1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. Jiný správný překlad - SUPER …

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Jiný správný překlad - SUPER nová funkce!

Chci poděkovat všem, kdo v tom mají prsty. Začala se objevovat odpověď systému - Jiný správný překlad. Předpokládám, že jde většinou o častěji používaný, vhodnější a nebo výchozí překlad. To je opravdu přesně to, co jsme potřebovali. Díky Moc! Kdyby tam byl při překladu do cizího jazyka ještě repráček pro poslech výslovnosti, bylo by to dokonalé.

No a potom ještě zbývá zařídit, aby na vyšších úrovních (např. 4 a 5 korunek) výrazně přibylo při procvičování překladů směrem do cizího jazyka. A Duolingo bude opravdu dokonalý nástroj. Zkoušel jsem několik placených - a i drahých - kurzů na zkoušku a i když tam tato volba je, ve všem ostatním nesahají Duolingu ani po kolena. Tedy možná kromě slovní zásoby, ale na tom se již pracuje... .

August 1, 2018

22 komentářů

Řazení od nejlepšího příspěvku

https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Na překlady obráceným směrem doporučuju čestinu pro anglicky mluvící.

August 3, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Děkuji, o této možnosti vím, ale velmi mi tam chybí poslech a tréning výslovnosti v AJ. Mimochodem, v těch placených kurzech, které jsem testoval, zrovna i toto je mnohem hůře vyřešeno, než zde v Duolingu.

August 6, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Ano, to tam přirozeně chybí. A nejlépe mi v českém kurzu jdou "poslechové" věty. Napiš, co slyšíš.

August 10, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

:-)

August 10, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Penny853152

:))))))))))

August 11, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Protože nikdo neodpovídá na naše prosby o více překladů směrem do AJ při opakování na vyšších úrovních a po smutném příspěvku od Kačenky, že nový strom je v nedohlednu *** , jsem se do ČJ kurzu pustil. Reproduktor jsem si vypnul v nastavení, ale také mi jdou perfektně úlohy na výběr ze tří variant a doplňování slov :-)

Ale ta výslovnost mi tam opravdu děsně chybí, bylo to účinné a navíc s tím bylo celé učení zábavnější. Teď ještě přibyl ten mužský hlas, to je v AJ kurzu také super.

*** Mimochodem, bylo by fajn požádat někde vhodně o finanční příspěvky pro lidi, kteří by na novém stromu pracovali a tím by jich snad bylo více a také by tomu mohli věnovat více času. Ale chápu, že to není jednoduché, muselo by souhlasit Duolingo a musel by to někdo zodpovědně organizovat... Naděje, že by samo Duolingo přispělo, asi moc velká není.

Určitě by se také dal využít strom ČJ kurzu, je fakt pěkný. Možná, že by to nemuselo být zase až tak časově náročné a v nedohlednu.

August 31, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Tak, bohužel, v ČJ kurzu je ještě jeden velký problém. Anglických variant je v systému velmi málo (logicky, anglicky mluvící použijí jen ty nejpoužívanější a nejnormálnější formulace). A já velmi často nevím, zda jsem skutečně udělal hrubou chybu a nebo je to jen méně používaná formulace. Je velké dilema, zda hlásit, jsou to již delší věty a velmi těžko se to ověřuje. ČJ kurz tedy není řešením.

Prosím, než bude nový strom AJ kurzu, pokuste se někdo z týmu zařídit, aby na vyšších úrovních (např. 4 a 5 korunek) výrazně přibylo při procvičování překladů směrem do cizího jazyka. Nižší úrovně to nemusí nijak ovlivnit a nikdo nemusí mít obavy, že to žáky odradí.

September 1, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Mám zkušenost, že moderátoři nemají rádi, když se tam ptáte na anglické věty. Tak už se raději neptám.

Mně zase v obou kurzech (a bude to ve všech, neb jde o celý systém Duolinka) chybí možnost zopakování lekce v jablku, které zrovna chroustám (či v kterémkoliv jiném). Zkrátka nelze si vybrat již probranou lekci a zopakovat si ji.

