https://www.duolingo.com/abdullahonem

Biri Yeni Tasarım mı Dedi?

Muhteşem demek isterdim ama muhteşem derecede kötü olmuş bu yeni tasarım. Daha önce istediğin bölümün istediğin dersine istediğin kadar çalışabilirken şimdi önüne ne sunuluyorsa ona çalışmak zorunda kalmışsın. Örneğin eksik gördüğüm Zarflar bölümünde 5. derse yoğunluk vermek isterken şimdi sadece zarflara girip bana Duolingo tarafından ne sunulursa ona çalışmak zorunda kalıyorum. Ayrıca daha önce yeni bir bölüme başlarken bölümün içerisindeki derslerin her birini teker teker sindire sindire çalışırken burada daha birini kavramadan öğrenmeden başka bir bölümü çalışmak zorunda bırakılmış oluyoruz. Bir diğer konu ise bölüm sonlarında sadece o bölümü kapsayan alıştırmalar bu yeni sistemde nasıl olacak onu merak ediyorum. Eski tasarım ile yeni tasarımı Duolingoyu daha önce kullanmamış birisine; bu tasarımlardan hangisi eski hangisi yeni diye soracak olsak, eski tasarımın şimdiki tasarımın geliştirilmiş hali olduğunu söyler. Duolingonun Duolingo benzeri diğer uygulamalardan farkı bence tasarımıydı. Şimdi Duolingonun da diğer uygulamalardan farkı kalmamış bence. Bu yeni tasarımı kim hazırlamışsa ellerine sağlık tebrik ediyorum. Bi uygulamadan ancak bu kadar soğutulabilir insan. Bir de acaba Duolingoyu eski tasarımı ile kullanabileceğimiz bir link veya bir çözüm var mı?

10 ay önce

14 Yorum


https://www.duolingo.com/SteffiBookworm
Mod
 • 25
 • 21
 • 17
 • 17
 • 12
 • 405

İlerlemeniz kaybolmadı, şimdi sadece farklı görünüyor. Yeni düzen ile becerileri tekrarlamak için ödüllendirilirsiniz. Bu değişiklikten önce durum böyle değildi. Ve her tekrarda dersler daha zorlaşır. Ancak bir sonraki beceriye başlayabilmek için beceri seviyesinde 5. seviyeye ulaşmak gerekli değildir. Seviye 1'den sonra devam edebilirsiniz.

https://www.duolingo.eu/abdullahne9/progress

10 ay önce

https://www.duolingo.com/abdullahonem

Evet ilerlemem kaybolmadı. Anladığım kadarıyla bölümdeki dersleri tekrar yaptıkça 5. seviyeye de ulaşınca dersler aktif olacak (yada yanlış anladım bilmiyorum). Zaten bende o konuda bir şikayette bulunmadım. Vermiş olduğunuz linke tıkladım ve oradan farklı bir şekilde eski sürümdeki gibi dersleri gömrüntüleyebiliyorum (sanırım artık duolingoyu bu link üzerinden kullanacam. ha bide ana ekrandan bu alana girebileceğim bi yer var mı?) . Burada da sıkıntı yok. Benim anlatmak istediğim uygulama üzerinden örneğin Temeller1 bölümüne girip mevcut 1/3 2/3 3/3 ve Pratik Yap alanlarını görmek. Aynı vermiş olduğunuz linkte olduğu gibi yada eski sürümde olduğu gibi. OrhanbyStar ında söylediği gibi şuanki yeni sürümde bölümlerdeki kelimeleri bile göremiyoruz. İsteyen 3 tane taç yapsın bölümü isteyen 5 tane ama en azından eskisi gibi bölümlerin içine girip dersleri ve kelimeleri görmemiz daha iyi olur diye düşünüyorum. Bölümlerin içerisindeki Pratik Yap alanınında aktik olması lazım diye düşünüyorum. Daha öncede söylediğim gibi Duolingoyu benzer uygulamardan ayıran ve başarılı kılan en önemli özelliği bence eski tasarımındaki farklılığıydı. Tekrar etmek gerekirse 2 tane 3 tane 5 tane tac olması tamam ama bölümlerin içeriğini görüntüleyememek duolingo adına hata

10 ay önce

https://www.duolingo.com/abdullahonem

vermiş olduğunuz linkte duolingoyu eski haliyle görebiliyorum. Ama şöyle bir problem oluyor. Yerler bölümü 9 dersten oluşuyor. Ben 1.dersi yaptıktan sonra tekrar amaçlı 1. dersi yapmak istiyorum, 1. dersin üzerinde tekrar tuşuna bastığım zaman otomatik olarak 2. derse geçiyo. Bence bu çok büyük bir problem. Ben daha 1. dersi öğrenmeden kavramadan 2.dersi yapmak istemiyorum. Acaba bu problem ne zaman çözüme kavuşacak.

