1. Forum
  2. >
  3. Konu: German
  4. >
  5. Beginner Whatsapp veya Telegr…

https://www.duolingo.com/profile/Retromolare

Beginner Whatsapp veya Telegram grubu - Veya alternatif bir iletişim kanalı

Arkadaşlar selam. Yaklaşık 20 gündür almanca öğrenmeye çalışıyorum. İyi de gittiğimi düşünüyorum duolingo ve birkaç kaynak daha kullanıyorum, kurs almıyorum kendim çalışıyorum. En az B2 seviyesine ulaşmak gibi bir hedefim var. Bunun için de en azından öğrendiklerimizi pratik yapabileceğimiz ve birbirimizin yanlışlarını düzeltebileceğimiz bir grup kurmak -veya varsa gruba katılmak- istiyorum.

Whatsapp olur, Telegram olur, önereceğiniz başka alternatif bir kanal olur hepsine açığım. Amacım öğrendikçe cümle içinde kullanarak bildiğimiz kadar birbirimizi düzelterek daha da ilerlemeye çalışmak. Eğer varsa bildiğiniz ingilizce ortak dili olan herhangi bir öneriye de açığım.

August 5, 2018

11 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/tattaret

bende 1 aydır öğrenmek için çalışıyorum A2 seviyesindeyim hala.

August 12, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DenizDogru

tamamen aynı şekilde ben de bir süredir sadece duolingo ve internet kaynakları üzerinden öğrenmeye çalışıyorum. fakat pratik yapmayınca her ne kadar uğraşılsa da kalıcı olmuyor. bu tarz bir grup varsa süper olur. grup whatsapp, skype üzerinden oluşturabilir, oldukça da yararlı olur.

August 20, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Retromolare

Ben Türkçe öğrenmeye çalışan bir Alman arkadaş buldum. Onunla yazışıyoruz Whatsapp'tan. Oldukça faydalı oluyor. Languagepartners'tı galiba sitenin adı oradan bulmuştum. Sizlere de tavsiye ederim. Eğer Almanca öğrenen birkaç talipli olursa kendi grubumuzu açarız en kötü. Zamanla katılım artar. Konuyu takip ediyorum.

August 20, 2018

https://www.duolingo.com/profile/DenizDogru

çok teşekkür ederim. sitenin linkini de burada paylaşabilirsen sevinirim :)

August 20, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Retromolare

https://www.mylanguageexchange.com Premium üye olmayanlar mesaj gönderemiyor. Sadece dürtme gibi bir şey var. Karşıdaki kişi premiumsa o sana dönebiliyor. Sistem o şekil. 20 kişiye falan mesaj attım 1 tanesi döndü :)

August 21, 2018

https://www.duolingo.com/profile/pureny

merhaba ben de katılmak isterim almanca gruba.

August 29, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Retromolare

Henüz böyle bir grup yok ama oluşturabiliriz. En azından bulduğumuz kaynakları falan paylaşırız en kötü ihtimal. Aslında ingilizce üzerinden almanca öğrenenlerin forumu epey canlı ama burası bildiğiniz ölü :)

August 29, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Retromolare

O zaman güncelleyelim konuyu, grup oluşumuna katılmak isteyen varsa (whatsapp veya telegram olabilir benim için) numaralarını ugurinam at gmail adresine gönderebilir.

August 29, 2018

https://www.duolingo.com/profile/ozgeozturk_

Grup oluşturuldu mu acaba :)

March 8, 2019

https://www.duolingo.com/profile/meldacel

Telegram açılırsa bende katilabilirim

August 5, 2019
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak Almanca öğren. Ücretsiz.