https://www.duolingo.com/profile/esraates8

sırpça

çok öğrenmek istediğim bir dil ve duolingo gerçekten herhangi bir dili öğrenmede faydalı oluyor. bu dil üzerine bir kurs olabilir mi? bu düşüncemi nereye iletmeliyim acaba?

July 26, 2018

1 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/kara.tahta
  1. https://forum.duolingo.com/comment/15014194 adresine gidin.

  2. Şu ana kadar Duolingo kullanıcılarının istediği bütün dillerin listesini göreceksiniz. CTRL+F ye basın ve sağ üstte çıkacak olan arama yerine "Serbian" yazın.

  3. Mavi "Serbian" yazısının üzerine tıklayarak gideceğiniz adresteki gönderiye +1 puan verin ve yoruma "I would love a Serbian course on Duolingo!" tarzında bir şey yazın.

  4. "Serbian" başlığı altındaki puanlar ve yorumlar biriktikçe bu Duolingo'nun dikaktini çekecektir. Fakat şu sıralar çıkacağını zannetmiyorum. Duolingo'dan istenen onlarca başka dil ve o dili Duolingo'ya getirmek için adeta yalvaran gönüllüler var. Özellikle de Fince için çok istek var. Yine de Klingon dili kursunu yayınlayan Duolingo için hiçbir şey belli olmaz. Umudunuzu kaybetmeyin, isterseniz de şu an için Türkçe veya İngilizce veya ikisi üzerinden Rusça öğrenin. Eğer ilerde bir Sırpça kursu yayınlanırsa ağacını hızlı bitirmenizde veya Duolingo'nun yardımı olmadan Sırpça öğrenmek isterseniz ileri çalışmalarınızda Rusça öğrenmek sizin için yararlı olacaktır. Ben şahsen birazcık Duolingo'da öğrenmede konforlu hissettiğimden öğrenmek istediğim diller buraya gelene kadar beklemeyi göze alanlardanım.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.