1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Úrovně jednotlivých odvětví

https://www.duolingo.com/profile/Kalwez1

Úrovně jednotlivých odvětví

Dobrý den, prosím rád bych se zeptal zda je možné nějak zvedat úrovně jednotlivých odvětví bez toho abych musel každé po jednom vylevlovat výše? Třeba nějak zkrze procvičování jednotlivých celých úrovní a že by se zvedali trochu všechny nebo tak nějak podobně? A nebo není možné nijak dostat jednotlivé témata na vyšší úroveň než jeden po jednom? Popravdě ty první jsou celkem nudná a dělat pořád dokola to samé a bůh ví kolik to má úrovní mám nejvyšší asi 6 úroveň a na další je třeba už asi 0/12 a pořád psát dokola to samé je celkem k ničemu pokud člověk opravdu úplně nezačíná. Jde to nějak urychlit? Ty těžší si samozřejmě rád procvičím, ale snad chápete jak to myslím. Děkuji za odpověď

June 12, 2018

23 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/widle

Nejvyšší úroveň každé dovednosti je 5. Doporučuju si úrovně zvyšovat postupně přes celý kurz a nesnažit se vytáhnout na tu 5 rovnou.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Pokud si chcete rychle "otevřít" další lekce, můžete zkusit test, který je vždy pod několika lekcemi. Lekce se načtou na korunku 1, a tím budete mít větší výběr, kterým lekcím (tématům) zvyšovat korunky.

Neb můžete zdolat poslední otevřenou lekci na korunku 1 a otevřou se Vám další tři témata. Tedy nevím, jak na začátku stromu, ale později se tak děje.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

V této diskusi je odkaz na webovou stránku Memrise, kde můžete procvičovat slovíčka, která se Vám zde na DL u jednotlivých témat objeví.

https://www.duolingo.com/comment/6665792


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Také mě to zpočátku odradilo, zvlášť ta první sekce, ta je děsivá, když by jí někdo chtěl dělat v kuse na pětku. Ale postupně to jde, nejlépe po učení ve spodní části stromu si vždycky vytáhnout dvě/tři dovednosti z první sekce o dva/tři stupínky. Ono to uteče, jsou krátké a tak to jde rychle. A myslím, že určitý přínos to má, člověk se naučí automaticky bez nějakého velkého soustředění poslouchat, mluvit i psát.


https://www.duolingo.com/profile/Kalwez1

Děkuji za odpovědi. Nicméně z toho vyplývá, že úrovně urychlit nejdou chápu-li dobře. Ano otevírat nové lekce testem chápu a co jsem zvládl, tak jsem i udělal, ale to se opět vše otevře na první úrovni... Děkuji za reakce


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Když založíte nový účet a uděláte ty testy úplně bez chyb (jde to), dostanete se ve vrchní části stromu na třetí úroveň, ve spodní na druhou. Více to opravdu urychlit nejde. Ale fakt není kam spěchat. Tak jak postupně zdoláváte strom i s jeho úrovněmi, se vám skutečně dostává ten jazyk do podvědomí a do dlouhodobé paměti. Odhaduji, že současný strom je tak akorát na rok. A za méně než rok se skutečně určitě jakýkoliv jazyk nemůže pořádně vžít. Ano, zde máme nějakých 2000 slov, ale myslím, že pro začátek a pro první rok dobré. Dá se s tím prý domluvit, když umíte poslouchat a tvořit věty. A to vás právě Duo naučí.

Edit: Již to jde více urychlit, viz. níže.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Huráá, je to tady! Borci z vývoje Duolinga vyslyšeli žádosti uživatelů a přidali možnost zvýšit úroveň každé dovednosti pomocí testu. Test spustíte pomocí ikony klíče, která se objeví po kliknutí na každou dovednost. Test je opravdu těžký, plný chytáků, ale dá se to! Bomba!


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Rozklepla jsem dvě odvětví a žádné klíče nenalezla.


https://www.duolingo.com/profile/jardanovk

Klíče fungují,nejméně od úrovně č. 3 (nemám nikde nižší), díky za to!


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Funguje i na úrovni č. 2


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Aha, tak ve vrchní části (cca polovině) stromu ten test zase není až tak těžký, ale nevadí. Osobně bych to určitě udělal na čas, aby se zachovala vzájemná soutěživost mezi studenty. Jestli se vám ten nápad líbí, prosím, navrhněte to, kdo máte tu možnost a schopnost.

Teď jde hlavně o to, aby borci z českého týmu vylepšili ten obsah, hlavně pro vyšší úrovně. Doufám také, že na vyšších úrovních přibude při opakování těch překladů směrem do cizího jazyka. To mi zatím opravdu chybí asi nejvíce.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Tak bohužel, už to zase zrušili. Mělo to být určitě na čas, to je jasné. Byla by to i prča, když poslední otázkou v poslední vteřině přijdete o poslední srdíčko... :-)

Chápu, že takhle bez časomíry by to narušilo jeden z hlavních pilířů Duolinga - vzájemnou soutěživost. Také, dle stavu serveru a latence v době nasazení této verze, pravděpodobně měla i nějaké funkční problémy. A nebo všichni uživatelé okamžitě pařili na max, dokud ta možnost byla.... Třeba to budou umožňovat vždy jen takto na pár hodin...

