1. Forum
 2. >
 3. Konu: Duolingo
 4. >
 5. Almancayı İngilizce Üzerinden…

Almancayı İngilizce Üzerinden Öğrenmek İçin 5 Neden

[aktif olmayan kullanıcı]

  Herkese Merhaba! Kurs seçimi elbette öğrencinin kendi tercihi ama bazı kursların kendine has avantajları da yok değil. Bu listede sizlere hedef dili daha kolay,daha motive,daha hızlı ve daha iyi öğretmeye yardımcı olan bu avantajlardan bahsedeceğim.Karşılaştırmamız Türkçe ve İngilizce üzerinden Almanca kursları olacak.

  Öyleyse haydi başlayalım!

  1-Beceri Sayısı

  Bir Duolingo kursunda her bir beceri bize yeni bir konuyu öğretir.Bu nedenle daha çok beceri,o dille ilgili bize daha çok şey öğretilmesi anlamına gelir. İngilizce ağaçta 121 beceri bulunuyorken,bu sayı Türkçe ağaçta yalnızca 72.

  2-Öğrenci Sayısı ve Tartışmalar

  Türkçe ağacı kullanan 1,3 milyon kişinin yanında İngilizce ağaç tam 45 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Bu da tartışma alanında kat kat daha fazla kullanıcı,daha fazla soru ve daha fazla yanıt anlamına geliyor.

  3-Hikayeler Bölümü

  İngilizce ağaç dört büyük ağaçtan biri olduğu için hikayeler hizmetinden yararlanıyor, bu da öğrencilere okuma ve dinleme becerilerini geliştirme imkanını sunuyor.Üstelik kullanımı da çok eğlenceli.

  4-Kelimeler Bölümü

  İngilizce ağaçta olmasına rağmen Türkçe ağaçta olmayan güzel özelliklerden biri de kelimeler bölümü.Bu bölümde öğrenciler kurs sırasında o ana kadar görmüş oldukları tüm kelimeleri,anlamlarını,türlerini,unutulma risklerini ve bazılarının da cümle içinde kullanımlarını görebiliyor.Kelime bilgisini geliştirmek için yararlı bir hizmet.

  5-İngilizce Pratiği İmkanı

  Duolingo'daki İngilizce kursunu tamamladıysanız İngilizce bilenler için Almanca ağacında rahatlıkla ilerleyebilirsiniz.Bu sırada da yeni İngilizce kelimeler,yeni kullanımlar görebilir ve tartışma alanında insanlardan yardım isteyerek veya onlara yardım ederek yazma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

  Benim listem bu kadardı.Son olarak şunu söylemek istiyorum ki Türkçe ağacın bu avantajlardan mahrum kalması hiçbir şekilde kursta emeği geçenlerin suçu değil.İngilizce ağaç bizzat yetkilikler tarafından hazırlandığı ve milyonlarca kişi tarafından kullanıldığı için bu özelliklerden faydalanıyor,bu çok normal.Bunlar tamamen Duolingo'nun iç yapısıyla alakalı.Bu nedenle iki kursta da emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum,herkese iyi öğrenmeler!

  May 19, 2018

  5 Yorum


  https://www.duolingo.com/profile/rightthingtodo

  Bana kalırsa en önemli sebebi İngilizce ve Almancanın akraba diller olması. Bunu listede görememek şaşırttı. :D


  https://www.duolingo.com/profile/PeaceInWorld

  doğru ben türkçede olmayan kursları öğreniyorum ama :)


  https://www.duolingo.com/profile/cerenminx

  kanka sen kaç dil öğreniyorsun be şuna bak :D


  https://www.duolingo.com/profile/OfluAlper

  adam dünyayı fethetmiş helal olsun be


  https://www.duolingo.com/profile/EmreDikici5

  Çok haklısın artık senin dediğin yöntemi uygulayacağım

  Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.