1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Kelime Pratiği Yaparken Yemek…

https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

Kelime Pratiği Yaparken Yemek Bağışına Katkıda Bulunmuş Olun!

http://www.freerice.com sitesinde kelime pratiği yaparken, soru başına Dünya Gıda Programı tarafından yoksullara iletilmek üzere 10 pirinç tanesi bağışlamış oluyorsunuz. Az görünse de toplamda oldukça faydalı.

Kayıt olmak için email adresinizle ya da facebook üzerinden hızlıca bağlanabilirsiniz.

İsterseniz Duolingo grubuna katılıp Duolingo üzerinden toplanan toplama katkıda bulunabilirsiniz.

Eğer tarayıcınızda adblock gibi reklam engelleyen eklentiler varsa bu site için kaldırmanız gerekli zira yardımlar reklam verenler aracılığıyla yapılıyor.

(Duolingo İngilizcedeki Orijinal mesaj: https://www.duolingo.com/comment/1677404)

April 21, 2014

6 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/sulesevde

Ay gerçekten çok harika yeni gördüm hemen bende kayıt olucam.Önerileriniz için çok teşekkür ederim.Bence çok güzel bir program.Herkes katılmalı bence :):):):):):):):)


https://www.duolingo.com/profile/jimlonesna

Ben de webmaster olduğum için sisteme güvence verebilirim.

Reklam verenler tıklama başına örnek olarak 0.50 € verebiliyor, ya da her görüntüleme için 0.10 € diyelim, bu reklam verene göre değişir fakat genelde tercih edilen tık başına geri ödemedir. Siz burada kelime öğrenirken sağda/solda çıkan reklamlara tıkladığınızda genelde biz webmasterlar kazanırız, çok düşük ücret olsa da sitelerimizin hitleri oldukça çoğaldığında artık gelirler aylık belli bir miktara ulaşıyor.

Burada da o gelirleri kendilerine almak yerine yardım için kullanacaklarını belirtmişler, tahminime göre proje gayet tutarlı olduğundan gelecek vaadedecektir.. Yani hiçbir şey kaybetmeden, hatta kazanarak yardımda bulunabileceğiniz bir sistem var ve kesinlikle kayıt olun. İnterneti ve teknolojiyi seviyoruz, çünkü basit; un ve fırınınız olup sizin ekmek yapmayı bilmenize gerek duymayan bir sistem gibi düşünün. İşte internet böyle birşey. Biz webmasterlar ve diğer kodcular çalışıp sistemi inşa ediyoruz ve sizler o sisteme can veriyorsunuz. :)


https://www.duolingo.com/profile/confusedman

pirinç tane sayısına takılan arkadaşlar, daha fazla kelime pratiği yaparak sorun olarak gördüğü bu gereksiz ayrıntıyı aşabilirler.


https://www.duolingo.com/profile/sincann

bence gerçek değildir.


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

tamamen gerçek. bu dünya gıda programının resmi anasayfası, orada da link verilmiş: http://www.wfp.org/get-involved (aşağıya inerseniz "Play Freerice") ibaresini görürsünüz. Sonuçta oyun oynarken etrafta çıkan reklamları gördüğünüz için, reklamlardan gelen paralar bağış olarak iletiliyor.

Hatta dil öğrenmekten ve oyundan tamamen bağımsız bir de şu var, günde sadece bir kere tıklayarak bir kişinin yemeğini sağlamış oluyorsunuz: http://thehungersite.greatergood.com/clickToGive/ths/home (click here-it's free yazan yere tıklamalısınız)


https://www.duolingo.com/profile/ahmetsenyigit

Gerçekten çok başarılı

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.