https://www.duolingo.com/profile/Physicist61

Latince?

Böyle bir proje var mı acaba Türkçe veya İngilizce konuşanlar için Latince? Eğer yoksa bu isteğimi nereye ve nasıl iletebilirim bilgisi olan var mı ? Şimdiden teşekkürler !

July 14, 2018

10 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Physicist61

arkadaşa (kara.tahta) katlıyorum hiçbir şey öğrenmek zaman kaybı değildir. latince öğrenmek de öyle -her ne kadar sağlam bir sebebim olmasa da. sadece zevk için istiyorum bunu, ve ingilizce forumda açtığım konuda da dediğim gibi bir fizikçi adayıyım ve mesela Newton'ın üç ciltlik latince eseri Mathematica Principia'yı orjinal dilinde okumak hoş olurdu. Cevap veren herkese teşekkürler. Pek ihtimal vermesem de umarım yakında Latince'yi duolingo'da görürüz.


https://www.duolingo.com/profile/kara.tahta

O kitap bile Latinceyi öğrenmek için tek başına geçerli bir sebeptir. Üstelik okumak için gerçekten bi hevesin varsa çok da hızlı öğrenirsin.


https://www.duolingo.com/profile/Haggra

Latince ölü bir dil. Yalnızca spesifik olarak ihtiyacı olanlar biliyor, örneğin Vatikandaki bazı din adamları ve tarih araştırmaları yapan akademisyenler. Yani benim sana kişisel tavsiyem eğer sağlam bir sebebin yoksa Latince öğrenmekle zaman harcamaman.

Onun haricinde bu meseleye iş mantığıyla da yaklaşmak lazım. Duolingo, Latince işine girmek ister mi? Latince öğrenmek isteyecek yeterli insan olmayacağı için büyük ihtimalle gereksiz masraf ve emek olarak göreceklerdir. Yine de şansını denemek istersen iletişime geçmeyi deneyebilirsin ancak ben böyle bir konu için iletişim adresi bulamadım, yalnızca reklam vermek isteyenler ve medya mensupları için var: https://www.duolingo.com/contact

Tabii bunu öğrenmek amacıyla bu soruyu sorduğun varsayımıma göre söylüyorum. Eğer iyi derece de biliyorsan ve destek vermek istiyorsan kesinlikle iletişime geçmeni tavsiye ederim. Bu işe girme ihtimalleri yine de düşük olduğunu düşünsem de, eğer yanılıyorsam hem senin için hem Duolingo için güzel bir fırsat doğabilir.


https://www.duolingo.com/profile/Haggra

Az önce Duolingo'da İngilizce'den High Valyrian öğrenilebildiğini gördükten sonra tüm fikrim değişti. Uydurma bir dili ekleyebilecek kadar işsizlerse bence yeterince destek toplarsan Latince'de ekleyebilirler.


https://www.duolingo.com/profile/MustafaOuz526752

İşin parayla alakası yok, herkes gönüllü yapıyor bunu. Latince ve İngilizce (bu başka bir dilde olabilir tabiki) bilen biri gelip dil kuluçkası oluşturmadıkça eklenmez. Ve isteyen kişi istediği dili eklemekte özgür kendi oluşturduğun bir dili bile ekleyebilirsin


https://www.duolingo.com/profile/MustafaOuz526752

Şu an için Latince projesi her iki dil için de yok. Sorununu iletebileceğin bir yer var mı bilmiyorum


https://www.duolingo.com/profile/AysegulBusra1

Bencede latince kesinlikle olmalı. Latinceyi öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenmenin daha kolay olduğunu duymuştum. Kelime kökenleri ile alakalıydı sanırım. Dualingo lütfen latince eklensin...

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.