1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. son gelen güncelleme

https://www.duolingo.com/profile/ozkanoron

son gelen güncelleme

son gelen güncelleme de cümle veriliyor altta karışık kelimelerden cümleyi tamamlıyorsun ama kötü olmuş bence çünkü başa gelecek olan kelime altta büyük harfle başladığından cümle nasıl başlayacak sana gösteriyor gibi olmuş bide sıkıcı olmuş

April 24, 2018

6 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/abdullahonem

Aynen dediğin gibi güzelim uygulamayı mahvetmişler


https://www.duolingo.com/profile/leyfear

Uzun zamandır var bu. Cümlenin başına ne geldiğini o şekilde anlıyorsan bir sıkıntı var demektir. Uzun yıllardır kullanıyorum 735 gün serim askerlik sebebiyle sona erdi. Neredeyse tüm değişiklikleri gördüm.

Başını bilmen yada göstermesi önemli değil. Gerisini kurabiliyor ve yazabiliyorsan sıkıntı yok. Önceden 2 farklı kelimenin baş harfi büyük oluyordu. Uygulama şu anda daha güzel bir hal aldı. Çok fazla çeviri eklendi siteye. Kulüpler bölümü sayesinde, bizlere yeni cümleler kurdurtup, sisteme ekliyorlar. Bu güzel bir şey :)


https://www.duolingo.com/profile/abdullahonem

Sorun sadece büyük küçük harf olayı değil aslında. Bu uygulamayı diğer benzer uygulamalardan ayıran en önemli özellik bence bi önceki sürümdeki sistemiydi. Şu an diğer uygulamalar gibi kullanışsız olmuş. En basiti 8 ders bulunan Zarflar konusunda eksik gördüğün 5. dersi tekrar çalışmak istediğinde eskiden ilgili bölüme gelip ilgili dersi seçip tekrar yapabiliyordunuz. Şu an ise bu mümkün değil. Özellikle bütün konuyu 5 Taca ulaştırdığında sadece konunun bütünü için alıştırma yapabiliyorsun. 5. veya başka bir dersi bir daha çalışamıyorsun. Birde derslerdeki kelimeleri göremiyorsunuz.

Ayrıca bir önceki sürüme kadar söylediklerine bende katılıyorum. Duolingoyu yaklaşık 1,5 senedir aktif ve yoğun olarak kullanıyorum ve gerçekten yabancı bir dil konusunda bana inanılmaz bir faydası oldu. Daha önce ingilizce'ye tamamen fransız olan ben bütün konuların daha yarısına bile gelmemiş olmama rağmen şuan zorlanmadan derdimi anlatacak kadar bişeyler konuşabiliyorum. Bu arada daha 2. Bölümün Yerler konusundayım. Her zaman yeni olan bir şey eskisinden daha iyi demek değildir. Gelişim önemlidir ama kullanılabilirlikte önemlidir bence. Yeni sürüm gerçekten çok kötü. Umarım en kısa zamanda bu yanlıştan dönülür. En azından eski sistemi kullanabileceğimiz bir yöntem geliştirilir. İsteyen eski yöntemle isteyen yeni yöntemle çalışır. Ekran üzerinde bölümlerde 1 tane 3 tane 5 tane tac olamsı benim çok umrumda değil. Umursadığım o dili konuşabilmem veya uygulamayı gönlümün isteğince kullanabilmem.


https://www.duolingo.com/profile/leyfear

Bu yapılan değişiklikler, test için sokulur, geri bildirim alınır. Beğeni ve beğenmeme istatistiği çıkarılır.

Örneğin çeviri bölümü vardı, çok kullanılmıyor du kaldırıldı.

Dediğin gibi sadece 5. Ders olayı vs vardı. Güzeldi. Sadece birkaç kelime çalışıyordun o kadar. Şimdi öyle olmuyor. Zarflar da bulunan cümleler kolaydan zora doğru karşıma çıkıyor. Bu güzel bir şey mesela.

Ben genelde yazılan cümleleri not alırım. Defter ile çalışırım.

İngilizce. Seviyem ise, a an ayrımını bilmeyecek kadar kötüydü. Klasik hello bye welcome my name is vs. Fazlası yoktu. Şimdi kulüplerde güzel güzel cümle kurmaya çalışıyorum.

Memrise, busuu, lingualeo, mondly vs uygulamalari kullandım. Memrise de 2000 kelime obegini geçtim.


https://www.duolingo.com/profile/abdullahonem

Evet bende karşıma çıkan bütün kelimeleri not alıyorum. Daha sonra tekrar tekrar bakıyorum. Benim ingilizce düzeyim inan senden daha kötüydü. Duolingonun çok faydalı olduğuna da inanıyorum.

Kelimeler kolaydan zora doğru sıralanmış olabilir ama güncelleme sonrasında bölümler 3 Tac oldu. Yeni kelimeler eklenmiştir umuduyla tekrar çalıştığım derslerde yeni bir kelime yeni bir cümle karşıma çıkmadı. Yani eski sistemle yeni sistem arasında kelime ve cümle anlamında bi fark yok. Kelimelerin kolaydan zora doğru sıralanmış olması istediğin dersi istediğin zaman istediğin kadar çalışamayacağın; bölüm 5 Taca ulaştığında o derste Pratik Yap alanından başka bir şey göremeyeceğin ve bölüm içerisindeki kelimeleri ekran üzerinde göremeyeceğin gerçeğini değiştirmiyor. Eskiden en azından bölüme başlamadan önce kelimelerin hepsini not alıp bi ön çalışma yapılabiliniyordu. Derse başladıktan sonrada bu çok büyük kolaylık oluyordu.


https://www.duolingo.com/profile/ErsinKaya15

Peki ingilizcen nasıl şu an ???????

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.