Duolingo, dil öğrenmek için dünyadaki en popüler yollardan biridir. En önemlisi, %100 ücretsizdir!

https://www.duolingo.com/ZeynepTuna438940

İspanyolca

Türkçe bilenler için dil sayısı kısıtlı değil mi?Keşke en önemli dil olan İspanyolca da olsa.Zira benim fikrim İspanyolca'nın Rusça'dan daha önemli olduğu.

1 ay önce

5 Yorum


https://www.duolingo.com/-denizTARIK-

Böyle düşünüyor olabilirsin,ama maalesef dil kursları önem sıralamasına göre değil onlara katkıda bulunan sorumluluk sahibi görevlilere göre oluşturuluyor.İngilizce bilenler için Arapça kursunun olmayıp da Klingonca kursunun olma sebebi bu.

Ayrıca,Türkçedeki kurs sayısını İngilizce ve İspanyolcadakiyle kıyaslamanın doğru olduğunu düşünmüyorum.Bizim halihazırda 3+1 kursumuz var,diğer pek çok dil üzerinden yalnızca İngilizce kursuna erişilebiliyor.

Bu arada,İspanyolcanın büyük bir görevli katılımıyla karşılaşılması halinde en kısa zamanda kuluçka makinesine girecek ilk kurs olacağını düşünüyorum.

1 ay önce

https://www.duolingo.com/Umarell
Umarell
  • 25
  • 185

Katılıyorum, ayrıca her ne kadar Duolingo giriş seviyesinde dil öğretse de, Rusça daha önemli bir dil. Bilim dili çünkü. Edebiyatta da daha iyiler.

4 hafta önce

https://www.duolingo.com/Bebeto_Kamil

Dünya Dil Endeksine göre en etkili 3. dil İspanyolca iken en etkili 6. dil Rusça Ayrıca İspanyolca konuşanların dünya üzerindeki ekonomik etkileri daha fazla ve bilim dili değil maalesef

4 hafta önce

https://www.duolingo.com/-denizTARIK-

Ve de CS:GO'da :/

4 hafta önce

https://www.duolingo.com/Keteremekelebe

Oradaki adamların lügatı 3 kelimeden ibaret :)

4 hafta önce