https://www.duolingo.com/janekneo

Co do zmian w duo to znalazłem taki tekst po jego przeczytaniu czuje się mądrzejszy...

orginalny tekst: https://www.duolingo.com/comment/26739837 (na polski przetłumaczone przez google tłumacz) autor: https://www.duolingo.com/karint (karint) Cześć wszystkim!

Kilka miesięcy temu powiedzieliśmy ci o Poziomach Umiejętności (obecnie określanych jako "Poziomy Korony" lub "Korony") i jak bardzo byliśmy podekscytowani, że wszyscy je udostępnimy. Każdy nowy użytkownik ma już od pewnego czasu Korony. Jak zapewne zauważyliście, rozpoczęliśmy przenoszenie uczniów ze starszymi kontami również do nowego systemu.

Oczywiście przy każdej zmianie pojawia się wiele niepokoju i zamieszania, zwłaszcza w przypadku tak oddanej bazy użytkowników. Dzięki temu ostatniemu niewielkiemu wdrożeniu byliśmy w stanie zebrać wiele opinii i pytań od Ciebie! Chcemy nie tylko odnieść się do głównych postów na tym stanowisku, ale planujemy również wysłać e-mail do wszystkich, którzy zmieniają się w Korony, aby upewnić się, że dotrzemy do wszystkich naszych uczniów.

Oto kilka pytań i wątpliwości, a także nasze próby ich rozwiązania. Jeśli przegapiliśmy twoją, daj nam znać w komentarzach!

Korony FAQ Czym są korony? Korony to nowa funkcja, która naszym zdaniem pozwala nam lepiej uczyć. Każda umiejętność, którą wykonujesz, ma przypisany "poziom korony". Kiedy zdobywasz umiejętność, zdobywasz koronę, a rodzaje ćwiczeń, które widzisz, będą coraz trudniejsze. Możesz wybrać głębiej w umiejętności i wyrównać je lub kontynuować nowe umiejętności, aby nauczyć się nowych treści.

Jest to całkowite przeprojektowanie drzewa umiejętności, które rozwiązuje jedno z największych wyzwań Duolingo: pozostanie zabawą dla zwykłych uczniów, a jednocześnie oferuje zaawansowane treści dla poważnych uczniów. Dorywczo uczniowie mogą dość łatwo przejść przez całe drzewo, podczas gdy bardziej zaawansowani uczący się mogą uzyskać znacznie więcej głębi dzięki wyrównaniu swoich umiejętności i zdobyciu Koron.

Możesz myśleć o Koronach jako o dodawaniu do drzewa nowego wymiaru. Zamiast po prostu przesuwać się w dół drzewa, możesz teraz wejść głębiej w każdą umiejętność. Dzięki temu możemy dać ci bardziej wymagające ćwiczenia (takie jak słuchanie i pisanie w twoim języku do nauki), kiedy będziesz na to gotowy - i tylko jeśli tego chcesz.

Zachęcamy do obejrzenia oryginalnego postu wprowadzającego korony po więcej szczegółów.

Straciłem wszystkie moje postępy! Nie martw się, naprawdę nie. Może być zaskakujące, że umiejętności, które niegdyś były złotem, są teraz znowu kolorowe, ale wszystkie twoje lekcje, które zostały "ukończone" wcześniej, są nadal ukończone. Wciąż śledzimy Twoją siłę każdego słowa, tak jak kiedyś.

Poszliśmy o krok dalej i faktycznie wykorzystaliśmy ile razy widzieliście słowa w umiejętności i ile razy otrzymaliście te słowa, aby ustalić, czy postawić was na Poziomie 1, 2, czy 3. Ponieważ poziomy stają się trudniejsze, idź w górę, nie czuliśmy się dobrze, umieszczając kogoś na poziomie 4 lub 5, ponieważ stary system nie dawał wystarczająco intensywnych ćwiczeń, aby umieścić go na tych poziomach. Oczywiście, jeśli znasz już bardzo dobrze język, może to nie być właściwy poziom. Ale wciąż jest trudniejsze niż to, co było oferowane wcześniej.

