https://www.duolingo.com/BuminKaganTR

Nasıl Bir Sıra İzliyorsunuz?

Çok temel düzey İngilizcem var geliştirmek istiyorum ancak her becerinin 25. seviyesine kadar gitmiyorum 4. seviyeye gelip diğer beceriye atlıyorum sizce ne kadar doğru bu yaptığım hareket? Ayrıca sizler nasıl bir strateji izliyorsunuz?

8 ay önce

12 Yorum


https://www.duolingo.com/Royal_Technology

Ben sürekli olarak "Pratik yap" bölümünden gidiyorum Duolingo soruları karışık olarak soruyor ve bölümleri o otomatik olarak atlatıyor. Eğer ben manuel gitsem hep aynı tip sorulara denk geleceğim bulunduğum bölüme bağlı olarak. Bu yolu tavsiye ediyorum çünkü sorular hep aynı konudan gelmiyor Duolingo bir oradan bir buradan deyim yerindeyse her konudan soru getiriyor karşınıza.

8 ay önce

https://www.duolingo.com/Anti_Mehmet

Ağacı tamamen bitirdikten ve anlaşılmayan konu kalmadıktan sonra, sizin tekniğinizi uygulamak çok mantıklı. Ancak halen bazı konularda bilgi eksikliği hissediliyorsa o konular ile ilgili becerilere yüklenmekte yarar olduğunu düşünüyorum.

8 ay önce

https://www.duolingo.com/Royal_Technology

Sana katılıyorum

8 ay önce

https://www.duolingo.com/Toyo1999

Temel bir ingilizcen var ise Duolingoyu seçerek mantıklı bir adım atmışsın. Ben birini gold yapmadan ötekine geçmiyorum her gün de pratik ediyorum.

8 ay önce

https://www.duolingo.com/Anti_Mehmet

Her beceriyi 25 seviye yapmaya çalışırsan yabancı dil eğitimi işkenceye dönüşebilir. Hiç bir şey yapmana zamanın kalmaz. Çünkü her seviye artışında soru adeti katlanarak artıyor. Bence de her beceriyi dördüncü seviyesine kadar yapmak oldukça mantıklı. Zorlandığın konularda daha fazla yapmak yararlı olabilir. Ben genelde 3 ve 5 arası yapıyorum. Tüm ağacı tamamladıktan sonra ( daha önce tamamlamıştım) tekrar başa dönüp yeniden tekrar yapmak yararlı olabilir. Ben şu an bunu yapıyorum. Ağacı 15 veya 16 seviyede tamamlamıştım. Sonunda ne var diye hep ileri gitmiştim. Sonu gördüm, tekrar başa döndüm... :-)

8 ay önce

https://www.duolingo.com/tamer471700

tebrikler...

8 ay önce

https://www.duolingo.com/ErenDincerr

Eğer becerinin hepsini uygulamayıp sabırsızca daldan dala atlarsan, yaptığın şeyin bir anlamı olmaz.

8 ay önce

https://www.duolingo.com/KezibanBozkurt

her etkinliği yaparsan yeni şeyler öğrenirsin fakat diğer türlü kendine fazla birşey katamazsın yine de başka diller öğrenmek istiyorsan bu yaptığın doğru olur

8 ay önce

https://www.duolingo.com/cihannal8

bazen tartışmalara baktığımda duolingoyu yanlış mı kullanıyorum acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum :) her beceriyi 25. seviyeye kadar yapmak ne demek mesela? ben ingilizce ağacını bir kez bitirdim ve ikinci kez başlayıp yarısını geçtim. 25 seviye nedir hiç görmedim. duolingo 25 seviyelik yeni bir sürüm yükledi de ben eskide mi kaldım acaba :) biri beni aydınlatabilirse sevinirim..

8 ay önce

https://www.duolingo.com/Anti_Mehmet

Aynı beceriyi sürekli yaparsanız, "o" beceride 25. seviyeyi muhtemelen görürsünüz. Ben bir beceriyi en fazla 5 defa yaptım. Her seviye artışında çıkan pratik de artıyor. Bu nedenle her beceriyi 25. seviye yapmak oldukça zaman alacak uğraş gibi gözüküyor... Gerekli de olmadığını düşünüyorum.

8 ay önce

https://www.duolingo.com/Toyo1999

gold olduktan sonra artıyor mu hala ben yapmama rağmen hiç artmadı ?

8 ay önce

https://www.duolingo.com/Anti_Mehmet

Yeni güncellemeden sonra gold olma özelliği kalktı. Her beceri kaç defa bitirilmiş ise o kadar seviye puanı var. Ancak sürümler arasında da farklılıklar var. Örneğin ben mobilden girdiğimde CAN denilen puan yetmeme olayını yaşamıyorum ama arkadaşım hata yapınca canları kalmadığı için yeniden alıştırma yaparak can kazanmak zorunda kalıyor. Mobil ile bilgisayardan girişlerde farklılık olduğu gibi sürüm ve güncellemelerden de kaynaklı farklılıklar da var gibi.. Tam bilemiyorum

8 ay önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.