10 ay önce

https://www.duolingo.com/abdullahonem

Vermiş olduğunuz link artık eskisi gibi çalışmıyor. Gittikçe kötüleşen bir program. Acaba bu sorunların çözümü için bir çalışma yapılıyor mu?

9 ay önce

https://www.duolingo.com/SteffiBookworm
Mod
 • 25
 • 21
 • 17
 • 17
 • 12
 • 405

Yeni link var: https://www.duome.eu/abdullahne9/progress

Duome.eu bir Duolingo hayranı tarafından yapılır.
Tüm bilgileri görüntülemek için genel kullanıcı verilerini kullanır: https://www.duolingo.com/users/abdullahne9

Duolingo.com'un taçları vardır, duome.eu eski düzeni göstermeye çalışır.

Duolingo ve hayran temas halindeydi ve bazı yasal sorunlara açıklık getirdi. Bu nedenle linkı değiştirildi, ancak site hala var.

Moderatörler ve katkıdalar gönüllüler, Duolingo personel değil. Onların planlarını bilmiyoruz.

Ben sadece on beş aydır Türkçe öğrenmeye çalışılıyorum.
Daha az hata yapmak için tüm bölümde beş taşa ihtiyacım var. ;-)

9 ay önce

https://www.duolingo.com/OrhanbyStar

Katılıyorum. Duolingo ayağına sıkmış demek isterdim ama bu direk kendi kafasına sıkmak olmuş. Muhteşem bir uygulama yeni bir güncelleme ile ancak bu kadar kötü yapılabilirdi. Hangi seviyede olduğun bile artık belli değil. Taç neyin nesidir arkadaş. Seviyelerin içlerindeki kelimelere bile bakamıyoruz. Bölümlerde ki zamanla kaybolan becerilerin ğüçlendirme işlemi bile gitmiş.

10 ay önce

https://www.duolingo.com/Kadir804568

son güncellemeden sonra duloingoyu kullanmak ölüm oldu, artık siteye bile girmiyorum seviye atlamak için çok uğraştırıyor. olmadı dulingo üzdün!

9 ay önce

https://www.duolingo.com/abdullahonem

Tek şikayet eden benim sanıyordum

9 ay önce

https://www.duolingo.com/OrhanbyStar

Eski tasarıma geri dönme işlemini ben denedim ama olmadı. Şöyle Uygulamayı tel den kaldırıyoruz. APKmirror diye bir site var orda uygulamanın bütün sürümleri mevcut. 6 ay önceki bir Apk yi indirip kurdum yalnız açıldığında herhangi bir değişiklik olmadı malasef.

10 ay önce

https://www.duolingo.com/101a1b0c
 • 23
 • 16
 • 19

Uygulama sitenin mobil versiyon linkini iceriyor olabilir. Bir nevi tarayici gorevi goruyordur. Degisiklik olmamasinin nedeni bu olabilir.

10 ay önce

https://www.duolingo.com/OrhanbyStar

Yazılımsal bir engel yani. Normalde diğer uygulama apk leri için bu çözüm işe yarıyor. Bir çözüm yolu varmıdır acaba?

10 ay önce

https://www.duolingo.com/101a1b0c
 • 23
 • 16
 • 19

Evet, Muhtemelen Duolingo'yu telefon icin bastan yazmak yerine mobil website uzerinden calistiriyor olmalilar. Eski sistemi kullanmanin cozum yolu yok ama, yapilan onerilerden begendiklerine begeni butonu-lingot ile destek olmak ve varsa onerilerini dile getirmek, yapilacak en iyi sey olur. Tasarim iyi ama geri donuslere goz attim, eger fazla istenen begenilen oneriyi uygularlarsa yeni sistem eskisine gore cok daha iyi olur. Demek istedigim, eski sistemde olan guzelliklerin yeni sistemle kaldirilmasi yerine yeni sistem icinde ara gecis yapilmasi. Mesela dil agacinin yeni tasarimini cok begendim. Ama ders icinde bolum secememe ve henuz rastlamadigim hatirlatma gibi seylerin olmamasi hic iyi degil.

10 ay önce

https://www.duolingo.com/OrhanbyStar

Geri dönüşlere göz attım derken geliştiricimisin? Yani burda tartışma bölümünde başkalarının yazmış olduğu, katıldığım fikirlere ve çözümlere puan - lingot verirsem dikkate alacaklardır diyorsun.

10 ay önce

https://www.duolingo.com/101a1b0c
 • 23
 • 16
 • 19

Gelistirici degilim. Forumda yazilanlara goz attim demek istedim. Evet dikkate alirlar da bende ek olarak onlara buradan dikkate almalarini tavsiye ediyorum.

10 ay önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.