Czy mój postęp z czasem się zmniejszy? Nie ma planów, aby z czasem zepsuć postęp umiejętności. Gdy zdobędziesz koronę, dotrzymasz jej! To faktycznie zmniejszyło wiele zamieszania wśród uczniów, którzy czuli, że stracili postęp, gdy ich umiejętności uległy zepsuciu. Chcemy, aby nasi użytkownicy mogli zobaczyć swoją wiedzę rosnącą w czasie z każdą lekcją, którą robią.

A co z powtarzającymi się powtórzeniami? Skąd mam wiedzieć, co dalej ćwiczyć? To jest coś, nad czym aktywnie pracujemy. W tym nowym systemie istnieje wiele możliwości wyboru i chociaż niektórzy uczniowie lubią ten wybór, inni wolą zalecenia, co robić. Zbieramy wiele danych na temat bieżącego użycia, aby spróbować stworzyć inteligentny system sugerujący kolejne kroki dla każdego ucznia. Zajmie to trochę czasu, ale jest to dla nas bardzo ważne.

W międzyczasie zawsze znajduje się przycisk praktyki, który bierze pod uwagę najsłabsze słowa przy wyborze tego, co powinieneś ćwiczyć. Nasza społeczność również podzielała świetne sugestie dotyczące tego, co działa dla nich. Osobiście uczę się nowych treści, dopóki nie czuję się przytłoczony, a następnie wracam i doskonalę umiejętności, aby ćwiczyć i czuć się komfortowo. Czy przycisk "ćwicz" coś robi? Ćwiczenie działa dokładnie tak jak wcześniej, ale nie ma już efektu wizualnego na twoim drzewie. Oznacza to, że podczas gdy ćwiczenia pomagają w analizowaniu i wzmacnianiu słów, które go potrzebują, nie zwiększają one poziomu umiejętności ani nie odblokowują nowych treści. Tak było również w przypadku Koron.

Chcemy zastąpić to czymś bardziej satysfakcjonującym w przyszłości.

Czy będziemy mieli możliwość korzystania ze starego systemu? Chcemy być tutaj super przejrzyste: korony będą dla wszystkich. Ta zmiana jest konieczna, aby poprawić sposób, w jaki uczymy i dodawać trudniejsze treści dla tych, którzy tego chcą. Zyski, które widzieliśmy, są niesamowite. Rozumiemy, że niektórzy z was przegapią lub wolą stary system na początku, ale jesteśmy optymistami, dostosujecie się również do tego systemu :)

Stary system miał kilka lat ulepszeń i iteracji. Dlatego tak się cieszymy, że ten nowy system działa jeszcze lepiej. Wyobraź sobie wszystko, co możemy osiągnąć z tego nowego punktu wyjścia!

Kto ma teraz Korony? Kiedy je dostanę? Około połowa wszystkich użytkowników jest na koronach. Nowi użytkownicy mieli je przez jakiś czas, a my daliśmy około 10% starszych kont, które można przełączyć na Korony. Niektórzy użytkownicy również przełączali się automatycznie, a dane również świetnie sprawdzają się w przypadku tego testu A / B.

W ciągu następnych kilku tygodni udostępnimy korony wszystkim.

Czy mogę przetestować poziomy? Dojście do poziomu 5 zajmuje naprawdę dużo czasu. Obecnie nie, ale nie musisz już nigdy wchodzić na poziom 5! W rzeczywistości zalecamy, aby nie dostać się do poziomu 5 za jednym razem. Poziom 5 jest po to, aby pokazać, że ćwiczyłeś słowa w tej umiejętności tonę i prawdopodobnie nie potrzebujesz dalszej praktyki na nim przez dłuższy czas. Jest całkowicie opcjonalny. Zdecydowanie uważamy, że możemy zrobić lepszą robotę, zachęcając cię, by nie objadać się jedną umiejętnością, ponieważ może to być naprawdę powtarzalne. I oczywiście bierzemy winę za motywowanie cię do miłości i dążenia do złota!

Rozważamy opcje dla użytkowników, aby udowodnić swoją obecną wiedzę na temat umiejętności, aby od samego początku można było postawić na właściwym poziomie trudności. Chcemy również, aby ukończyć każdy poziom (niekoniecznie aż do poziomu 5).

