jiní dávají přednost doporučení, co dělat. Získáváme spoustu údajů o současném využívání, abychom se pokusili vytvořit inteligentní systém, který navrhne správné další kroky pro každého žáka. Bude to trvat nějaký čas, ale je to pro nás opravdu důležité. Mezitím je zde tréninkové tlačítko vždy, které vezme v úvahu vaše nejslabší slova při výběru toho, co byste měli praktikovat. Naše komunita také sdílela skvělé návrhy na to, co pro ně funguje. Osobně se naučím nový obsah, dokud se necítím ohromen, pak se vrátím a zvyším dovednosti, abych se cvičil a získal více věcí.

Spouští tlačítko "cvičení"?

Praxe funguje přesně tak, jako tomu bylo předtím, ale již nemá vizuální efekt na váš kurz. To znamená, že zatímco praxe pomáhá posoudit a posílit slova, která ji potřebují, nezvyšuje úroveň dovedností nebo nezakrývá nový obsah. Tak tomu bylo i před korunami. Chceme to v budoucnu nahradit něčím více uspokojujícím.

Budeme mít možnost používat starý systém?

Chtěli bychom být velmi transparentní: Koruny půjdou všem. Tato změna je nezbytná ke zlepšení způsobu, jakým učíme a přidáváme obtížnější obsah těm, kteří to chtějí. Zisky, které jsme viděli, jsou neuvěřitelné. Chápeme, že někteří z vás budou zpočátku chybět nebo upřednostňovat starý systém, ale my jsme optimističtí, že se budete přizpůsobovat i tomuto systému. Starý systém měl několik let vylepšení a iterací. Proto jsme tak nadšeni, že tento nový systém je ještě lepší. Představte si, co dokážeme z tohoto nového výchozího bodu!

Kdo teď má korunu? Kdy je dostanu?

Asi polovina všech uživatelů je na korunách. Noví uživatelé je mají na chvíli a my jsme dali asi 10% starších účtů možnost přepnout do korun. Někteří uživatelé byli také přepnutí automaticky a metrika vypadá skvěle i pro tento test A / B. Každé příští pár týdnů rozdáme koruny všem.

Mohu testovat z úrovní? Trvalo opravdu dlouho, než jste se dostali na úroveň 5.

V současné době není, ale nemusíte se dostat na úroveň 5 hned! Ve skutečnosti vám doporučujeme, abyste se dostali na úroveň 5, a to vše v jednom směru. Úroveň 5 je zde, aby ukázala, že jste cvičil slova v této dovednosti v tunách a pravděpodobně ji nepotřebujete dále praktikovat na nějakou dobu. Je to zcela volitelné. Určitě si myslím, že můžeme udělat lepší práci, abychom vás povzbudili, abyste nezažili jednu dovednost, protože to může být opravdu opakované. A samozřejmě máme vinu za to, že vás motivujeme k lásce a snažení o zlaté dovednosti! Uvažujeme o možnostech pro uživatele, aby dokázali své stávající znalosti o dovednostech, aby mohli být od začátku umístěny ve správné obtížnosti. Také chceme, aby bylo uspokojivější dokončit každou úroveň (a ne nutně dostat celou cestu do úrovně 5).

Chybí mi schopnost procvičovat individuální dovednosti.

Neodstranili jsme zručnost; změnili jsme to! S korunami jsme se obrátili na více lekcí. Se starým systémem byste jednou dovedli dokončit dovednost, poté cvičit, jakkoli jste chtěli. S korunami dokončíte dovednosti ještě jednou, abyste mohli postupovat, ale pak jste schopni postupovat s rostoucími obtížemi a dosáhnout konkrétního pokroku a kreditů pokaždé.

Chybí mi možnost vidět slova v každé lekci.

Můžeme se domnívat, že se nám to vrátí v nějaké podobě, ale právě teď si myslíme, že investování do lepších způsobů, jak vidět a cvičit slova, má větší smysl.

Chybí mi fluence skóre.

Navzdory našemu úsilí nebylo skóre plynulosti tak přesné, jak jsme chtěli. Způsobilo mnoho zmatek, zvláště pro studenty, kteří nerozuměli, proč nikdy nedosáhli 100%. Můžeme ji později navštívit, ale prozatím to způsobovalo více škody než dobro.

Nemůžu si vybrat, jakou lekci už chci dělat.

Chceme dát správnou rovnováhu výběru a poradenství, a stále to upravujeme. Dosud jsme neslyšeli stížnosti, že obsah je příliš obtížný; zpětná vazba byla, že potíže jsou bez námahy a přirozené nebo že je příliš snadné. Proto se nám v tuto chvíli netrápíme, že dovednosti se pro studenty příliš rychle urychlují.

Můj samozřejmě vše vypadá stejně. Chybí mi zlaté dovednosti.

To je také jedna z našich největších kritiků korun. Snažíme se zjistit způsob, jak zobrazovat koruny lépe, aby lidé mohli být spokojeni s každou úrovní, nikoliv pouze s úrovní 5. Existuje mnoho nápadů, jak to udělat, ale není snadné vytvořit 5stupňový systém které nesouvisí se všemi existujícími barvami a nedělá věci příliš složité. Aktivně pracujeme na tom!

Říkal jste, že koruny se v testování A / B skutečně dobře dařily. Co přesně to udělalo?

Viděli jsme přínosy: studenti, kteří tuto aplikaci používali více, zůstali na Duolingu déle, dokončili další hodiny, psali svůj jazyk pro výuku více a dělali tvrdší cvičení. Pracujeme na blogovém příspěvku, abyste s vámi sdíleli některé z těchto poznatků, takže si poslouchejte aktualizace!


