Výslovnost

[deaktivovaný uživatel]

  Je v plánu, aby ty nápovědné bubliny zobrazovali nejen překlad ale i výslovnost (nejlépe v IPA)?

  Nevím jak ostatní, ale já mam často problém tomu stroji rozumět, co vlastně přesně říká, a to i při opakovaném poslechu, a takhle by bylo vidět, co má být slyšet. Zvlášť problematické jsou pro mne slova která už z nám z minulosti, ale britsky. Kolikrát si ani nevšimnu, že se to má americky vyslovovat jinak.

  Jinak, samozřejmě velké díky, za práci všem Vám, co pracujete na tomto kurzu. Vím, že to děláte zadarmo. A tímto dotazem nemám v úmyslu vás jakkoliv popouzet či úkolovat. :-)

  July 17, 2018

  1 komentář


  https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

  Hm. Nejsem si vedoma toho, ze by to nekdo pripravoval. My to v zadnem pripade nejsme schopni zvladnout. Nejen kapacitne, ale hlavne se obavam, ze nikdo z nas jazykem tohoto kmene nemluvi a museli bychom kazde jedno slovo dohledavat. Asi jako bychom po rodilych cesich chteli, aby prepisovali cestinu do anglicke vyslovnosti. poʔuʒiːvat, mɲɛkiː, ɟɛt͡skiː.. To nedate. A presto, ze vetsina z nas neni rodilymi mluvcimi anglictiny, doby, kdy jsme tyhle prepisy uzivali jsou v hluboke minulosti. On se kazdy uci jazyky jinak. Pro nekoho je snazsi poslech a videt to slovo napsane, nekomu prepis vyslovnosti asi pomuze, ale bohuzel ne tady. Zkuste forvo.com, v anglictine jsou tam desetitisice slov a vetsina ma mnoho vyslovnosti, jak anglicanu, tak americanu, kanadanu, australanu. U kazde vyslovnosti je napsano, odkud dany mluvci je. Fonologii to tam teda taky nema, ale treba to pomuze aspon trochu. Ono je to opravdu o poslouchat, poslouchat, poslouchat...

  Související diskuze

  Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.