Také možnost nalezení diskuse k určité větě je téměř nemožné. Možné to je, ale to by se člověk musel prokousat kupříkladu 2 256 větami v celém Duolingu.

September 3, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Jojo, to je jasné, to jsem si ani nedovolil, zeptat se, proč je moje AJ věta špatně. Ale často jsem si téměř jistý, tak to občas hold nahlásím. No, snad na mě za to nezanevřou, mám je rád. Všiml jsem si, že jich pravděpodobně většina byla převelena ke kurzu CJ, a na nás tady v AJ se už nějak zapomnělo. Snad se to zlepší a občas se někdo z nich zastaví, na slovíčko. Ale ten kurz CJ je opravdu násobně těžší, chápu, že se mu musí věnovat více moderátorů.

Máte pravdu, tak už to je, ta možnost nebyla špatná, ale už je pryč. Možná, že právě ta pevná posloupnost měla na výuku negativní dopad - člověk si to pamatoval, když to šlo po sobě, ale když ne, měl problémy.

Diskuzi ke větě, když existuje, myslím celkem obstojně najdu, ale musí se do vyhledávání dát celá věta přesně, jak je. Také se dá ta věta googlit v uvozovkách a za to přidat slovo "duolingo" - to jsem používal, když zde nefungovalo vyhledávání vůbec.

September 3, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Zkusila jsem větu dát v hledači do uvozovek a hurá - hnedle naběhla. Díky za radu.

Také mi připadá, že kurz ČJ je těžší a hlavně anglické věty jsou i na začátcích v jiných časech tvořené. V kurzu AJ není, kupříkladu, probírán průběhový čas. Jsou tam hned na počátku slovesa, se kterými jsem se v AJ (zatím) nesetkala. Takže tam mám otázek do aleluja!

September 4, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Možná, kdyby se podařilo šikovně otázku formulovat anglicky, pomohl by nějaký ochotný uživatel. Ale nevím, možná, že ani to by se moderátorům moc nelíbilo. Přece jen, ten kurz je určen pro výuku češtiny a naše otázky by fórum znepřehledňovaly. Nezbývá, než hledat jinde, teorie k angličtině se dá najít dost. A i ten Ngram je dobrý, akceptuje hvězdičky místo chybějícího slova, to je super funkce a často velmi pomůže.

September 4, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

A ještě jeden velký problém je s využitím kurzu ČJ pro výuku angličtiny. Každá lekce je logicky obráceně. Začíná pro nás s těžkými otázkami a končí lehkými. I z důvodů výše je takové využití kurzu ČJ opravdu problematické.

Moc prosím, viz. výše, pokuste se někdo z týmu zařídit, aby v kurzu AJ na vyšších úrovních (např. 4 a 5 korunek) výrazně přibylo při procvičování překladů směrem do angličtiny. Nižší úrovně to nemusí nijak ovlivnit a nikdo nemusí mít obavy, že to žáky odradí.

September 7, 2018

https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

Přečetla jsem si tuto vaši diskuzi a pokusím se vám objasnit, jak se věci mají.

1) Není to tak, že by moderátoři neradi odpovídali na dotazy nejen o anglických větách, ale o čemkoli co se týká jazyků či kurzů. Je nás prostě málo a není v našich silách odpovědět všem a na všechno. (Některé kurzy spoléhají na vzájemnou pomoc uživatelů, ale tady to bohužel nefunguje.)

2) Kurz ČJ je lepší a propracovanější proto, že se tvořil od nuly. Navíc jsme se poučili z chyb, které jsou v kurzu AJ. Myslím, že se vám nezdá, že kurz ČJ je těžší, on je, protože počítá s tím, že anglicky už umíte.

3) Frekvence vět, které se uživateli zobrazují je poměrně velkým jablkem sváru mezi kontributory/tvůrci kurzů a vynálezci/šéfy Dua. Tvůrci se snaží dát kurzům určitou kvalitu (ta s sebou samozřejmě přináší i určitou obtížnost), jenže šéfové se soustředí hl. na počet uživatelů (a proto se větší obtížnosti brání.) Bohužel, i když bychom rádi, tak nemáme možnost změnit to, že se vám jedna věta zobrazí 10x zatímco jiná nikdy.

