1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. Pohled pod pokličku (7.5.2018)

https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

Pohled pod pokličku (7.5.2018)

Zdravím všechny uživatele. Jelikož update kurzu češtiny vyvolal otázku jak je na tom kurz angličtiny, přináším vám přehled toho, jak to momentálně s kurzem angličtiny vypadá.

Nová verze stromu

První pokus o vytvoření nové verze stromu skončil na mrtvém bodě. Ono se to totiž nezdá, ale předělat původní kurz je těžší, než to vypadá. Anglický kurz, který jsme dostali jako kostru z předem daných vět, které bylo třeba přeložit do češtiny, byl pravděpodobně určený pro jiný jazyk a pro učení z češtiny není moc vhodný. Moc možností na změnu nemáme. Ale nevzdáváme to, a proto jsme se rozhodli zkusit to znovu. Tentokrát jsme začali s přestavbou stromu úplně od začátku.

Kdy bude hotovo?

Upřímně, netušíme. Nemáme ani jistotu, že nová verze projde fází testování a hodiny práce neskončí v koši. Vzhledem k nedostatku lidí a složitosti práce to odhaduju na minimálně rok, spíš víc.

Ano už vidím ty protáhlé obličeje, ale pochopte, že ve 4 lidech (kteří jsou pevným základem týmu) spravovat 2 kurzy, odpovídat v diskuzích a zároveň tvořit kurz nový prostě rychleji nejde. V současné době máme hotových prvních 7 dovedností.

Nápady a připomínky

Všechny vaše nápady a připomínky z minula jsou uschované a připravené k použití. Protože se snažíme strom vylepšit, zaměříme se v prvé řadě na jeho strukturu. Tu se pokusíme pozměnit tak, aby byla pro uživatele přijatelnější. Poté budeme podle situace přidávat věci, o které jste si psali. Pravděpodobně vás pak zase požádáme o vaše návrhy. Ta doba je ale ještě daleko, takže zatím můžete v klidu přemýšlet.

Můžu pomoct?

Zatímco kurz češtiny už nové lidi ke správě získává, angličtině se to nedaří. Ona totiž práce v inkubátoru není jen o tvoření vět. Je z velké části o tom, že procházíte hlášení chyb od uživatelů. To je dost nudné a většinu lidí to přes počáteční nadšení brzo přestane bavit a odejdou. Takže pokud máte dostatek trpělivosti, znalostí, odhodlání a volného času, přihlašte se na https://incubator.duolingo.com/apply/en/cs .

Nejste si jistí, že jste ti praví? Odpovídejte kolegům v diskuzích, vysvětlujte, pomáhejte jim. To nám umožní posoudit, jak jste na tom, a případně vás přizveme do týmu. Pokud se rozhodnete přihlásit, do přihlášky v angličtině i češtině uveďte toto:

a) jak dlouho se na Duu učíte

b) kolik času (průměrně hodin denně) jste ochotní práci na kurzu věnovat

c) jaké další jazyky umíte a na jaké úrovni

Těšíme se na spolupráci a o vývoji vás budeme informovat.

Za český tým ValaCZE

May 7, 2018

9 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Vážená kolegyně se zmínila o update pro náš sesterský kurz češtiny, který je tady. Než se naši čeští uživatelé budou mít možnost tvořivě zapojit svými nápady pro kurz angličtiny, my bychom na straně české uvítali jejich návrhy nových slov a především vět do kurzu češtiny. Pochopitelně se to týká spíše těch, kteří kurz češtiny již absolvovali. Jestliže jste ho ještě nezkusili, uvažujte o tom, protože jako opakování angličtiny z úplně jiného úhlu je mnohem lepší než nekonečné opakování stále stejných vět v kurzu angličtiny.

O těch návrzích na nové věty: Kurz češtiny obsahuje plno vět s více či méně zastřenými kulturními narážkami z anglosaského zázemí, ale jeho příští verze by měla obsahovat mnohem více narážek z prostředí českého.

Český tým uživatelským návrhům poskytne prostor ve fóru pro češtinu z angličtiny.

Moc děkujeme!


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1838

Popravdě jsem ani nečekal, že u Dua vydržím tak dlouho (téměř 3 roky). Po dokončení anglického stromu jsem při opakování nejdříve čekal na nový strom (abych neopakoval stále to stejné), který měl být po letních prázdninách, ovšem termín se dál prodlužoval až jsem přestal doufat. Naděje vysvitla při dokončování beta kurzu češtiny. Myslel jsem, že jej projdu a dokončím stejně rychle jako kurz anglický. Kurz češtiny je však náročnější a zabere více času. Jsem tvůrcům za to vděčný. Pro ty, kteří čekají na nějakou změnu anglického stromu, vyzkoušejte si kurz češtiny a uvidíte, že to změna je.

S novým stromem angličtiny bohužel nepomohu, jelikož si myslím, že nejsem vhodný kandidát. Mé znalosti jsou nedostatečné - ostatně proto se zde stále učím, času také moc není. Snažím se alespoň občas odpovídat a poradit v diskusích.

Přeji týmu kontributorů a moderátorů ať se vám práce daří, ať seženete tu správnou posilu a dovedete nový strom ku zdaru.

tatka


https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

Oceníme i malou pomoc. Nikdo z nás neví všechno, ale víc hlav víc ví a většinou se nám podaří najít odpověď či řešení. Myslím, že to, že víte v čem máte rezervy a co vám nejde je právě vaší výhodou, protože nebudete mást uživatele chybnou odpovědí tam, kde si nejste jistý.

Pokud byste měl zájem, my bychom vás na pomoc do diskuzí brali. Pro lepší efektivitu by pak asi bylo lepší, kdybyste se stal moderátorem. Ten má totiž větší rozhled ve větách než běžný uživatel.

Rozhodnutí je na vás, my bychom vás v obou kurzech jako moderátora uvítali.


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1838

Děkuji vám za nabídku moderátora. Zatím zůstanu nápomocen jen tak z povzdálí v diskusích a až si budu jistější v tom, že bych zvládl více a mohl tak pomoci, tak se do "líhně" přihlásím.


https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

I tak děkujeme za pomoc. Jen pro upřesnění "pouhý" moderátor není členem týmu v inkubátoru a nemá do něj přístup. Pouze má k dispozici širší škálu funkcí ke správě diskuzí.


https://www.duolingo.com/profile/Mirek369

Zdravím Český tým, v padesáti jsem se rozhodl naučit alespoň základy angličtiny. Prošel jsem několik různých aplikací, Duo mě zaujalo nejvíc. Díky za Vaši práci.


https://www.duolingo.com/profile/MiroKlapka

Ahoj, vdaka za spravu. Ja som mal zaujem prelozit EN pre CS do slovenciny, taka moznost sa nechysta?


https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

Vím, že ti šlo hl. o slovenštinu. Bohužel zatím to s novými kurzy v inkubátoru vypadá spíš na stop stav. Zdá se, že ted řeší spoustu technických věcí a nechcou si to komplikovat novými kurzy.

Ale já myslím, že jednou tu slovenština bude a u nás můžeš získat dovednosti dopředu a zjistit jak se s inkubátorem pracuje a věř mi že každá zkušenost se hodí. Ale záleží na tobě jestli se chceš přidat. Dveře jsou otevřené, stačí říct.


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1838

Myslíte vytvořit kurz ENG -> SK ? Více o tom najdete např. na těchto odkazech:

https://forum.duolingo.com/comment/11282504/Slovenský-jazyk

https://forum.duolingo.com/comment/13412032

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.