1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Vyšší obtížnost u 5 korunek?

https://www.duolingo.com/profile/Tom_V.

Vyšší obtížnost u 5 korunek?

Po návratu ke kurzu CZ>EN mi vadí, že většinou zadání je EN a já odpovídám česky (což je dobré na začátku, ale později už to moc nenaučí).

Zkusil jsem zvýšit úroveň na 5 korunek, ale poměr překladů se nezměnil. U cvičení (čas/nečas) to vychází pořád na pouhé 3 textové překlady do cílového jazyka (tedy do EN).

Chová se vám Duolingo podobně nebo jsem obětí nějakého A/B testu?

PS: V opačném kurzu EN>CZ mi to vyhovuje, protože je díky tomu překladů do angličtiny více.

August 24, 2018

14 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Bohužel, u CZ>EN mám stejnou zkušenost, jako Tom. Je to velká škoda a podle mého názoru úplně zbytečný, ale za to velký nedostatek tohoto kurzu. Také jsem doufal, když vytáhnu úroveň všude na 5 korunek, že se to zlepší, ale bohužel, je to stejné. Dokonce mám pocit, že po spuštění korunek se ten poměr ještě trochu zhoršil - a to i v porovnání starého duolinga s úrovní 5 korunkového.

Prosím, kdo můžete, pokuste se to vysvětlit vývojářům. Alespoň na té úrovni 5 korunek, ať je při opakování alespoň 80 % překladů směrem do cizího jazyka. Nevadí nám, když budeme spočátku asi hodně chybovat. Kdyby navíc na úrovni 4 bylo tak 50%, Duolingo by bylo fakt dokonalé. Já teď dám klidně 10 dvacítek za sebou, ale moje schopnost vyjádřit se v AJ se tím už vůbec nezlepšuje.


https://www.duolingo.com/profile/Tom_V.

Dělal jsem teď týden různé pokusy a u obou kurzů mi to vychází stejně bez ohledu na počet korunek (1-5korunek): 3 z 20 odpovědí jsou textové do "cizího" jazyka, 3 z 20 jsou formou výběru do "cizího" jazyka. Zbytek lehčí překlady do domácího jazyka. Týká se to procvičování.

Jestli někdo sledujete anglické diskuse ohledně zvyšující se obtížnosti - píšou tam autoři něco?


https://www.duolingo.com/profile/Ordoshsen

Léta se o tom mluví, ale nikdo se k tomu nemá. Všude se jenom doporučuje jít na opačnej strom (tzn. "I want to learn Czech"). Několika lidem (i modům nebo insiderům) se nějakej nápad s nastavováním obtížnosti líbil, jiný se bojej, že by duo pak začalo bejt moc složitý na ovládání. Tady (https://forum.duolingo.com/comment/12773680/Please-Duo-you-need-to-become-more-difficult) dokonce admin odpověděl, že právě na tom zrovna dělaj. Ten post je starej dva roky.

Další trochu radikální možností je odrůst z Duolinga a zkusit se pustit do opravdovýho světa a najít si někoho (nebo nějaký multikulturní místo) na procvičování mluvení/psaní, protože to je nejzásadnější část, která se tady prostě nedá naučit.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Nevím, co se stalo s těmi ostatními příspěvky zde, snad nikomu nevadily. Každopádně, bavili jsme se o tom, že v aplikaci pro Android by snad mělo být více překladů směrem do cizího jazyka. Mě se to ale vůbec nepotvrdilo, navíc, aplikace je stále pro mě nepoužitelná. Fakt nechápu, proč je tak špatná ve srovnání s webovou aplikací. Při použití klávesnice nefunguje Enter pro potvrzení ani pro pokračování, stále - i při připojené klávesnici - se vnucuje výběr ze slov místo normálního psaní a nedá se to nikde zrušit, nefunguje mikrofon (nebo aplikace vůbec neobsahuje tu funkci naslouchání) , nejde opakování na čas (ale to myslím, že dříve šlo). To jsou asi hlavní překážky, ale je jich tam více.

Prosíme, vyslyšte naše prosby, požádejte vývojáře, ať alespoň na té 5. úrovni při opakování výrazně přidají překladů do jazyka, který se učíme. Ideálně tak těch 80% . Tedy pro tuto, jinak skvělou webovou aplikaci. Děkujeme velmi! Nebo prosím alespoň napište, proč si nás nevšímáte, třeba ten důvod nějak vyřešíme/vysvětlíme.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Já jedu daleko radši android bo mi to nic z toho co menujes nedela a je tam naopak daleko víc funkcí nez na netu. Situace na procvičení, poslech a odpovídání, popis obrázku, mix obrázků............

Začal bych u sebe a zkontroloval bych kompatibilitu svého telefonu a systému s touto aplikací. Pak bych zkusil zkontrolovat aktualizace systému a i této aplikace. Dále bych se podíval jestli používám kompatibilní klávesnici v androidu nebo bych zkusil třeba stáhnout jinou(vyzkoušenou třeba známým) z toho velkého výběru aplikací klávesnice.

Se zvukem téměr to samé, kontrola nejnovějších ovladačů, popřípadě výměna aplikace nebo jednou sem se setkal se špatným (ale za to luxusním pouzdrem) zakrývajícím tak poté zcela nefunkční mikrofon. I držící prstík na tom určitém místě může kvalitu nahrávky zcela znehodnotit přes skvělou výslovnost. Natož nějaké smítko v tom otvoru..................