Děkuji všem za to, že jste taková vášnivá komunita. Jsme rádi, že vidíme jak pozitivní, tak negativní zpětnou vazbu, protože ukazuje, jak moc se o tuto zkušenost věnuje Duolingo. Pokračujte ve vzájemném pomáhání se navzájem učit a růst a my se budeme snažit co nejlépe dosáhnout nejlepšího možného jazykového vzdělávání. Šťastné učení!


https://www.duolingo.com/profile/daKanga

Prosím, jestli někdo může opravit tento špatně napsaný český překlad výše, ocenil bych to.


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

Já být zcela rozhořčen za ta blabol at uz ve vyznam nebo ve češtin! :-D


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Pokud Duolingo stále pracuje na novém systému zobrazování stromu, měla bych několik návrhů:

 1. SJEDNOTIT BARVY LEKCÍ (kupříkladu na zelenou - je uklidňující - či modrou - barva naděje). Barevnost lekcí je zbytečná a na novém stromě matoucí.

 2. VRÁTIT ZPĚT DO LEKCÍ OKNA S JEDNOTLIVÝMI MALÝMI OKNY a slovíčky. Po klepnutí na lekci se otevře velké okno, kde budou malá okna s cvičeními a slovíčky (jako dříve). Po zdolání (ukončení) cvičení toto se odškrtne a zároveň se zabarví prstenec u lekcí žlutou (jako nyní v nové verzi). Po zdolání jedné úrovně - kupříkladu s šesti cvičeními, se poté zbarví celý a posune se úroveň (jako nyní). K jednotlivým cvičením bude možné se vrátit.

 3. OPAKOVÁNÍ.

a/ Mohl by se kolem lekcí vytvořit ještě jeden prstenec, jenž by podle barvy ukazoval, zda je nutné si lekci procvičit v opakování (dříve jsme to poznali dle odzlacené lekce). Kupříkladu by se zbarvil červeně = nutno zopakovat. Po zopakování by se opět vrátil na původní barvu - kp. bílou. Mohl by se odbarvovat postupně, podle toho, kolik cvičení jsme zopakovali.

b/ Nebo se zabarví červeně kolečko lekce. Tak učící se poznají, že je nutné ji zopakovat a hlavně by viděli, kterou lekci opakují.

NYNÍ SE PŘI OPAKOVÁNÍ VIZUÁLNĚ NEDĚJE NIC, COŽ JE DEMOTIVUJÍCÍ.


https://www.duolingo.com/profile/jirkau

Díky. To je super přehled !!!


https://www.duolingo.com/profile/jirkau

Tak v tuto chvíli (25.5.2018) funguje ještě toto: https://www.duome.eu/jirkau/progress


https://www.duolingo.com/profile/widle

Návrat ke staré verzi nelze, Duolingo oznámilo, že tuhle funkci postupně zapne všem uživatelům, což už se zřejmě stalo. Nebo pokud ne, tak to ty zbývající čeká velmi brzy.

Jak už tady někdo poznamenal, skládání slov myší není nutné, dole se zobrazuje tlačítko, kterým se dá přepnout na klávesnici.

Mám tu novou verzi teprv čerstvě, ale myslím si, že je na dobré cestě, jen bude chtít trochu doladit. Aktuálně je dost nepřehledná, ale nabízí víc možností (zvyšit si v dovednostech obtížnost a tím získat víc úloh na překlad do cílového jazyka je rozhodně ku prospěchu věci). Snad na tom ještě zapracují.


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

Kdo je na mobilu, může si stáhnout starou verzi tady: https://duolingo.en.uptodown.com/android/old

přidávám se k těm co tato nová verze naštavala. Tohle beru jako veeeeeliký krok mimo správnou cestu.


https://www.duolingo.com/profile/JanaG8
 • 1540

Taky bych uvítala možnost vrátit se k původní grafice (alespoň k té, co fungovala do včerejška. Změna grafiky a nový system učení mi vzaly chuť pokračovat:-( Mj. zmizelo tlačítko na zapnutí hodin.


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

Na mobilu se dá stáhnout stará verze tady: https://duolingo.en.uptodown.com/android/old


https://www.duolingo.com/profile/danami48

Nový systém se mi také nelíbí. V jednotlivých lekcích si nemůžu vybrat, který oddíl slovíček si chci zopakovat. Skládání vět myší mi také nevyhovuje, je to pomalé a celkem mi to nic nedává. Uvítala bych víc pouze poslechových vět, což mě nutí jak poslouchat, tak i anglicky napsat a přeložit si to.


https://www.duolingo.com/profile/feronzo

pokiaľ ide o to skladanie viet myšou ,tak stačí ťuknut na USE KEYBOARD a budeš písať tak ako doteraz


https://www.duolingo.com/profile/katka_karli

Já bych byla také mnohem raději, kdyby byla starší verze. V této verzi korunek se vůbec nevyznám, nenašla jsem moc dobrý popis. Předchozí verze mě motivovala a nutila učit se každý den. Prosila bych o návrat k staré verzi.


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

Na mobilu se dá stáhnout stará verze tady: https://duolingo.en.uptodown.com/android/old


https://www.duolingo.com/profile/JanaG8
 • 1540

Pokud nové Duolingo změnilo podmínky, myslím, že by se to mělo týkat jen nových uživatelů - zájemců o koupi této funkce. Tomu, kdo si tuto funkci koupil již před změnou, by neměli bránit ji používat.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Duolingo je zdarma, pokud je mi známo. Nic jsem neplatila.


https://www.duolingo.com/profile/JanaG8
 • 1540

V Duolingu se nakupuje za lingoty:-)

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.