https://www.duolingo.com/canerrzgr

İngilizcenizi Geliştirmek için 10 Yabancı Dizi Önerisi

İngilizce öğrenme yolculuğunuzda İngilizce eğitiminizin yanı sıra destekleyici aktiviteler yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Bu aktiviteler konusunda çevrenizdeki kişiler muhtemelen yabancı dizi izle diyerek size ısrar ediyor. Aslında oldukça haklılar. Düzenli olarak yabancı dizi izlemek hem İngilizce telaffuzunuzu geliştirmenize hem de İngilizce kelime dağarcığınızın artışına yardım ediyor.

 1. The Walking Dead Drama ve korku dizi türü tam size göre ise aradığınız dizi The Walking Dead olabilir. En başarılı dizilerden biri olarak gösterilen bu dizi; gerek dizide kullanılan kelimelerin üst seviyede olmaması gerekse de konuşmaların yavaş gerçekleşmesi İngilizce 1. seviyede olan ve İngilizce dizi izlemeye yeni başlayan kişiler için tavsiye edilebilir.
 2. Friends Sitcom dizilerin yıldızı haline gelen Friends dizisi 20 dakikalık bölümleri ve komedi türünü oldukça başarılı bir şekilde uygulamasıyla; sizi sıkmadan eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayacak. Dizide kullanılan kelime çeşitliliğinin fazla oluşuna karşın; konuşma hızının yavaş olması 2. seviyede olan öğrenciler için tavsiye edilebilir.
 3. Hannibal Suç, drama ve korku kategorisinde yüksek bir başarı elde etmiş olan bu yapım İngilizce öğrenirken size heyecanlı anlar yaşatacak. Dizide kullanılan kelimelerin çeşitliliği fazla olsa da; konuşmaların anlayabileceğiniz ölçüde yavaş ifade edilmesi 2. seviye İngilizce dizi tutkunları için oldukça fayda sağlayacaktır.
 4. How I Met Your Mother Komedi dizilerinin yıldızı haline gelen bu dizide 5 iyi arkadaşın hayatları ve seçimleri esprili bir dilde anlatılıyor. Size sadece komedi değil bunun yanı sıra duygusal anlarda yaşatacağına garanti vereceğimiz bu dizide; kelime dağarcığınız oldukça gelişim gösterecek. Dizide konuşma hızı ise ortalama bir duruş sergiliyor.
 5. Sex and The City Sex and the city, New York şehrini temeline alan ve 4 kadın arkadaşın aşk, ilişki ve cinsellik hakkında yaşadıkları olayları anlatan bir romantik komedi dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Eski bir dizi olsa bile sizlere hala Manhattan modasının dönüşüm ve gelişimini izleme şansını sunmakta. Kelime olarak çeşitlilik olmasa da konuşma hızı oldukça yüksek olan bu yabancı dizi, 3. seviye İngilizce eğitiminde bulunan kişilere tavsiye edilebilir.
 6. Game of Thrones En güzel yabancı diziler listesinde başı çeken Game of Thrones; fantastik kurgu üzerine kurulu olsa bile içinde her türü barındırarak, size yeni bir dünyanın kapılarını açacak. İngilizce aksanı üzerinden telaffuzunuzu geliştirmek istiyorsanız sizin için doğru bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Dizide konuşulan dilin oldukça ağır olması sebebiyle İngilizce seviyesi yüksek kişilere tavsiye edilebilir.
 7. Sherlock Sherlock, polisiye ve dedektif türünde dünya çapında popüler dizilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dizide komedi unsurunun oldukça etkileyici işlenmesi ve İngilizce aksan kullanımının başarısı ilk dikkat çeken özelliklerinden biri. Ancak konuşmaların hızlı geçmesinden kaynaklı; eğer İngilizce seviyeniz yüksek ise aksan ve telaffuz için izlenebilecek bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.
 8. Black Mirror Teknoloji bağımlılığını distopik bir kurgu ile yorumlamış ve her bölümü konu ve cast olarak bağımsız olan bu dizi son yılların en sevilen popüler dizilerinden biri haline geldi. İngilizce dizi izlemeye yeni başlayan kişiler için şiddetle tavsiye edilir.
 9. The Simpson Yediden yetmişe herkesi ekrana kitleyebilme potansiyeline sahip bu yabancı dizi, yetişkinler için üretilen bir animasyon olduğunu söyleyebiliriz. Kendinizi bir süre sonra Simpson ailesinin bir ferdi gibi hissedeceksiniz. Ağır kelimeler olmasa da dizi de konuşma hızının oldukça yüksek olduğunu söylemekte yarar var.
 10. Doctor Who Evrenin derinliklerinde doktor ile zamanda yolculuk yapma heyecanını yaşayacaksınız. Yıllardır süren ve başarısından hiçbir şey kaybetmeyen bu dizi, farklı aksanlar ile İngilizce öğrenmeye çalışan kişilere şiddetle tavsiye edilir.
August 17, 2018