Tęsknię za możliwością ćwiczenia indywidualnych umiejętności. Nie usunęliśmy praktyki umiejętności; przemianowaliśmy to! Dzięki Koronom zmieniliśmy praktykę umiejętności na więcej lekcji. W starym systemie możesz ukończyć umiejętność, a potem ćwiczyć jakkolwiek byś chciał. W przypadku Koron, nadal możesz ukończyć tę umiejętność, aby móc awansować, ale możesz ćwiczyć z rosnącymi trudnościami i uzyskać za każdym razem konkretne postępy i zasługi.

Tęsknię za możliwością zobaczenia słów w każdej lekcji. Możemy rozważyć przywrócenie go w jakiejś formie, ale teraz uważamy, że inwestowanie w lepsze sposoby postrzegania i ćwiczenia słów ma więcej sensu.

Tęsknię za moim wynikiem płynności. Pomimo naszych starań wynik fluencji nie był tak dokładny, jak chcieliśmy. Spowodowało to wiele zamieszania, szczególnie dla uczniów, którzy nie rozumieli, dlaczego nigdy nie osiągnęli 100%. Możemy to powtórzyć później, ale na razie spowodowało więcej szkód niż pożytku.

Nie mogę wybrać tej lekcji, którą chcę robić. Chcemy zapewnić odpowiednią równowagę między wyborem a wskazówkami, a my wciąż to poprawiamy. Do tej pory nie słyszeliśmy skarg, że treść jest zbyt trudna; opinie były takie, że trudność jest prosta i naturalna lub że jest zbyt łatwa. Dlatego też nie jesteśmy zainteresowani tym, że umiejętności są zbyt szybkie dla uczniów.

Moje drzewo wygląda teraz tak samo. Tęsknię za złotymi umiejętnościami. Jest to jedna z naszych największych krytyków Koron. Próbujemy znaleźć sposoby, by lepiej pokazywać korony, aby ludzie byli zadowoleni z trafienia na każdym poziomie, nie tylko na poziomie 5. Istnieje wiele pomysłów, jak to zrobić, ale nie jest łatwo stworzyć pięciopoziomowy system to nie koliduje ze wszystkimi istniejącymi kolorami i nie czyni zbyt skomplikowanych. Aktywnie nad tym pracujemy!

Powiedziałeś, że korony naprawdę dobrze radzą sobie w testach A / B. Co dokładnie zrobił? Widzieliśmy zyski we wszystkich dziedzinach: uczniowie korzystający z aplikacji częściej, dłużej trzymający się Duolingo, kończący więcej lekcji, piszący więcej w swoim języku do nauki i wykonujący trudniejsze ćwiczenia. Pracujemy nad postem na blogu, aby podzielić się z tobą niektórymi z tych odkryć, więc bądź na bieżąco!

Dziękuję wszystkim za bycie tak namiętną społecznością. Cieszymy się, że zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie, pokazują, ile wszyscy dbają o to doświadczenie, które jest Duolingo. Nadal pomagajcie sobie nawzajem się uczyć i rozwijajmy, a my nadal dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z nauki języka.

Szczęśliwej nauki!

7 miesięcy temu

5 komentarzy

https://www.duolingo.com/JoeBlack684905

Mi się te nowe zmiany podobają, mam już 139 korony. No ale czy te korony też się zalicza do rankingu rywalizacji? Tak jak to miało miejsce z tymi 25 poziomami. Ukończyłem ten 25 poziom i już nie mam takiej motywacji, aby brnąć w tym dalej. Moglibyście jeszcze dodać z kilka super poziomów co 20000-30000 punktów. Widziałem tu osobę co miał ponad 155000 punktów i tkwił nadal na 25 poziomie z osobami co osiągnęły ten poziom przy 30000 punktów. Uważam, że zawsze to była jakaś rywalizacja i motywacja te wyróżnione i zdobyte poziomy!

7 miesięcy temu

popieram

7 miesięcy temu

jak więc widać nowe zmiany nie są takie złe...

7 miesięcy temu

https://www.duolingo.com/Hildegarda380649
Hildegarda380649
  • 25
  • 25
  • 21
  • 11
  • 8
  • 150

Masz racje ale co zrobisz jak osiagniesz 25 ? Bedziesz powtarzal wszystko od poczatku czy bedziesz uczyl sie tego co sprawia Tobie najwieksza trudnosc?

1 miesiąc temu

https://www.duolingo.com/2g8WqlKL

dzięki

7 miesięcy temu
Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.