4) Nový AJ strom je zatím v nedohlednu, ale musíte pochopit, že my to děláme v našem volném čase, a když se objeví v životě poodstatnější věci, práce na Duu jde stranou. Ale ten nový strom AJ určitě chceme udělat.

5) Pokud máte otázky, tak si založte ve foru jedno vlákno, kam je budete psát, Určitě se najde někdo, kdo vám je zodpoví.

October 29, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Díky moc za odpověď, alespoň tím lingotem. Moje myšlenka byla založená na tom, aby kdo na to má schopnosti a možnosti, pokoušel se je nějakým komunikačním kanálem přesvědčit. Vždyť teď, když jsou korunky, zvýšený poměr by se na nižších stupních nemusel vůbec projevit, takže by to ani nikoho nemohlo odradit.

ČJ kurz je opravdu moc pěkný. Já jsem neměl na mysli celkovou vyšší náročnost, která je opravdu akorát, ale to, že každá lekce (okruh vět) začíná pro nás těžkými úlohami a končí lehkými, což nefunguje didakticky dobře.

Nový strom, vycházející z kurzu ČJ by byl samozřejmě super. Ale chápu, že je v nedohlednu.

October 29, 2018

https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

My s tou vaší myšlenkou v podstatě souhlasíme. Nejsem si zcela jistá na jakém principu vlastně výběr vět pro jednotlivé korunky funguje, ale pokusíme se v novém stromě ty věty nějak upravit, ale pozitivní výsledek nezaručujeme.

Ano, kurz češtiny je velmi dobře udělaný a kolega si s ním dal velkou práci. Bohužel, nový AJ strom, jak jsme na vlastní kůži zjistili, z něho vycházet nemůže. Nejen proto, že gramatika se v obou jazycích liší, ale taky proto, že věty se ukládají do společné databáze, a pokud je náhodou nějaká věta v obou kurzech, má jakákoli její úprava účinky na oba stromy, což může být velmi kontraproduktivní.

October 30, 2018

https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1568

1) Některé kurzy spoléhají na vzájemnou pomoc uživatelů, ale tady to bohužel nefunguje.

S tim musim souhlasit. V diskuzich (hlavne vety ve cviceni) je vice otazek nez odpovedi a jen par uzivatelu se snazi obcas pomoct se svym nazorem. Navic spousta prispevku (otazek) mi pripada zbytecnych - hodne odpovedi jde svepomoci dohledat na internetu. Dost otazek je take na gramatiku cestiny, coz je v kurzu cze->eng poměrně zvlastni.

October 30, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Přidávám se k díkům, též jsem si toho všimla. Člověk nemusí vždy otevírat diskusi. Také mi připadá, že byly i upraveny některé věty s přivlastňovacími zájmeny tam, kam v ČJ nejsou zapotřebí (kp. Já mám rád pivo vs. Mám rád pivo, Ona jde do kina vs. Jde do kina....). Ta možnost tam stále je, ale zájmeno nevisí v hlavním překladu. Moc děkuji, že se na vylepšeních stále pracuje a úsilí je již viditelné.

August 10, 2018

https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Ale tahle funkce uz je tam 5 let. Nebo ji odebrali a ted zase pridali? Ve francouzstine je to celou dobu

August 10, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Mě to začalo ukazovat až minulý týden. Před tím jsem na výchozí překlad vždycky musel do diskuze. (používám web)

August 10, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Mám to stejně jako DaliborNovy

August 14, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Nyní jsem zase chvíli na českém kurzu a při překladech z ČJ do AJ dělám hrozně moc chyb. Takže bych se také moc přimlouvala za přidání českých vět do angličtiny v kurzu anglickém, aby byly věty i slyšet.

August 21, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Seb0910

nevim

March 5, 2019

Související diskuse

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.