18 Yorum


https://www.duolingo.com/Retromolare

Bunlardan Walking Dead hariç hiçbirinin dili hafif değil bence. Güzel diziler o ayrı :)

August 17, 2018

https://www.duolingo.com/canerrzgr

Merhabalar öncelikle yorumun için teşekkür ederim, Filmlerin açıklamalarında hangi dil seviyesine hitap ettikleri yazılmış durumda :)

August 18, 2018

https://www.duolingo.com/TrenciJack
 • 25
 • 12
 • 11
 • 9
 • 9

Dostum öncelikle uğraşmış çok ayrıntılı bir biçimde çok güzel bir liste hazırlamışsın çok teşekkürler :) ben de komedi severler için "the office" ve "the big bang theory" dizilerini ekleyeyim dedim. Listenden en beğendiğim dizi ise Sherlock kesinlikle özellikle polisiye sevenlere tavsiye ederim sadece Benedict cumberbatch ve Martin Freeman için izlenir :)

August 22, 2018

https://www.duolingo.com/canerrzgr

Merhabalar, TrenciJack ( kullanıcı adına bayıldım :) ) Değerli yorumun ve önerin için çok teşekkür ederim.

August 22, 2018

https://www.duolingo.com/TrenciJack
 • 25
 • 12
 • 11
 • 9
 • 9

rica ederim

August 23, 2018

https://www.duolingo.com/ayberkgen
 • 25
 • 10
 • 8
 • 3
 • 2
 • 217

Two and a half men'i de öneririm

August 17, 2018

https://www.duolingo.com/canerrzgr

Yorumun ve önerin için çok teşekkürler.

August 18, 2018

https://www.duolingo.com/emrah502107

İngilizceyi eğlenerek öğrenmek isteyenler için kesinlikle Brooklyn Nine-Nine dizisini öneriyorum. Konuşmalar zaman zaman hızlı olabiliyor. Her bölüm 20-25 dakika arası ve çok eğlenceli. Eğer ingilizce seviyeniz B1 ve üstü düzeyindeyse bu diziyi izlemelisiniz.

August 18, 2018

https://www.duolingo.com/canerrzgr

Yorumun ve önerin için çok teşekkürler.

August 18, 2018

https://www.duolingo.com/YunusMert10

Filmleri veya dizileri İngilizce alt yazılı olarak izleyebileceğim bildiğiniz bir site var mı?

August 18, 2018

https://www.duolingo.com/emrah502107

Ben netflix kullanıyorum. Bunun dışında losmovies’i kullanabilirsiniz film izlemek için güzel bir site.

August 18, 2018

https://www.duolingo.com/YunusMert10

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

August 19, 2018

https://www.duolingo.com/ibrahimalearner

Aşağıdaki siteyi kullanmanızı öneririm:

https://filmold.com/site/index

August 31, 2018

https://www.duolingo.com/smokpach

Teşekkürler :)

August 19, 2018

https://www.duolingo.com/canerrzgr

Yorumun için çok teşekkürler, faydası oldu ise ne mutlu bana.

August 21, 2018

https://www.duolingo.com/tolganngnl

bu dizilerin izlemek için hepsini öneririm ama dil öğrenmek için önermem tek simpson ve how ı met your motherı öneririm oda 20 dakika diğer türlü dil örenmek için animasyon veya çocukların izliyebileciği bir filimler izlenmesi lazım çünkü o filimler de dizi diline göre hafif dil ve daha rahat anlayabileceği tarzda oluyor.

September 4, 2018

https://www.duolingo.com/PrincessofCA

Ben dizibox tan izliyorum. Tavsiye için sağ ol!

January 28, 2019

https://www.duolingo.com/EvrimSo

Game of Throns kardeşim öyle heyecanlıki japonca dilde bile olsa sırf izleyerek sıkılmadan anlardın

March 6, 2019
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.