1. Forum
 2. >
 3. Konu: English
 4. >
 5. Faydalı bir dizi izleme sites…

https://www.duolingo.com/profile/timeishammy

Faydalı bir dizi izleme sitesi şöyle buyurun :)

Merhabalar

Size www.ororo.tv den bahsedeceğim. Diziler ve tv programlarını istediğiniz altyazı ile seçebiliyorsunuz isterseniz altyazısız izleyebiliyorsunuz. Örneğin izlerken mouse imlecini o an ki altyazı da bilmediğiniz kelimeye getirdiğiniz de direk video pause duruma geçiyor ve size direk türkçesini söylüyor. İsterseniz tek tek bakmak yerine bütün haliyle alt satırda türkçesi de yazabiliyor. Unuttuğunuz bilmediğiniz o kelimeleri mouse u getirip bakarken yanda artı simgesine basıp profilinizde ki arşive katabiliyorsunuz. Bu bilmediğiniz kelimeler arşivini toplu olarak excel e dışarı aktarabiliyorsunuz.

Önemli nokta!

Ücretli abone olmanız gerekiyor. Çok önemli bir sorun değil. Abone olmadan ücretsiz şekilde 24 saatte bir 45 dakika izleme ve 50 kelime çevirme imkanı var. Örneğin her gün Adventure Time izliyorum. Bir bölümü zaten 12 dakika artı en ortalama bilmediğim 10 veya max 15 kelime çıkıyor. Ücret ödeyip abone olmaya da pek gerek yok.

Saygılar, hürmetler :)

May 10, 2018

3 Yorum


[aktif olmayan kullanıcı]

  İnanamıyorum,günlerdir Adventure Time izleyebileceğim bir kaynak arıyordum,İngilizce ile de bir taşla iki kuş vurmuş olacağım!Ne kadar yararlı oldu bilemezsin!


  https://www.duolingo.com/profile/timeishammy

  Faydası olduğuna çok sevindim. Bu ve diğer platformlarda arkadaşların paylaştığı farklı bilgiler de bana çok fayda sağlamıştı. Böyle bir paylaşım ortamının olması çok güzel :)


  https://www.duolingo.com/profile/Fr0stedFr0st

  Site güzelmiş teşekkürler faydalı buldum. Ancak artık bende videoları oynatmamaya başladı. İlk önce kelimelerin üstüne gelince çevirmedi şuanda "You have reached the video limit" hatası veriyor oynatmıyor. Sürekli böyle beklemek istemiyorum. Bildiğin başka güzel bir site falan var mı bunun gibi?

  Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.