Dále je důležité zda ti tohle všechno nejde od začátku nebo se to stalo tak nějak postupně. Některé nově nainstalované aplikace si můžou přizpůsobit prostředí androidu zcela pro sebe a nemusí chtít připustit používání mikrofonu nebo nastavování klávesnice od uživatele nebo jiné aplikace. Pro firmu googleplay už podle knížky programujeme pro android(vyšlé ve stech světových jazycích) píše dnes už téměř každej. Nebo třeba po nějaké větší aktualizaci systému(androidu) nebo aktualizaci nějaké jiné aplikace něco přestalo jít .......

Nebo jde taky root tvého telefonu a pak sám sobě opravářem bo (promiň) moc pochybuju, že by se američtí vývojáři kodu duolinga zabývali laděním tohoto programu přesně na tvůj telefon a podle tvých potřeb při porovnání počtu žáků angličtina-česko a třeba čína-angličtina.

Nebo třeba zkus jenom na skok memrise, jestli tam bude všude stejný problém.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Díky moc za příspěvek, alespoň vysvětluje, proč se některým lidem jeví aplikace tak nepochopitelně špatná. Já používám tablet a fyzickou bluetooth klávesnici (to asi nikdy nepochopím, jak někdo může psát na jakékoliv virtuální). Vše samozřejmě aktuální + pokus s virgin bez jakýchkoliv jiných aplikací. A rootnutý ten tablet není. Zdá se tedy, že aplikace nepodporuje plně fyzickou klávesnici. A nebo to někomu chodí? Bez těch výběrů ze seznamu slov? A funguje ENTER pro pokračování? A máte tam skutečně při opakování více překladů směrem do AJ? Já fakt ne. Zkoušel jsem to i na emulátoru - a pravděpodobně náhodou - se stejným výsledkem.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Hele a máš vyzkoušený, že ti to píše dobře v jiné aplikaci, nějaký obyčejný texták, poznámkový blok. Každý android má nastavení externí klávesnice, někdy pomůže vypnout automatický opravy, kontrolu pravopisu, existuje android aplikace external keyboard helper(googleplay) přes kterou se to dá donastavit podle potřeby.

Jinak na spojení bluetooth klávesnice s tabletem jsou třeba na foru czc nádherný a všepojímající diskuze rovnající se nejlepším detektivkám Ágy Christie, někdy dokonce i se skutečným vyřešením případu.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Díky, ale píšu na tom vše a nikdy jsem neměl žádný problém. Ono to píše i v Duolingu, když tedy vyjímečně naskočí psaná úloha. Ale program nereaguje na ENTER pro přechod na další úlohu - musím do toho sahat. Jinak (např. v nastavení) ENTER normálně bere.

Hlavně by mě ale zajímalo, jak děláte to, aby místo vybírání slov naskakovaly normální psané úlohy. Nebo naskočí vybírací a vy píšete? I kdyby tohle šlo, tak by mi to také vadilo, protože když se chci naučit vyjádřit se v AJ, nechci ty slova vidět předem - když už tedy naskočí vyjímečně úloha na překlad do AJ.


https://www.duolingo.com/profile/wp2t5

Na androidu v nastavení duolinga mám zatrhnutý poslech a mluvení a vybrat mi to nedává. Ovšem vzpomínám si, že mi to jeden čas to vybírání slov neustále nabízelo na webu a musel sem to pokaždé přepínat na psaní. Někdo si tady na to taky stěžoval v místní nějaké diskuzi. Nakonec to pochopilo, že to chci vypisovat, nastavení na webu zústalo a teď už si to pamatuje.

V několika diskuzích se tady probíralo, že si vždy vyberou nějakou část uživatelů a ty pak trápí na zkoušku nějakýma novinkama v nastavení apod. Když se tito uživatelé dostatečně nevztekají a písemně neprotestují tak tu novinku pak rozšíří pro všechny.

Už se mi i v androidu i na webu objevilo několik problémů, ale vždy tak nejpozději do týdne se buď mně podařilo to nastavit(odstranit) nebo to vývojáři stáhli.

Za mě s touto aplikací velká spokojenost. Ať se to zdaří nakonec i tobě.

Jen ještě taková myšlenka - máš sice pětadvacítku, ale nemáš řadu, takže nevím jak to děláš dlouho. Mlhavě si vzpomínám, že mi to v prvních lekcích možná tenkrát taky nabízelo ta slova. Jestli to děláš s přeskakováním mezi stanovišti (látka najednou) a jen pár dní, není možné, že tě to přes tvůj rychlý postup bere jako začátečníka a v prvních dnech se ti pokouší pomoct a usnadnit ti to? (6.2017- tak to asi není ono)

Nechci tady mít další průšvih, z předešlého textu se zdá, že bys to mohl pobrat tak jen možná zkusit - a2zapk nebo apkdlmod (i další), a unlock apk tam toho nastavení bude víc.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Díky, také mám v nastavení povolený mikrofon. No, je to možné, že je to nějaký pokus, ale poměrně tedy zvláštní. Na korunky jsem byl na Androidu v první vlně. A asi jsem se jim líbil, protože jsem je hned jel jak čert. Přerušením řady to nebude, dělalo mi to i před tím, pravda, byla to ale starší verze aplikace.

Já jedu už cca rok, na řadu jsem rezignoval, když jsem vždycky dal 10 dvacítek, ale na schopnost se vyjádřit v AJ už to nemělo žádný vliv. Tak teď zkouším také občas vynechat, jestli třeba ten mozek nepochopí, že si to má pamatovat i déle a neuloží to někam hlouběji :-) Nevím, možná k mírnému zlepšení došlo. Díky, ať to jde!

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.