Prosím, kdo můžete, pochvalte vývojářům tu možnost zvýšit úroveň dovednosti testem, ale určitě, vrátí-li jí, ať je to na čas, že tak to bude úplně super. Přidá to do hry pořádnou dávku zábavy a adrenalinu a zároveň nebude narušena vzájemná soutěž. Záměrně říkám do hry, protože tak se Duo zase výrazně přiblíží zábavné hře.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

A už to zase jde :-)

A je zase trochu delší odezva serveru, tak je to aspoň pěkně napínavé, když už to není na čas. A ten zvuk, když se to nepovede, ten se jim také povedl :-)


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

A už zase ne - hehe. Jestli Vy nám nevěšáte bulíky na nos!

Mimochodem, raději bych přivítala slovíčka k jednotlivým lekcím.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

:-) Možná to mají jen prominenti ;-) Ale zkuste webovou aplikaci a jestli jí už používáte, tak si jí zkuste zrestartovat. Jestli vám to v tuhle chvíli nenaskočí, tak to je fakt jen na testování pro vybrané uživatele.

Přehled slovíček, chápu, ten by tu fakt měl být. Naštěstí pořád ještě funguje tohle:

https://www.memrise.com/course/535745/duolingo-czech-english-vocabulary/

Jestli jsou pro Vás slovíčka velmi důležitá, doporučuji si to asi vhodnou formou postupně zkopírovat, např. do txt nebo do wordu, protože na Memrise se něco děje...


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Mimochodem, tady:

https://mega.nz/#!9Jhi2QTD!pJ_uNFg4zjiZ_q3pVHpur6sV1hvlGPPrXXn-v8SPa1Y

už to FreekyFriik udělal, je to ke stažení v xls. Nevím, jestli je to úplně aktuální, na první pohled ale vypadá, že jo.

Potom je ještě tahle verze:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/11Jahvpq3iQVlR0aSBzRbHMtvbgR-Lqv0Oa-XaSR7d5M/edit#gid=0


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Slovíčka procvičuji přes Memrise. Krutibrko, něco se tam děje? Nestrašte!

Zde byla slovíčka u jednotlivých lekcí v každém tématu, což bylo přehledné a lekci si mohl člověk zopakovat, pokud šla příliš ztuha. Což bylo také fajn. Bylo, ale již není. Systém nyní funguje jinak. Přibyly as další věty, což je fajn, ale slovíčka chybí.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Snad to nebude nic vážného, ale připadne mi, že se připravují na komerčnější provoz.

Pomocí toho odkazu výše si můžete kliknutím na kartu prohlédnout a už jen tím zopakovat všechna slovíčka k jakékoliv lekci. Nebo si je i zkopírovat a udělat si svůj vlastní přehled. Ano, bylo by lepší, kdyby to bylo přímo zde.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Tak bohužel, i se všemi korunkami ve všech dovednostech je to pořád stejně snadné. MOC MOC prosím, naši milí moderátoři, kamarádi, než se vám podaří přidat ten obsah, pokuste se přesvědčit vývojáře, ať alespoň při pěti korunkách přidají těch překladů směrem do cizího jazyka, ideálně tak těch 90% . Já vím, že je AJ kurz Češtiny, ale když mě baví a hlavně potřebuji trénovat i tu výslovnost a to by mi tam určitě chybělo, když bych se nemohl s Lingem hádat. A také tam předpokládám vlastně není ani poslech v AJ. Prosím, zkuste to, kdo můžete. Řekněte, že těch žádostí je od našich uživatelů opravdu hodně.

Děkuji velmi moc! :-)

Nevím, jestli jsem opravdu takové poleno, ale zde dám klidně 10 dvacítek za sebou, ale pořád se nedomluvím, ani trošku :-(


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Nevím, zda Vás to uklidní, ale ani já se nedomluvím, a to se učím angličtinu již potřetí. On písemný projev je úplně něco jiného (jste v klidu, pohodě, čas na přemýšlení...) nežli mluvené slovo (press, nervozita,...) . Jakmile mne s otázkou osloví cizinec, stává se ze mne ❤❤❤❤❤. A v cizině se možná dokáži na něco jednoduchého zeptat - Where is...

Nejspíše to chce praxi v dialogu s někým, kdo mluví dobře a s nímž nebudete mít problém při dělání chyb. Kdybyste na někoho takového narazil, tož ho pošlete!!


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Mluvíte mi z duše, mám to přesně tak. Navíc obecně nejsem komunikační typ. Tím násobně hůře pro cizí jazyk.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Klíček již as všem funguje - dobrá věc, několikrát jsem jej využila, především v kurzu češtiny. Také se mi moc líbilo načítání (nevím, dle jakého klíče) XPček s různým počtem po zdolání lekce. Tedy jiný počet nežli 10 XP. Škodička, že to již zase zrušili, bylo to dobrodružné...


https://www.duolingo.com/profile/LearningCZ1

Ahoj jsem tu nový, dáte mi lingoty? Díky! :)

Související diskuze

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.